Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

W Çevrimdışı

Wolf16

Aktif Üye
4 Nis 2020
62
37
bende philips var onunda kanal araması taşıması zahmetli hd uydu cihazı bağladım kafam rahat .anakarta bi sürü para vermektense uydu bağlamak ekonomik geliyor.
Tekrardan merhaba tv deki sorun harici uydu sistemi ile de yapmaya başladı.nasil bir çözüm bulunur acaba.

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
34
Panel içi polarizer kirlenmesi oluşmuş temizlenir ve sorun kalmaz.
Bu temizliği Afyonkarahisar da, güvenerek yaptırabileceğimiz servis var mıdır acaba?
Ya da yetkili servis bu işlem için ne kadar ücret alıyor, fix bir tarifesi var mı ki?
Yoksa da takribi ne kadar tutar bu işlemin ücreti acaba :)?

S Çevrimdışı

schalke04

Yeni Üye
1 Ara 2020
33
54
Arkadaşlar selamun aleykum yaklaşık 4 ay önce hdmi çıkışları bozuk olduğundan hem ses hemde görüntü kaybı olan 42 pfl 8404 philips lcd tv yi tamire götürüp yatırmıştım simdi de goruntu var ses yok napacagiz kaldik öylece...scart girişlere denedim ses ve görüntü var ama hdmi 4 girişi de denedim hepsi de aynı görüntü var ses yok napacagiz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ya da uydu cihazı av girişi ile tv nin sarı kırmızı beyaz çıkışları ile bağlantı kurulabilen bi kablolama sistemi olabilir mi benim ki sadece bi fikir

S Çevrimdışı

schalke04

Yeni Üye
1 Ara 2020
33
54
4k uydu cihazın arkasına baktım hem av hemde optical çıkışlar mevcut bu çıkışlar kullanılarak tv yi tamire göndermeden tv den ses alabilir miyiz arkadaşlar.. hicbir fikrim yok cunku

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,348
Bu temizliği Afyonkarahisar da, güvenerek yaptırabileceğimiz servis var mıdır acaba?
Ya da yetkili servis bu işlem için ne kadar ücret alıyor, fix bir tarifesi var mı ki?
Yoksa da takribi ne kadar tutar bu işlemin ücreti acaba :)?
Faturası varsa 2 Yılı da geçmediyse servis garanti kapsamında temizler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,348
Arkadaşlar selamun aleykum yaklaşık 4 ay önce hdmi çıkışları bozuk olduğundan hem ses hemde görüntü kaybı olan 42 pfl 8404 philips lcd tv yi tamire götürüp yatırmıştım simdi de goruntu var ses yok napacagiz kaldik öylece...scart girişlere denedim ses ve görüntü var ama hdmi 4 girişi de denedim hepsi de aynı görüntü var ses yok napacagiz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ya da uydu cihazı av girişi ile tv nin sarı kırmızı beyaz çıkışları ile bağlantı kurulabilen bi kablolama sistemi olabilir mi benim ki sadece bi fikir
Farklı hdmi kablo denediniz mi? Kablo arızalı olabilir.

S Çevrimdışı

schalke04

Yeni Üye
1 Ara 2020
33
54
  • Denedim usta denedim..scart ile alıyor ses ve görüntü ama 2 adet hdmi kablo ile denedim sonuc ayni goruntu var ses yok

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
34
Faturası varsa 2 Yılı da geçmediyse servis garanti kapsamında temizler.
Malesef garanti bitti, 4 yıl oldu alalı. Bir foto daha eklemek istedim, orta kısımda ki leke eğri çizgi belirgin oldukça.

IMG_20210126_225605.jpg

S Çevrimdışı

schalke04

Yeni Üye
1 Ara 2020
33
54
Daha 4 ay önce yine hdmi çıkışları bu sefer ne ses ne görüntü vermediği için tamire götürmüştüm şimdi görüntü var ses yok ciha philips 42 pfl8404 2009 model eski model oldugindan bi daha o kadar para vermek istemiyorum acikcasi...4k uydu cihazi av ve optical cikislardan yararlanarak ses alabilirsem alacagim yoksa scart ile devam ya da cöp

S Çevrimdışı

schalke04

Yeni Üye
1 Ara 2020
33
54
Sabah açtım tv kendi kendine düzelmiş ses sorunu mucize bu olsa gerek cope göndereceğim diye darıldı düzeldi galiba

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
36
vestel ud8360 4k bi tv var bende. evlenirken aldık 1 seneyi geçti kurulumu olalı. 10 -15 gündür yeni bir durum fark ettim . kanal logoları ekranda takılı kalıyor bazen. ghost screen mi diyorlar ne tamda bilmiyorum. ne yapmak gerek. servis panel değişir mi.

3-4 dakika orda duruyor sonra kayboluyorlar.

I Çevrimdışı

iremsyl

Yeni Üye
6 Ocak 2021
14
23
Merhaba. Vestel TV kullanıyorum ve bir süre önce televizyon ekranının solunda alt ve üstten olacak şekilde bir gölge çıkmaya başladı. Televizyonu kapatıp açınca düzeliyor fakat bir süre sonra tekrar o gölgeler geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ekranla alakalı bir sıkıntı mıdır yoksa ayarları mı bozulmuştur? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

IMG-20210218-WA0017.jpg
IMG-20210218-WA0011.jpg
IMG-20210218-WA0016.jpg

Geri
Üst Alt