Laptoptan TV ye ekran yansıtmadaki sorun

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Üstadlar merhaba, TV Toshiba 49U7763DAT, Laptop Acer Aspire A315-42-R5Y3 şimdiye kadar sorun yoktu 2 gündür win 10 erkranı TV ye uzattığımda TV tarafı ekranda izlenen videolar donuyor, seste sorun yok ilerliyor, laptoptan tarayıcı üzerine geldiğimde açılan küçük pencerede de video ilerlemekte ama TV donuk. Bunu YouTube videosunda da herhangi bir sitede fuul ekran izlenen videoda da yapıyor ve düzelmiyor. Bu sorun hakkında fikir ve önerisi olan varsa sevinirim.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Wifi intelse bir güncelleme arayın intel sitesinden, değilse stabil çalışmıyor ekran yansıtma
Qualcomm atheros QCA9377 Wireless network adapter yazıyor aygıt yöneticisinde, driver dosyasında Intel wireless+Bt Intel 3168 ve Lite-on Bluetooth combo 3rd wifi 1x1 ac+Bt m.2 Qca nfa435 diye iki dosya var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Qualcomm atheros QCA9377 Wireless network adapter yazıyor aygıt yöneticisinde, driver dosyasında Intel wireless+Bt Intel 3168 ve Lite-on Bluetooth combo 3rd wifi 1x1 ac+Bt m.2 Qca nfa435 diye iki dosya var.

Qualcomm ile Intel farklı firmalar.
Herhangi bir Windows güncellemesi mevcut mu veya yüklediniz mi son zamanlarda?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Fark etmeden otomatik yüklemiş olabilir. Bilinçli olarak güncelleme yaptığımda sorun vardı zaten.

Güncelleme neden olmuş olabilir.
Aygıt yöneticisinden wi-fi kartını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
Veya güncelleme geçmişinden son yüklenen güncelleştirmelere bir göz atın derim.

Arka planda güncellemeye çalıştığı bir uygulama vs yok ise ağı meşgul edecek bir durum yoktur.
Bu nedenle de güncelleme gibi uyumsuzluk yaratacak durumlar aranmalı bence.
Çünkü daha önce sorunsuzca kullanmışsınız yani.
Belli ki bir şey buna sebep oldu.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Güncelleme neden olmuş olabilir.
Aygıt yöneticisinden wi-fi kartını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
Veya güncelleme geçmişinden son yüklenen güncelleştirmelere bir göz atın derim.

Arka planda güncellemeye çalıştığı bir uygulama vs yok ise ağı meşgul edecek bir durum yoktur.
Bu nedenle de güncelleme gibi uyumsuzluk yaratacak durumlar aranmalı bence.
Çünkü daha önce sorunsuzca kullanmışsınız yani.
Belli ki bir şey buna sebep oldu.
Güncellemeler 16.09 da ve bu gün olmuş sorun cuma gününden beri var.

Cihazı kaldırdım, bir kaç dakika içinde kendiliğinden geri geldi.

10 dakikadır ekranı yansıttım deniyorum henüz donmadı.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Bu teknolojiler böyle maalesef. Çünkü desteği bitmiş bir teknoloji.
Bunu üreten Intel geliştirmeyi durdurdu. Çünkü fazla rağbet görmedi.
Bir HDMI kablosu ve kablosuz fare size daha fazla konfor verecektir.
En baştan hiç çalışmasaydı anakart desteklemedi şansımıza der geçerdim. Kullanmaya alışıp elinden alınınca gıcıklık oluyor :)
Aynen bende stoktan hdmı kabloyu çıkarttım bundan sonra kabloyla devam.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Bu teknolojiler böyle maalesef. Çünkü desteği bitmiş bir teknoloji.
Bunu üreten Intel geliştirmeyi durdurdu. Çünkü fazla rağbet görmedi.
Bir HDMI kablosu ve kablosuz fare size daha fazla konfor verecektir.
Hdmı'dan görüntü alamadım ya! Ekran renk ayarlarının gelişmiş kısmında hdmı algılama mı ne açık kapalı var açtım ama değişiklik yok. Tablet başladığımda çat diye görüntüyü alıyordum, win10 algılamadı ekranı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hdmı'dan görüntü alamadım ya! Ekran renk ayarlarının gelişmiş kısmında hdmı algılama mı ne açık kapalı var açtım ama değişiklik yok. Tablet başladığımda çat diye görüntüyü alıyordum, win10 algılamadı ekranı.

Ekran kartı sürücünüzü yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Onun dışında PC'yi ve TV'yi fişten çekin.
HDMI'yı bağlayın ikisine de.
Sonra aynı anda açın.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
hdmi için söylüyorum, klavyedeki windows (başlat tuşu ya da üzerinde dalgalı pencere şekli olan tuş) tuşu ile birlikte p harfine basarak ekran yansıtma özelliklerinde farklı mod denediniz mi? normalde pc de sadece notebook şeklinde ayarlı olur. kimi pc lerde hdmi ye kablo takıldığında otomatik olarak tanımlama yapıp ekran yansıtmasını başlatır kimi pc lerde ise başlatmaz. 4 mod olur bu ekranda, sadece notebook, sadece 2nci ekran, tek ekranı 2 ekrana yay ve ayrı ayrı 2 sinde de ekranları göster şeklinde.

ek bilgi, kimi notebooklarda tv ile çözünürlük eşleşmez ve tv de ekran köşelerden siyah şekilde görüntü küçültülmüş olarak çıkar. çözünürlük ayarlarında oynama yapsanız bile değişmez. bunu arıza olarak algılamayın, ekran kartınızın özelliklerinden ölçeklendirme ayarları ile bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri