Led tv hoparlör değişimi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20210120_150349_144.jpg

En üste elimde tuttuğum benim laptoap a harici 2 tane daha ekledim he eskisine göre çok iyi ama hala çok yetersiz ses var. En azından ben böyle idare ettim ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
vestel ürünü tv lerin hoparlör boyutlari %99 standart diyebiliriz,normallerin takilacak yerleri standart tek fark surround sistemde mevcut.Eger tv de orjinalde yoksa anakartta takacak soket olmadigi icin sonradan takilamiyor, ama markalara göre soruyorsaniz hepsi cok farkli .Hoparler olarak toshiba tv den cikan ses kalitesi daha iyi onkyo..Daha kaliteli bir ses sistemide alinip sonradan takilabilinir..Ama sonuc olarak ses arkadan veya alttan geldigi sürece kaliteli ses elde etmek hep sorunlu olur..Sesin direk bize dogru yönlendirilmis olmasi gerek bence..

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
vestel ürünü tv lerin hoparlör boyutlari %99 standart diyebiliriz,normallerin takilacak yerleri standart tek fark surround sistemde mevcut.Eger tv de orjinalde yoksa anakartta takacak soket olmadigi icin sonradan takilamiyor, ama markalara göre soruyorsaniz hepsi cok farkli .Hoparler olarak toshiba tv den cikan ses kalitesi daha iyi onkyo..Daha kaliteli bir ses sistemide alinip sonradan takilabilinir..Ama sonuc olarak ses arkadan veya alttan geldigi sürece kaliteli ses elde etmek hep sorunlu olur..Sesin direk bize dogru yönlendirilmis olmasi gerek bence..
Ses bize gelse tabi daha kaliteli fakat teneke sesinden 10 kat iyidir. Mesela bazı lg tv alta veriyor. Yada philips arkaya veriyor ama efektler tizler muazzam.. Tabiki öyle beklentimiz yok. Entegre çıkışı vs. desteklemez ama bundan iyidir ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Taktiginiz/takacaginiz hoparlör kadar anakartin ses entegresi de önemli ,ben mb 130 ve mb230 a ayni vestel ürünü hoparlörü taktigimda farkli kalitede ses aldim,Ayni kartlara sesinden müthis memnun oldugum sony xd8005c ses sistemini bagladigimda sonuc kötüydü, sonydeki ses ile yakindan uzaktan alakasi yoktu..Sanirim biraz deneme yanilma metodu daha kaliteli bir sistem modifiye edilebilir,ses gercekten teneke gibi cünki..

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Taktiginiz/takacaginiz hoparlör kadar anakartin ses entegresi de önemli ,ben mb 130 ve mb230 a ayni vestel ürünü hoparlörü taktigimda farkli kalitede ses aldim,Ayni kartlara sesinden müthis memnun oldugum sony xd8005c ses sistemini bagladigimda sonuc kötüydü, sonydeki ses ile yakindan uzaktan alakasi yoktu..Sanirim biraz deneme yanilma metodu daha kaliteli bir sistem modifiye edilebilir,ses gercekten teneke gibi cünki..
Birazda şuna güveniyorum. Awox 3.5 Jack çıkışına hoparlör taktığımda (gerçi hoparlöründe entegresi var) ses çok güzel ve kaliteli.. Fakat harici sevmiyorum. Yeni tv icat etmiş gibi ? Dahili olsa daha iyi olur Du ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Birazda şuna güveniyorum. Awox 3.5 Jack çıkışına hoparlör taktığımda (gerçi hoparlöründe entegresi var) ses çok güzel ve kaliteli.. Fakat harici sevmiyorum. Yeni tv icat etmiş gibi ? Dahili olsa daha iyi olur Du ?
Bende onu seviyorum abi. Örnek attığım laptop ta wifi 2.4g desteği varmış, eve yeni router aldım, 5g desteği var. Bilgisayarcıma gittim. Dedim ver oradan 5g ...
Çıkardı kutu al bunlar sana beleş dedi baktım 5g buldum. Meğer bunda BT ünitesi eksik, gittim bana combo ver. Yok dedi, al dedi harici BT aparatı. Almadım eski kartı geri taktım. Harici pek sevmiyorum ☺️

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri