Lenovo b560 ram değiştirme

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Elinizdekilerle kullanacaksanız CL9 RAM bakmanız lazım. Diğer 2 GB'lık modül CL9 çünkü. Yani ya bu 1 GB olanı söküp yerine CL9 4 GB DDR3 alacaksın, ya da 2 slota da aynı CL değerine sahip DDR3 veya DDR3L RAM alacaksın. Mevcut ramin DDR3. DDR3 ile DDR3L arasındaki fark çalışma voltajıdır. Sendekiler DDR3 ve 1.5 Volt ile çalışıyor. DDR3L ise genelde 1.35 Volt ile çalışır.

umut bey oyun oynamak istiyorum diyor gpu ile nasıl alakası yok?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

onnboard ekran kartı ram artırsada oyun oynatmoyacak aynı şekilde günğmüzden eski olan ekran lartı yine oyın oynatmıyacaktır. ram upgrsde sadece saniye başı veri miktarını genişlrtir işlemciye geçen ouun performansı ile ilgili değildir

hakan bey sizin günümüz oyınlarını oynaya bilmeniz için ilk olarak normal masa üstü ekran ekran kartı almanız gerekiyor düzgünce ayrıca usb ile pci-ex çeciren aparattan bunı besleyen güç adaptörünü, daha sonra ram uğgrade etmeniz gerekiyor. bemdede z570 modeli var nvido gt520m ekran ksrtı 8gb ram 250gb ssd olduğu jalde yeni nesil oyunları oynatmadığı için size tavsiye ettiğim yönetmle oynuyorum şuan
Bunu nasıl yapacağım harici
umut bey oyun oynamak istiyorum diyor gpu ile nasıl alakası yok?

onnboard ekran kartı ram artırsada oyun oynatmoyacak aynı şekilde günğmüzden eski olan ekran lartı yine oyın oynatmıyacaktır. ram upgrsde sadece saniye başı veri miktarını genişlrtir işlemciye geçen ouun performansı ile ilgili değildir

hakan bey sizin günümüz oyınlarını oynaya bilmeniz için ilk olarak normal masa üstü ekran ekran kartı almanız gerekiyor düzgünce ayrıca usb ile pci-ex çeciren aparattan bunı besleyen güç adaptörünü, daha sonra ram uğgrade etmeniz gerekiyor. bemdede z570 modeli var nvido gt520m ekran ksrtı 8gb ram 250gb ssd olduğu jalde yeni nesil oyunları oynatmadığı için size tavsiye ettiğim yönetmle oynuyorum şuan
Nasıl yapacağım o dediğinizi

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Nasıl yapacağım o dediğinizi
Maliyetli ve uğraştırıcı bir yol. Tavsiye etmem.
Thunderbolt çıkışı varsa harici ekran kartı kutusu ile olur.
O yoksa laptopun altını açıp pci-express konnektörüne dönüştürücü takmanız lazım ki harici ekran kartı bağlayabilesiniz.
Hadi diyelim bağladınız, o ekran kartı için de harici güç kaynağı almanız lazım. (Veya adaptör.)
Onu da aldınız diyelim, işlemciniz çok eski.
Hangi oyunları oynamak istiyorsunuz bilmiyorum ama o konfigürasyondan daha hayır gelmez oyun konusunda.

Ki notebook'un altı açıkken kullanmak biraz da dikkat ister, kısa devre vs yapsanız mazallah eldeki cihazdan da olabilirsiniz.
Ayrıca çoğu giriş seviye dizüstünde 1 adet pci-express konnektörü olur, ona da wi-fi kartı takılıdır genelde.

Harici ekran kartı bağlayabilmeniz için o kartı sökmeniz gerek, bu da wi-fi dan feragat etmeniz anlamına gelir.
Wi-fi istiyorsanız bu sefer de USB dongle alacaksınız, o da ayrı masraf.

Merak ederseniz iki tane video koydum, yapacağınız işlemler aşağı yukarı bu.
Ama dediğim gibi, işlemciniz çok eski. Her oyunda beklediğiniz gibi sonuç alamayabilirsiniz.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Maliyetli ve uğraştırıcı bir yol. Tavsiye etmem.
Thunderbolt çıkışı varsa harici ekran kartı kutusu ile olur.
O yoksa laptopun altını açıp pci-express konnektörüne dönüştürücü takmanız lazım ki harici ekran kartı bağlayabilesiniz.
Hadi diyelim bağladınız, o ekran kartı için de harici güç kaynağı almanız lazım. (Veya adaptör.)
Onu da aldınız diyelim, işlemciniz çok eski.
Hangi oyunları oynamak istiyorsunuz bilmiyorum ama o konfigürasyondan daha hayır gelmez oyun konusunda.

Ki notebook'un altı açıkken kullanmak biraz da dikkat ister, kısa devre vs yapsanız mazallah eldeki cihazdan da olabilirsiniz.
Ayrıca çoğu giriş seviye dizüstünde 1 adet pci-express konnektörü olur, ona da wi-fi kartı takılıdır genelde.

Harici ekran kartı bağlayabilmeniz için o kartı sökmeniz gerek, bu da wi-fi dan feragat etmeniz anlamına gelir.
Wi-fi istiyorsanız bu sefer de USB dongle alacaksınız, o da ayrı masraf.

Merak ederseniz iki tane video koydum, yapacağınız işlemler aşağı yukarı bu.
Ama dediğim gibi, işlemciniz çok eski. Her oyunda beklediğiniz gibi sonuç alamayabilirsiniz.

Ugrassam faydası olur mi ki

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bağlaması çok kolay aslında hangi parçaları alicam onu bilmiyorum uyumlu olması için
Önce notebook'unuzu açıp içeride hangi konnektör var ona bakın derim.
Muhtemelen wi-fi kartını söküp oraya kablo takacaksınız.

Alacağınız şey bu muhtemelen;

Besleme için de bir güç kaynağı gerekecek.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Önce notebook'unuzu açıp içeride hangi konnektör var ona bakın derim.
Muhtemelen wi-fi kartını söküp oraya kablo takacaksınız.

Alacağınız şey bu muhtemelen;

Besleme için de bir güç kaynağı gerekecek.
Wifi adaptörünü söküp onu takmam gerekecek hepsi bir satılsa hazır alması daha kolayda

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Wifi adaptörünü söküp onu takmam gerekecek hepsi bir satılsa hazır alması daha kolayda
Hepsinin bir satılma şansı yok biri satmadığı müddetçe.
Araştırdığım bir konu olmadığı için net bir şey diyemiyorum.

1) Dönüştürücü alacaksınız
2) Ekran kartını ve dönüştürücüyü besleyecek adaptör veya güç kaynağı alacaksınız
3) Ekran kartı alacaksınız

Bir de dizüstünün altı hep açık olacak veya orayı özel şekilde keseceksiniz kabloyu dışarı çıkartmak için.
Tercih sizin, uğraşırım diyorsanız çok da zor değil.

Ama maliyeti olan bir iş.
O maliyete yeni laptop alabilir misiniz hayır.
O maliyete ikinci el daha iyi bir laptop alabilir misiniz, zor.

İstiyorsanız Geforce Now'ı da araştırabilirsiniz. Donanım gücüne değil, internete ihtiyacınız var.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Hepsinin bir satılma şansı yok biri satmadığı müddetçe.
Araştırdığım bir konu olmadığı için net bir şey diyemiyorum.

1) Dönüştürücü alacaksınız
2) Ekran kartını ve dönüştürücüyü besleyecek adaptör veya güç kaynağı alacaksınız
3) Ekran kartı alacaksınız

Bir de dizüstünün altı hep açık olacak veya orayı özel şekilde keseceksiniz kabloyu dışarı çıkartmak için.
Tercih sizin, uğraşırım diyorsanız çok da zor değil.

Ama maliyeti olan bir iş.
O maliyete yeni laptop alabilir misiniz hayır.
O maliyete ikinci el daha iyi bir laptop alabilir misiniz, zor.

İstiyorsanız Geforce Now'ı da araştırabilirsiniz. Donanım gücüne değil, internete ihtiyacınız var.

Ge force now en mantıklısı sanırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri