LG 55UM7100 Hayal Kırıklığım

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Dediğin teknik olayları bilen kişi sayısı az ,genelde insanlar ucuz diye alıyorlar vesteli up-map bakan yokki :) .
Mesela bizim apartmanda komşu elindeki bir markayı 2.el satıp yerine vestel aldı,çok da memnun ,hatta akrabalarına da aldırdığını biliyorum.Elindekini satma sebebi kanal aratamaması ve taşıyamaması idi :kiskis
Böyle örnekteki gibi kullanıcı sayısı oldukça fazla ülkemizde,yani kimse "şu var mı,bunu yapıyormu" diye almıyor ,bakıyor görüntü güzel ,kurulumu kolay ,kanal taşıma basit fiyatı da iyi ,vestel alıyor :)
Tamam işte kitleyi bulmuş Vestel kılını kıpırdatmadan gidiyor. Hatta kar marjını daha da arttırıyor. Bu segmentte rakibi yok o yüzden piyasayı elinde tutuyor ancak böyle imkanları olan şirketin "Gururla yerli" sloganı yerine "Ucuza yerli" sloganını benimsemesi bence doğru değil. Sonuçta şirketler kâr ile çalışır mutlaka davranışlarının arkasında bir mantık ciddi bir planlama vardır ancak tüketiciden kopabiliyor bazen şirketler. Vestel marka imajını hiç yükseltmeye çalışmıyor, en azından daha kaliteli ithal mallar ile kapışacak bir seri TV üretse hem dış pazarlarda satışları artar hemde iç piyasada gerçekten TV'yi önemseyen insanların evlerine girer. Intel bunu PC dünyasında tüketicileri hep meraklı olmasına rağmen bize yıllarca çektirdi. Hep 4 çekirdek işlemci yeni serilerde %10 performans artışı böyle bir durgunlukta tekel olmanın tadını çıkarırken AMD'nin yeniden önemli bir oyuncu olma tehdini savamadı ve kötü duruma düştü şuan. Vestel için aynı şeyi yapacak bir unsur yok gibi şuan piyasada ancak olursa tüketiciler kazanır. Kanımca şuan bu gidişatı değiştirebilecek tek şey REKABET.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Tamam işte kitleyi bulmuş Vestel kılını kıpırdatmadan gidiyor. Hatta kar marjını daha da arttırıyor. Bu segmentte rakibi yok o yüzden piyasayı elinde tutuyor ancak böyle imkanları olan şirketin "Gururla yerli" sloganı yerine "Ucuza yerli" sloganını benimsemesi bence doğru değil. Sonuçta şirketler kâr ile çalışır mutlaka davranışlarının arkasında bir mantık ciddi bir planlama vardır ancak tüketiciden kopabiliyor bazen şirketler. Vestel marka imajını hiç yükseltmeye çalışmıyor, en azından daha kaliteli ithal mallar ile kapışacak bir seri TV üretse hem dış pazarlarda satışları artar hemde iç piyasada gerçekten TV'yi önemseyen insanların evlerine girer. Intel bunu PC dünyasında tüketicileri hep meraklı olmasına rağmen bize yıllarca çektirdi. Hep 4 çekirdek işlemci yeni serilerde %10 performans artışı böyle bir durgunlukta tekel olmanın tadını çıkarırken AMD'nin yeniden önemli bir oyuncu olma tehdini savamadı ve kötü duruma düştü şuan. Vestel için aynı şeyi yapacak bir unsur yok gibi şuan piyasada ancak olursa tüketiciler kazanır. Kanımca şuan bu gidişatı değiştirebilecek tek şey REKABET.
Senin memleket neresiydi, gelip kemiklerini kırayım :haha1

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Genelde öyle söylerim :) ,şakaydı sadece :ok
Orasını anladım da yazdığımın hangi kısmına göre olduğunu anlamadım. Sabah tansiyonum düştü yıkılıp kafayı duvara vurdum belki ondandır.:haha1 Birde kırık konusunda biraz hassasım lafı geçince içim sızlar üst kol kırığından 3 ay evde yattım 1 yıl oldu hala tam düzelmedi kemik.?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Orasını anladım da yazdığımın hangi kısmına göre olduğunu anlamadım. Sabah tansiyonum düştü yıkılıp kafayı duvara vurdum belki ondandır.:haha1 Birde kırık konusunda biraz hassasım lafı geçince içim sızlar üst kol kırığından 3 ay evde yattım 1 yıl oldu hala tam düzelmedi kemik.?
Hımm ,Dr.dediklerini yap,düzelir daha gençsin,geçmiş olsun bu arada.Neyse hadi sustum ,konuyu dağıtmayayım :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
vestel bütün dünyada alt gelir grubuna hitap eden tv ler üretiyor fazla bir beklenti icinde olmamak lazim.Ama en azindan ses kalitesini de ve ses icin kullandigi malzemeyi de iyilestirebilir bence.Smart icerik genelde birbirlerinin aynisi zaten ..Ürettigi markalardan bazilari yabanci bir forumda listelenmis;
Akai
Alba
Anderson
Atec
Blaupunk
Bush
Celcus
Çello
Daewoo
DIGIHOME
Digilogik
Çift
Durabrand
Electra
Emerson
Feguson
Finlux'un
Goodmans'teyken
Graetz
Grundig
Hisense
Hitachi
Horizon
Isis
JMB
JVC
Kendo
LEXSIS
Linsar
Lodos
Mantık
Luxor
Matsui
Medion
Mikomi
Mitsubishi
Murphy
Onn
Orion
Pasifik
Panasonic
Pentis
Proton
Phillips
Polaroid
Proline
Qiivive
Regal
Sanyo
Seg
Seiki
SelectLine
Servis
Sharp
Güçlü
Teac
Technika
Technonsinic
TECHWOOD
Teco
Telefuncen
TeleTech
Telsa
Tevion
Thomson
Minik
Toshiba
Universum
Vestel
Vestfrost
Videoton
Voxson
Walker
Waltham
Watson
Westwood
Wharfdale
Xenius

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
vestel bütün dünyada alt gelir grubuna hitap eden tv ler üretiyor fazla bir beklenti icinde olmamak lazim.Ama en azindan ses kalitesini de ve ses icin kullandigi malzemeyi de iyilestirebilir bence.Smart icerik genelde birbirlerinin aynisi zaten ..Ürettigi markalardan bazilari yabanci bir forumda listelenmis;
Akai
Alba
Anderson
Atec
Blaupunk
Bush
Celcus
Çello
Daewoo
DIGIHOME
Digilogik
Çift
Durabrand
Electra
Emerson
Feguson
Finlux'un
Goodmans'teyken
Graetz
Grundig
Hisense
Hitachi
Horizon
Isis
JMB
JVC
Kendo
LEXSIS
Linsar
Lodos
Mantık
Luxor
Matsui
Medion
Mikomi
Mitsubishi
Murphy
Onn
Orion
Pasifik
Panasonic
Pentis
Proton
Phillips
Polaroid
Proline
Qiivive
Regal
Sanyo
Seg
Seiki
SelectLine
Servis
Sharp
Güçlü
Teac
Technika
Technonsinic
TECHWOOD
Teco
Telefuncen
TeleTech
Telsa
Tevion
Thomson
Minik
Toshiba
Universum
Vestel
Vestfrost
Videoton
Voxson
Walker
Waltham
Watson
Westwood
Wharfdale
Xenius
Buldukları her markayı lisanslamışlar. Medion Amerika da ve İngiltere de yaygınmış galiba onun adını duymuştum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çok ilginç Daewoo bile var, otomobil markasıydı bu normalde

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Buldukları her markayı lisanslamışlar. Medion Amerika da ve İngiltere de yaygınmış galiba onun adını duymuştum.
Medion almanya daki Aldi nord icin üretilen bir marka ,ama sadece vestel üretmiyor baska bir firmaya daha ürettiriyorlar..Philips in hotel tv lerini vestel üretiyor mesala h serisi ni,mb120 ye philips yazilimini yükledim denemek icin ..

20201111_2349083b43ced7abda1610.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Akai
Alba
Anderson
Atec
Blaupunk
Bush
Celcus
Çello
Daewoo
DIGIHOME
Digilogik
Çift
Durabrand
Electra
Emerson
Feguson
Finlux'un
Goodmans'teyken
Graetz
Grundig
Hisense
Hitachi
Horizon
Isis
JMB
JVC
Kendo
LEXSIS
Linsar
Lodos
Mantık
Luxor
Matsui
Medion
Mikomi
Mitsubishi
Murphy
Onn
Orion
Pasifik
Panasonic
Pentis
Proton
Phillips
Polaroid
Proline
Qiivive
Regal
Sanyo
Seg
Seiki
SelectLine
Servis
Sharp
Güçlü
Teac
Technika
Technonsinic
TECHWOOD
Teco
Telefuncen
TeleTech
Telsa
Tevion
Thomson
Minik
Toshiba
Universum
Vestel
Vestfrost
Videoton
Voxson
Walker
Waltham
Watson
Westwood
Wharfdale
Xenius
Bu tv yazılımlarından bulduklarımın tümünü benim 9090 tvde denedim :) ,zaten ondan sonra da dh'de yazdım ilk önce "bu tv işlemcisi çok gaddar ,ne yaparsanız yapın tv çökmüyor" diye(9090 tvden bahsediyorum) ,en iyi görüntüyü de sharp verdi ama hanım beğenmedi menüsünü,vestele döndüm.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu tv yazılımlarından bulduklarımın tümünü benim 9090 tvde denedim :) ,zaten ondan sonra da dh'de yazdım ilk önce "bu tv işlemcisi çok gaddar ,ne yaparsanız yapın tv çökmüyor" diye(9090 tvden bahsediyorum) ,en iyi görüntüyü de sharp verdi ama hanım beğenmedi menüsünü,vestele döndüm.
benim ilginc buldugum yazilima göre görüntünün degisebiliyor olmasi,mb100 lerde de ayni geri dönüs oldu medion yazilimi görüntüsünü begenmislerdi..Ama ben mb120 ye yükledigimden memnun kalmadim donuyor,ayrica görüntüde kötü oldu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
benim ilginc buldugum yazilima göre görüntünün degisebiliyor olmasi,mb100 lerde de ayni geri dönüs oldu medion yazilimi görüntüsünü begenmislerdi..Ama ben mb120 ye yükledigimden memnun kalmadim donuyor,ayrica görüntüde kötü oldu.
Bu büyük ihtimalle farklı çipset ile alakalıdır belki,ama sharp en iyisiydi bana göre :)
Aslında tüm vestel üretimlerin yazılımları aynı ,(android bilmiyorum) ,ama kartlardaki çipsete göre değişiklik oluyor diye düşünüyorum,100% emin olmamakla beraber ,%90 eminim :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Phılıps Menü ile MB120 görüntü performansında değişim oldu mu peki?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Phılıps Menü ile MB120 görüntü performansında değişim oldu mu peki?
Philips menüde görsel degisiklik oldu icerik ayni, , ilk acilis hizinda yavaslama var.,Tv ses tuslari ve kumanda da ses tuslari mute dahil resete sokuyor tv yi...Görüntü anlaminda bende 2 mb120 var; benim vestel anakartlar icinde denediklerim arasinda en memnun oldugum görüntüye sahipler .

Mb120 ye yükledigim Philips yazilimda görüntü olarak renk doygunlugu ve ten rengi mb230 a göre cok güzel olmasina ragmen sanki netlik konusunda biraz problemli gibi.Ben jvc ye , vestel yazilim yüklemistim zaten orjinal yazilim yüklü degil ama bariz farklilik olmasa da vestel mb120 yazilimi daha basarili..

Geri
Üst Alt