Koro 96 Kimdir

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
vallahi hiç sevmiyorum ya ailem neredeyse yalvar yakar alıyor beni hep bilgisayarda iş yapasım var
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sevgili kardeşim emre çok teşekkür ederim evet bu aileye katıldığım için çok mutluyum A Ado hocam sayesinde keşfettim burayı burası forum deyil aile daha önce pcnet foruma üyeliğim vardı ama birden bire pasif oldu açıkcası pekte yararını göremedim iyi oldu eczanede fırsat buldukça sürekli bakıyorum
vallahi 5 yaşında bilgisayarla tanıştım ama teyzem onu 2002 yılında dizdirmişti ozamanlar windows 95 yüklüydü daha sonradan bilgisayar internete bağlanmaz oldu mübarek explorer ne kullanırdık yaa :) sonra bilgisayarı dizen adam geldi windows 98 e yükseltti windows 98 de kullandım sonra anne annem yoğun ısrarı şikayeti üzerine bilgisayar satılmaya karar verildi ama teyzem satmadı teyzemde sağolsun kalktı bana hediye etti 2005 yılında bilgisayarı evimize aldık 2006 yılında windows xp proya geçtik çünkü ben windows 98 e bişeyler yapıp makineyi bozmuştum 2005 yılından 2010 a kadar bilgisayar bizim evde kaldı sonra derslerim aksatmam nedeniyle ceza olarak teyzem bilgisayarı geri aldı 1 yıl hiç kullanılmadı bilgisayar fişe bile takılmadı 2011 sonlarına doğru geri verdi teyzem sonra ben donanım ekliyerek yeni windows xp kurulumu yaptım

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn.@Koro96 Hayırlısı olsun,inşallah hayallerinize ulaşırsınız.Genç yaşta bayağı tecrübe edinmişsiniz.Önce sağlık,sonra her şey sırasıyla olur.Allah gönlünüze göre versin.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
30 Ağustos'ta askeriye de atama olur.yeni seçilen komutanlar görev yerine gider. Tören yapılır.
tugay devir teslimi olur. Aklıma o geldi başlığı görünce. Tuğgeneral Veli tarakçı kimdir ? Özgeçmişi , askeri kariyeri vs vs:hihi

Akıl işte geliyor :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
30 Ağustos'ta askeriye de atama olur.yeni seçilen komutanlar görev yerine gider. Tören yapılır.
tugay devir teslimi olur. Aklıma o geldi başlığı görünce. Tuğgeneral Veli tarakçı kimdir ? Özgeçmişi , askeri kariyeri vs vs:hihi

Akıl işte geliyor :kiskis
İnan ,gece 01:30da bastım kahkahayı,Allah da seni güldürsün :)
5 yaşında bilgisayar la tanıştım hatta 5 yaşında masaüstü bilgisayar montajı yaptım :)
Ben 5 yaşında bilgisayarla tanışmana değil de,5 yaşında bilgisayar montajı yapmana şaşırdım :) ,yani kızma ama 5 yaşında bunu yapıp,okumaman beni biraz değil , epey üzdü doğrusu,bir yerde hata var ama nerede,çünkü 5 yaşında pc toplamasan dahi , pc ile tanışıp kullanabilmen bile "akıllı" olduğunu gösterir bana göre.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
İnan ,gece 01:30da bastım kahkahayı,Allah da seni güldürsün :)

Ben 5 yaşında bilgisayarla tanışmana değil de,5 yaşında bilgisayar montajı yapmana şaşırdım :) ,yani kızma ama 5 yaşında bunu yapıp,okumaman beni biraz değil , epey üzdü doğrusu,bir yerde hata var ama nerede,çünkü 5 yaşında pc toplamasan dahi , pc ile tanışıp kullanabilmen bile "akıllı" olduğunu gösterir bana göre.
ağzına sağlık emmi 5 yaşında bilgisayar dünyasıyla tanıştım ozamanlar çok meraklıydım hatta uçlarını yamultuğum klavye mausların haddi hesabı yok bir gün oda temizliği için bilgisayarın hepsi söküldü masa dışarı çıktı ben takayım dedim herşeyi taktım klavye mausların uçlarını yamulltum :hayir sonra bilgisayarcı geldi sil baştan yaptı o montaj yaparken bende onu izledim sonra herkes çıktıktan sonra odadan bir fırsat kollayıp tüm fişleri yeniden söktüm yeniden kendim bağladım :clap Şeytanlık diz boyuydu o zaman bende :mutlu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eskiden çoook eskiden ,bir komşumuz vardı,birgün bana " şu benim oğlanı yaında götürürmüsün rica etsem,def çalsın,bişeyler yapsın çok çekingen" dedi,annem de "kırma selma teyzeni çocum dedi,gerçekten öyle çekingendi ki ,soruyu biliyorsa kafasını sallıyor,bilmiyorsa sadece yukarı kaldırıyordu ,9 yaşındaydı o zaman,gelirmisin murat dedim,"gelirimmm" dedi,4 ay sonra selma teyze eve geldi ve bana "aman alocum,tamam 4 ayda felaket oldu bizim oğlan,götürme artık" dedi :)
Düğünlerde def çalıp paraları topluyordu,ilk önce parayı vermelerini bekliyordu,sonra inan takılan alatura parasını almak için kişinin peşinden gittiğini bilirim,almadan da gelmiyordu :)
Ama ben tekrar bu kadar akıllı birinin neden "okumadığını" anlamış değilim inan, neyse konuyu dağıtmayayım fazla :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Eskiden çoook eskiden ,bir komşumuz vardı,birgün bana " şu benim oğlanı yaında götürürmüsün rica etsem,def çalsın,bişeyler yapsın çok çekingen" dedi,annem de "kırma selma teyzeni çocum dedi,gerçekten öyle çekingendi ki ,soruyu biliyorsa kafasını sallıyor,bilmiyorsa sadece yukarı kaldırıyordu ,9 yaşındaydı o zaman,gelirmisin murat dedim,"gelirimmm" dedi,4 ay sonra selma teyze eve geldi ve bana "aman alocum,tamam 4 ayda felaket oldu bizim oğlan,götürme artık" dedi :)
Düğünlerde def çalıp paraları topluyordu,ilk önce parayı vermelerini bekliyordu,sonra inan takılan alatura parasını almak için kişinin peşinden gittiğini bilirim,almadan da gelmiyordu :)
Ama ben tekrar bu kadar akıllı birinin neden "okumadığını" anlamış değilim inan, neyse konuyu dağıtmayayım fazla :ok
Günaydın Emmi Bu güzel hikayeyi bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim Neden okumadın koray sorusu bir çok kez karşıma çıktı ve cevabım gine aynı İSTEMEDİM aile baskısı çevredeki en yakınlarımın baskısı çok sıkı oldu ama inadım inat istemedim ha bi aralar ikna oldummu Evet liseye kayıt yaptık Ama red geldi neymiş efendim kota dolmuş yer yokmuş falan filan bende kaderimde yok okumak diyip çıktım işin içinden iş hayatım çok karman çorman geçti Ellerime yediğim dayakların yüzüme yediğim tokatların haddi hesabı yok paramın yendiğinemi yanayım yediğim dayaklaramı yanayım oooo şimdiki kafam eskide olsa hepsinin hesabını tek tek sorardım da eski geçmiş geçmişte kalsın dedim :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben 5 yaşında üzerimde sunletlikle dalaşıp plastik arabalarla oynardim ? o zaman bilgisayar ne ki ? o zamanlar İSMEK kursu vardı İstanbul meslek edindirme kursu oraya götürdü amcam, amcam biliyordu benim bilgisayar sevdiğimi win 95 kullanırken 98e geçtik kursta daha 8-9 yaşlarındaydım bir sürü insan vardı kursta daha eline maus almamışta vardı birazcık görmüş gecirmiste. 3 aylık kurs sonunda 2. Oldum ? tabi 3ün1 ini aldım yaşım tutmuyor diye. Amcam o zamanlar il meclis üyesiydi o sokmuştu ?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ben 5 yaşında üzerimde sunletlikle dalaşıp plastik arabalarla oynardim ? o zaman bilgisayar ne ki ? o zamanlar İSMEK kursu vardı İstanbul meslek edindirme kursu oraya götürdü amcam, amcam biliyordu benim bilgisayar sevdiğimi win 95 kullanırken 98e geçtik kursta daha 8-9 yaşlarındaydım bir sürü insan vardı kursta daha eline maus almamışta vardı birazcık görmüş gecirmiste. 3 aylık kurs sonunda 2. Oldum ? tabi 3ün1 ini aldım yaşım tutmuyor diye. Amcam o zamanlar il meclis üyesiydi o sokmuştu ?
Her yerde dayımız amcamız olsa süper olurdu :clap2

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar cümleten Selamın aleyküm bana Acer E1 571g Anakart lazım varmı elinizde Bilgisayar işiyle uğraşan arkadaşlar sizlerde duyun sesimi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt