Lenovo ideapad 500 program çöktü YARDIM

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Değerli forum yetkilileri ve üyeleri dün gece yeğenimin diz üstü bilgisayarını kurcalarken bilgisayarı çökerttim. GÜNLÜK DOSYASI. C:\WİNDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt. Hatası veriyor 9 saat oldu bilgisayarı geri döndüremiyorum. Bios ayarlarını tam bilemiyorum bios ayarlarından dönermi veya nasıl bir işlem yapmam gerekli acaba. format atmadan kurtarmamız lazım 1 telebayt HDD var üzerinde. Yegenimin önemli bilgileri varmış bilgisayarda. Windows 10 kurtarma flash ile bir yerlere giriyorum C. ve D. görünüyor C. içinde windows setup bulamadım sizlerden ricam sıfırlamadan kurtarma şansımız varmı acaba. Saygılarımla.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Windows medyasını (USB ya da CD/DVD) takıp BİOS ayarlarından onu boot listesinde en üst sıraya getirip format atar gibi devam edip format seçeneklerinden dosyaları koru seçeneğini seçerek formatlarsanız sadece windowsu düzeltir dosya ve programları silmez.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Windows medyasını (USB ya da CD/DVD) takıp BİOS ayarlarından onu boot listesinde en üst sıraya getirip format atar gibi devam edip format seçeneklerinden dosyaları koru seçeneğini seçerek formatlarsanız sadece windowsu düzeltir dosya ve programları silmez.
Dosyaları koru olarak yükleme seçeneğini yüklemek istiyorum fakat. Uyumluluk raporu diye bir yer çıkıyor oradanda söylenenleri uyguluyorum flash çıkar bilgisayarı kapat aç flash tak kur diyor fakat yükleme yapmıyor.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
bilgisayar açıkken başlata cmd yazın. komut istemcisini yönetici olarak çalıştırın.

önce
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth yazın bitmesini bekleyin. sonra DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazın bitmesini bekeyin. sonra da sfc /scannow yazın bitmesini bekleyin. bilgisayarı kapatıp açıp sorun devam ediyor mu bakın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öyle bir seçenek yükleme medyasında mevcut muydu ki?
O dediğiniz yer sistem içinde yer alan "bu bilgisayarı sıfırla" seçeneği olmasın?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bilgisayar açıkken başlata cmd yazın. komut istemcisini yönetici olarak çalıştırın.

önce
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth yazın bitmesini bekleyin. sonra DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazın bitmesini bekeyin. sonra da sfc /scannow yazın bitmesini bekleyin. bilgisayarı kapatıp açıp sorun devam ediyor mu bakın.
Başlata girebilmesi için sistemin açılmış olması lazım.
Format için usb yi takıp sistemi onar demeyi deneyebilir, bu komutları oradan komut istemini açıp girmeyi deneyebilir.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
videoda nasil yapilacagi cok güzel anlatiliyor. ingilizce ama izlenerek yapilabilir link
Büyük ihtimal bu link sorunumuzu çözecek gibi aynı linkte görüldüğü gibi çünkü görüntü.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nerelerden giriyorum tam çözemiyorum kurcalarken HDD bölünmüş olan yeri görüyorum C: falan duruyor C: içnde windows setup göremediğim için kurtaramadım fakat hosbulduk sizin vermiş olduğunuz linkteki aynı görüntüyü buluyorum bakalım o uygulamaları denemeye başladım fakat baya zaman alacak gelişmelerden siz değerli arkadaşlara bilgi verecem. İlgilendiğiniz için ALLAH razı olsun.

Son düzenleme:
Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Büyük ihtimal bu link sorunumuzu çözecek gibi aynı linkte görüldüğü gibi çünkü görüntü.

Nerelerden giriyorum tam çözemiyorum kurcalarken HDD bölünmüş olan yeri görüyorum C: falan duruyor C: içnde windows setup göremediğim için kurtaramadım fakat hosbulduk sizin vermiş olduğunuz linkteki aynı görüntüyü buluyorum bakalım o uygulamaları denemeye başladım fakat baya zaman alacak gelişmelerden siz değerli arkadaşlara bilgi verecem. İlgilendiğiniz için ALLAH razı olsun.
Link uygulamasını yaptım fakat sorun çözülmedi. Link cmd görselinde (x:\windows\system32) bizim bilgisayarda x:\Sources olduğu için linkteki sıralamalar olmadı sanırım.Ayrıca DISM. exe olan uygulamalarıda yaptım. ERROR 87 HATASI VERİYOR.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Link uygulamasını yaptım fakat sorun çözülmedi. Link cmd görselinde (x:\windows\system32) bizim bilgisayarda x:\Sources olduğu için linkteki sıralamalar olmadı sanırım.Ayrıca DISM. exe olan uygulamalarıda yaptım. ERROR 87 HATASI VERİYOR.

Bu linkteki programı indirin;

Sonra USB belleğe aşağıdaki linkte anlattığı gibi yazdırın;

Sonra USB belleği boot edip live işletim sistemini çalıştırın. Önemli dosyalarını başka bir yere alsın, sonra sıfırdan Windows kurun.
En kolay yolu bu bence.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
bilgisayar acilmiyor sanirim

birde bu linki deneyin.link
Malesef açılmıyor flas takarak sıfırlamak istiyorum olmuyor dosyaları sakla diyorum olmuyor. flash takınca kurtarma bölümünden c komut istemi ile tarama yapıyorum fakat x:}source olarak çıkıyor komut istemi. bu linki deneyeyim şimdide sağolasın ALLAH razı olsun. Link açtım fakat ben cmd komut istemini açınca x:\source çıkıyor. x:\windows\system32 olarak çıkmıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Malesef açılmıyor flas takarak sıfırlamak istiyorum olmuyor dosyaları sakla diyorum olmuyor. flash takınca kurtarma bölümünden c komut istemi ile tarama yapıyorum fakat x:}source olarak çıkıyor komut istemi. bu linki deneyeyim şimdide sağolasın ALLAH razı olsun. Link açtım fakat ben cmd komut istemini açınca x:\source çıkıyor. x:\windows\system32 olarak çıkmıyor.

Devamına peki C:\Windows\System32\sfc.exe -scannow diye yazdığınızda olmuyor mu mesela? :alala

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
x:\windows\system32
bosluk birakip cd.. yazarmisiniz komutlari tam hatirlamiyorum, dos komutlarini bilen varsa yardimci olabilir. dizin silme komutu ile silip istediginiz komutu yazabilirsiniz,ama ugrasmayali cok zaman oldu unutmusum

CD : Başka klasöre geç
Bir klasörden diğerine geçmek için, başka bir deyişle klasör değiştirmek için cd komutu kullanılır. Bir klasöre geçildiğinde komut satırının solunda o klasörün adı bulunur. Her klasörde sadece adı verilerek ancak bir altındaki klasöre geçilebilir. Bir üst klasöre klasör ismi olarak '..' girilerek gidilebilir. Bir alt ve bir üst düzey dışındakiler geçmek ya adımı adım klasör değiştirerek ya da geçilecek klasörün tam yolu verilerek ulaşılabilir.

CD Klasör Klasöre geç.
CD .. Bir üsteki klasöre geç.
1. cd isleminin sonunda 2. yazi gelecek sonra onun yaninada cd.. x:\source yazarsiniz
1 x:\windows\system32 cd..
2 x:\windows cd..
x:\

mesaj düzenleyemiyorum 3 hak dolmus
1. cd isleminin sonunda 2. yazi gelecek sonra onun yaninada cd.. 3.asamada x:\ bos kalacak oraya x:\source yazarsiniz
1 x:\windows\system32 cd..
2 x:\windows cd..
x:\

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt