Laptop ekran bağlamak (Tv mi monitör mü)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Normal şartlarda oyun için monitör bağlamanız daha iyi olur çünkü televizyona göre çok daha hızlıdır. Ancak çok büyük ekran istiyorsanız tv dışında pek bir şansınız yok.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Samurai Samurai yardımın için teşekkür ederim. Çok büyük bir ekran aramıyorum, laptop ekranından büyük olması benim için yeterli. Peki tavsiye ettiğin bir marka ya da özellik var mı?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Samurai Samurai yardımın için teşekkür ederim. Çok büyük bir ekran aramıyorum, laptop ekranından büyük olması benim için yeterli. Peki tavsiye ettiğin bir marka ya da özellik var mı?
Laptopun özelliklerini, aradığınız ekran boyutunu ve bütçenizi bilmiyorum ama oyun oynayacağınız için cihazınızın güçlü olduğunu varsayıyorum. Nvidia ekran kartı varsa G-Sync, AMD ekran kartı varsa FreeSync destekli bir monitör olması daha iyi olur. En az 120 Hz olmalı ki akıcı bir oyun deneyimi versin.

Monitörler genelde 8 bit oluyor, 16.7 milyon renk destekliyorlar, 10 bit olanlar pahalı ve az sayıda. Aşağıdaki monitör fena değil, biraz ışık sızması oluyor, onun dışında güzel.

Yukarıdaki Asus VA panelli ve FHD. Hem IPS hem HDR hem de 2K olsun isterseniz, aşağıdaki Dell var,

Ben monitör piyasasına çok yakın değilim, belki diğer arkadaşların daha farklı önerileri de olabilir. Laptop modelinizi de belirtin, ona göre tavsiye yapsınlar.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Samurai Samurai hocam çok teşekkür ederim vakit ayırıp yardımcı olduğun için. Peki uzun ömürlü olması açısından tavsiye edeceğin bir marka var mı?
Biliyorsunuz ki bu biraz şans işi, en saygın markayı da alsanız sorun yaşayabiliyorsunuz. Fakat bilindik markalardan şaşmamanızı öneririm. Asus, Samsung, LG, MSI, Dell, Viewsonic gibi. Bu markalardan bütçenize ve aradığınız özelliklere göre bir ürün seçin.

Tepkime süresi düşük olsun ki genelde monitörler düşük oluyor, en az 120 Hz olsun, tercihen parlaklığı 350 nit ve üzeri olsun. Mesela ilk linkini attığım Asus fena değil gibi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Samurai Samurai ilk gönderdiğin linkteki ASUS marka monitörü bugün satın aldım. Tavsiyelerin için teşekkür ederim 😀
Umarım memnun kalırsın hocam, 5 yıldır bende aynı monitörün çok benzerini kullanıyorum. Işık sızması dışında bir şikayetim yok. Özellik olarak dolu bir ürün, gömme hoparlörleri de var. İnşallah beklentini karşılar da sonra bana beddua etmezsin :)

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Samurai Samurai şimdi başka bir sorunum var. Yeni konu mu açmam gerekiyor bilmiyorum ama benim laptopta display port girişi yok. HDMİ girişi var. Monitör ile gelen kutuda da display port girişi var.Ne yapmam lazım 😞 Monitör karşımda ama kullanamıyorum

Geri
Üst Alt