Led tv usb çıkışı & şerit led

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Röle denemekte fayda var o zaman :ok
Peki bağlantı şekli usb + röle + led şeklinde mi olacak?
Alo abimizin dediği gibi olabilir. Buna keza ben, 220 yerine ledleri beslediğin 12 volt hattını anahtarlamayı daha güvenli görürüm ve sanırım uygulaması da daha basit olur.

USB den gelen 5 Volt ile rolenin bobin uçlarını besle.

Role nin anahtar ucuna da ledlere giden artı ve eksi uçlardan hangisini istersen onu seriye gelecek şekilde bağla. :ok

role.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Alo abimizin dediği gibi olabilir. Buna keza ben, 220 yerine ledleri beslediğin 12 volt hattını anahtarlamayı daha güvenli görürüm ve sanırım uygulaması da daha basit olur.

Role nin anahtar ucuna da ledlere giden artı ve eksi uçlardan hangisini istersen onu seriye gelecek şekilde bağla. :ok

role.png
Tek kelimeyle süper :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

role.png
Şema tam isabet oldu. Bazı soru işaretlerim vardı. Teşekkür ederim. En kısa zamanda yapıcam bu uygulamayı..
Bir diğer merak ettiğim 5v çıkışa 12v röle olmuyor değil mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bir diğer merak ettiğim 5v çıkışa 12v röle olmuyor değil mi?
istersen elinde scart
Olmaz evet,aslında scartın 8 numaralı pinde sanırım 9-12 volt vardı galiba,ama boştayken aktifmidir bilmiyorum, istersen elinde scart kablon varsa ölç bakalım ,scart seçilmeden 8 nolu pinde voltaj çıkışı varmı,varsa süper olur (güçlü değildir,sadece tetikleme amaçlı kullanılabilir)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
istersen elinde scart
Olmaz evet,aslında scartın 8 numaralı pinde sanırım 9-12 volt vardı galiba,ama boştayken aktifmidir bilmiyorum, istersen elinde scart kablon varsa ölç bakalım ,scart seçilmeden 8 nolu pinde voltaj çıkışı varmı,varsa süper olur (güçlü değildir,sadece tetikleme amaçlı kullanılabilir)
Ses olarak boşta aktif aslında ama 12v da fikrim yok. Denemek lazım...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
istersen elinde scart
Alo abim sadece bilgi olsun diye yazayım, 8 numaralı pin olduğu doğrudur, eğer 8 volt ile tetiklenirse 16:9, 12 volt ile tetiklenirse 4:3 formatında otomatik video moduna geçiyor. Yalnız 160ma üstünü desteklemiyor :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Alo abim sadece bilgi olsun diye yazayım, 8 numaralı pin olduğu doğrudur, eğer 8 volt ile tetiklenirse 16:9, 12 volt ile tetiklenirse 4:3 formatında otomatik video moduna geçiyor. Yalnız 160ma üstünü desteklemiyor :ok

Teşekkür ederim :ok
A Ado ;
Sevgili adem,biliyorum teşekkür ederim,ben transistör tetikleme için demek istemiştim,köydeki çin malı tv de ilk başta böyle kullanıyordum,sonra 12v röleli anahtarlamayı yapınca direk beslemeden almıştım,bu arada besleme ve ledler "paneli kırık" samsung 32'' tvden çıkmadır :)
TKartaL tkartal ;
Sevindim,güle güle kullan :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
TKartaL tkartal Tv nin USB portundan led veya başka bir cihaz bağlamanı tavsiye etmiyorum olası bir kısa devre yada X bir Nedenle bir arıza olursa Anakartına veda edersin Hele MB9X serisi ise bende led döşemişim çokta tatlı duruyor ama tv ile yakından uzaktan alakası yok.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
TKartaL tkartal Tv nin USB portundan led veya başka bir cihaz bağlamanı tavsiye etmiyorum olası bir kısa devre yada X bir Nedenle bir arıza olursa Anakartına veda edersin Hele MB9X serisi ise bende led döşemişim çokta tatlı duruyor ama tv ile yakından uzaktan alakası yok.
TV servise gidince onu söktüm. Netten 3 metre kumandalı renk değiştiren modelden aldım. Yeni gelen tvye monte ettim. Güzel oldu. Renkleri efektleri kumandadan seçebiliyorum. Ama dediğiniz gibi anakarta zararı olur mu bilmiyorum!

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
TV servise gidince onu söktüm. Netten 3 metre kumandalı renk değiştiren modelden aldım. Yeni gelen tvye monte ettim. Güzel oldu. Renkleri efektleri kumandadan seçebiliyorum. Ama dediğiniz gibi anakarta zararı olur mu bilmiyorum!
USB den besliyorsanız evet hiç tavsiye etmiyorum ledler çok akım ve amper çekerler tv yi zorlamayın bende led döşemişim bakın fotoğraf ekleyim hemen.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.50.jpg

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.55.jpg

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.59.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
USB den besliyorsanız evet hiç tavsiye etmiyorum ledler çok akım ve amper çekerler tv yi zorlamayın bende led döşemişim bakın fotoğraf ekleyim hemen.

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.50.jpg

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.55.jpg

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-23.08.59.jpg
:hmm:hmm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri