Lcd ve led televizyonlarda renkler karışık , görüntü mor arızası

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Geçmiş olsun .4 ay kadar önce (anneme 3 yıl önce aldığım )aynı model TV ,aynı sorun ortaya çıktı.bir süre böyle kullandılar.sonra ti-con kart da arızalanmış.ola ki sizin de başınıza gelmeden ledbarlari ivedi değiştirmeniz iyi olmuş.yoksa ek masraf oluyor.
Benim ilk siparişim ledbarlar modelle uyumlu değildi (ben arka panele şeritleri yapistirdiktan sonra ancak farkettim.haliyle tekrar masraf oldu).siz yapıştırmadan önce dikkat edin.?
Kayseri'de fmr elektronik imalatçı,ben gelen üründen memnun kaldım.takimini 200 liraya aldım.siz daha iyi fiyat almışsınız.
Kazasız belasız TV yi toplamanız dileğiyle...

H Çevrimdışı

hbbayrak 

Yeni Üye
17 Haz 2018
32
44
Led leri değiştirdim. Merterelektronik den 126 t ye 2 adet a type 2 adet b type aldım. Bugün taktım renkler düzeldi. İnş uzun ömürlü olur.

IMG_20210210_184940.jpg

M Çevrimdışı

mugetsu

Yeni Üye
2 Mar 2021
33
26
F fikoloji abi hayirli akşamlar dilerim sana bir sorum olacak elimizde birtane profili tv var abi anakart vestele ait modelini hatirlamiyorum tv ölü aliciydi ve bizde baska bir vestel karti vardi taktik uyum kurdu ve çalişti ama ledler mavi yani anakart uyumsuzluk mu acaba yoksa ledler de mi gitmiş olabilir abi ?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
normalde beyaz led yoktur mavi led üzerine fosfor eklendiğinde beyaz ışık veriri led bar üzerindeki fosfos tabaka buharlaştığı için ledler mavi yanıyordur. anakartda bir sorun yok

M Çevrimdışı

mugetsu

Yeni Üye
2 Mar 2021
33
26
normalde beyaz led yoktur mavi led üzerine fosfor eklendiğinde beyaz ışık veriri led bar üzerindeki fosfos tabaka buharlaştığı için ledler mavi yanıyordur. anakartda bir sorun yok
abi birşey daha sorayim cok sordum ama :) birde abi tv nin gelen karta adem abinin dedigi gibi ölü aliciydi hic birşey yoktu karti degistik besleme caliştigini gördük acaba flash entegresi gitmil olabilir mi yani flash entegresini gittini nasıl anlarim bu gibi durumlar da tarif edebilir misin bana ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt