LG 55UM7100 Hayal Kırıklığım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Philips menüde görsel degisiklik oldu icerik ayni, , ilk acilis hizinda yavaslama var.,Tv ses tuslari ve kumanda da ses tuslari mute dahil resete sokuyor tv yi...Görüntü anlaminda bende 2 mb120 var; benim vestel anakartlar icinde denediklerim arasinda en memnun oldugum görüntüye sahipler .

Mb120 ye yükledigim Philips yazilimda görüntü olarak renk doygunlugu ve ten rengi mb230 a göre cok güzel olmasina ragmen sanki netlik konusunda biraz problemli gibi.Ben jvc ye , vestel yazilim yüklemistim zaten orjinal yazilim yüklü degil ama bariz farklilik olmasa da vestel mb120 yazilimi daha basarili..
Salonumdaki Mb120 yi bu nedenle elimden geldiğince halen tutuyorum, ki aslında ben oldukça sık tv değiştiriyorum. O tv (55U7763 - Samsung VA - MB120 ) uzun zamandır benimle :)

Hiç oynamadım herhangi bir özelliği ile, Modlamadım, farklı yazılım yüklemedim :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Philips menüde görsel degisiklik oldu icerik ayni, , ilk acilis hizinda yavaslama var.,Tv ses tuslari ve kumanda da ses tuslari mute dahil resete sokuyor tv yi...Görüntü anlaminda bende 2 mb120 var; benim vestel anakartlar icinde denediklerim arasinda en memnun oldugum görüntüye sahipler .

Mb120 ye yükledigim Philips yazilimda görüntü olarak renk doygunlugu ve ten rengi mb230 a göre cok güzel olmasina ragmen sanki netlik konusunda biraz problemli gibi.Ben jvc ye , vestel yazilim yüklemistim zaten orjinal yazilim yüklü degil ama bariz farklilik olmasa da vestel mb120 yazilimi daha basarili..
MB120 karttaki işlemci(ler) ne var acaba ,dökümandaki işlemci(ler) standart mı yoksa değişiklikler var mı?
(ana,görüntü-ses v.s)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hımmm,demekki fiyata göre veriliyor ,veya buna göre tv fiyatı belirleniyor.Ama diğer tümü aynıdır sanırım?
Emin degilim surround lu olan anakarti paneldeki bir problem nedeniyle anakarttan olup olmadigini anlamak icin diger anakartin yerine takmistim, beyaz ekran vermisti görüntü alamadim..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Emin degilim surround lu olan anakarti paneldeki bir problem nedeniyle anakarttan olup olmadigini anlamak icin diger anakartin yerine takmistim, beyaz ekran vermisti görüntü alamadim..
Hııı,o zaman tam kullanamadın kart ,öyle mi anlıyayım :)

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hııı,o zaman tam kullanamadın kart ,öyle mi anlıyayım :)
Iki anakartta calisiyor, panelin birisinde sorun var büyük ihtimalle.Lvds kabloya dokununca düzeliyor bazen, fakat kabloyu yeniledigim zamanda bir farklilik olmadi. acik vaziyette depomda duruyor,anakart saglam ama panel bozuk büyük ihtimalle..

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Iki anakartta calisiyor, panelin birisinde sorun var büyük ihtimalle.Lvds kabloya dokununca düzeliyor bazen, fakat kabloyu yeniledigim zamanda bir farklilik olmadi. acik vaziyette depomda duruyor,anakart saglam ama panel bozuk büyük ihtimalle.
Önce yazım hatamdan dolayı özür diliyorum ,kart yerine karı yazmışım maalesef,ama düzenledim.
Kabloya dokunuca düzeliyorsa panelden değil,muhtemelen ,giriş soketindendir diye düşünüyorum:)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Önce yazım hatamdan dolayı özür diliyorum ,kart yerine karı yazmışım maalesef,ama düzenledim.
Kabloya dokunuca düzeliyorsa panelden değil,muhtemelen ,giriş soketindendir diye düşünüyorum:)
arstrmalra gre beynmz yzilri tammliyr.:) artik okuyanin niyeti neyse ona göre tamamliyordur büyük ihtimalle.Ben panelden olabilecegini düsünüyorum,tcon kartsiz oldugu icin socketten kaynaklaniyor olsa da panel cöp farketmez..

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
Ben de 2-3 ay once 43um7450 modelini almistim amazondan. Geldigi gun geri gonderdim. İade ettim direkt. Renkler cansiz ve asla tatmin edici degildi. Ve kanal gecisleri bekledigimden daha da yavasti. Samsungun o zamanki ru7400 serisiyle kiyasladigimda daglar kadar fark var aralarinda. Kuzenimin evinde deneyimleme sansim olmustu onu da. Kendi evimde de 1tane sharp 1tane philips 1tane de curved samsung televizyonum var. Ve aralarinda en kotusu lg'nin bu serisindeki televizyonu diyebilirim.

Geri
Üst Alt