Led tv hoparlör değişimi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
en fazla 1500 lira
Film ağırlıklı kullanacaksanız, izlediğiniz filmler 5.1 ise şu olabilir;

DTS desteklemiyor ama kolay kurulumuyla sizi uğraştırmaz diye düşünüyorum.
Bütçenizi aşıyor biraz.

Bütçeme göre olsun derseniz şunlar olabilir;

Bu modelleri bütçenize göre tavsiye ediyorum, dinlemedim. Performansları hakkında bir şey diyemem maalesef.
Sıfır ürün almak isterseniz TV için alınabilir modelleri listeledim sadece.

Tavsiyem imkan varsa, pandemi döneminde zor tabi ama, ikinci el bakmanız.
Uygun fiyata HDMI ARC-CEC desteği olan DVD & Blu-ray oynatıcısı olan 5.1 sistemlere bakmanız. (Ya da AVR'li paket sistemler)
Daha uyguna işinizi görecek ürün bulabilirsiniz.

sahin50 Çevrimdışı

sahin50

Aktif Üye
30 Mar 2018
105
59
Film ağırlıklı kullanacaksanız, izlediğiniz filmler 5.1 ise şu olabilir;

DTS desteklemiyor ama kolay kurulumuyla sizi uğraştırmaz diye düşünüyorum.
Bütçenizi aşıyor biraz.

Bütçeme göre olsun derseniz şunlar olabilir;

Bu modelleri bütçenize göre tavsiye ediyorum, dinlemedim. Performansları hakkında bir şey diyemem maalesef.
Sıfır ürün almak isterseniz TV için alınabilir modelleri listeledim sadece.

Tavsiyem imkan varsa, pandemi döneminde zor tabi ama, ikinci el bakmanız.
Uygun fiyata HDMI ARC-CEC desteği olan DVD & Blu-ray oynatıcısı olan 5.1 sistemlere bakmanız. (Ya da AVR'li paket sistemler)
Daha uyguna işinizi görecek ürün bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim usta cevabınız için.
Öyle düşünüp duruyorum ne yapsam diye, daha önceleri hiç ses sistemi kullanmadım o nedenle de çok merak ediyorum, fakat diyorum bide alırsam hoşuma gitmez ise veya memnun kalmaz isem boşuna almış olacağım. Biraz araştırma yapayım ikinci el bulabilirsem güzel bir şeyler onlara yöneleyim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öyle düşünüp duruyorum ne yapsam diye, daha önceleri hiç ses sistemi kullanmadım o nedenle de çok merak ediyorum, fakat diyorum bide alırsam hoşuma gitmez ise veya memnun kalmaz isem boşuna almış olacağım. Biraz araştırma yapayım ikinci el bulabilirsem güzel bir şeyler onlara yöneleyim.
Yasaklardan sonra Teknosa, Samsung, Media Markt, Vatan gibi mağazalara gidin modelleri dinleyin kurcalayın derim. Kullanım senaryonuz nasıl olacak? Film, maç, müzik, oyun? Sıfır almaya kalkınca, Dolar ve vergiler nedeniyle pek iyi modeller olmuyor bu bütçeye bu devirde maalesef.

sahin50 Çevrimdışı

sahin50

Aktif Üye
30 Mar 2018
105
59
Evet Hocam en mantıklısı öyle galiba. Kullanım senaryom film izlemek olacak genellikle DTS de destelese daha da güzel olacak bakalım hayırlısı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
?benim 55 inç awox tvnin hoparlörleri.. Bugün bir şey dikkatimi çekti. Tivibu kullanıyorum. Tivibuyu iptal ettim. Tivibu ve tvnin dahili uydu alıcı aralarında ses farkı var. Aynı ebatta farklı hoparlör taksam bunlar 8 watt galiba.. Ben 10-12-14 watt taksam bence ses kalite farkı olacak.

DSC_0174f60da02783b25c82.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kaynak yine tatbiki TV uydu alıcısı ses kalitesi olacak. 3.5 kulaklık çıkışı daha kaliteli..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
?benim 55 inç awox tvnin hoparlörleri.. Bugün bir şey dikkatimi çekti. Tivibu kullanıyorum. Tivibuyu iptal ettim. Tivibu ve tvnin dahili uydu alıcı aralarında ses farkı var. Aynı ebatta farklı hoparlör taksam bunlar 8 watt galiba.. Ben 10-12-14 watt taksam bence ses kalite farkı olacak.

DSC_0174f60da02783b25c82.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kaynak yine tatbiki TV uydu alıcısı ses kalitesi olacak. 3.5 kulaklık çıkışı daha kaliteli..
Evet değişiklik olur fakat aynı delik boyutuna sahip bulmalısınız. Aksi takdirde titreşim sebebi ile ses bozuk veya cızırtı yapabilir. Hatta spacer box yani kutu içinde hoparlör bulursanız daha verimli ses veriyor.

Misal burada normal olan hoparlör çıkarıldı yerine onkyo taktım gerçek fark oluştu. Ama ebatlar aynı

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet değişiklik olur fakat aynı delik boyutuna sahip bulmalısınız. Aksi takdirde titreşim sebebi ile ses bozuk veya cızırtı yapabilir. Hatta spacer box yani kutu içinde hoparlör bulursanız daha verimli ses veriyor.

Misal burada normal olan hoparlör çıkarıldı yerine onkyo taktım gerçek fark oluştu. Ama ebatlar aynı

Ben ölçtüm 13 cm uzunluk vida aralığı 9.8 cm gibi..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunu al sen üzmez seni fiyatıda uygun bt fm var

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hoparlör uzunluğu pek önemli değil ama delik aralığı önemli m buna göre bakabilirsiniz ama nette ölçü verilen hiç bulamadım sunny 12w kabin içli gördüm ama uymazsa sıkıntı olur
Nette bakıyorum elektronikçilerde pek çok çıkma hoparlör var. Hiçbirinde ölçü yazmıyor. Peki çıkma olarak hangi marka tv hoparlörü önerirsiniz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt