konut sigortası ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
herkese selam,
konut sigortası yaptırmayı düşünüyorum, internette konut sigortası yazınca binlerce reklam, yüzlerce teklif al butonu altında dönüş yapmayı bekleyen ağzı laf yapacak call center müşteri temsilcileri :) , farklı farklı paket ve içerikler...
kafam karıştı resmen :)
kullandığınız sigorta şirketi ? paket içeriği ? ücreti ? memnuniyetiniz ?
yukarıdaki sorularıma cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Öncelikle sadece evimi yoksa eşyalarla berabermi sigortalatacaksınız.
Konut sigortasından önce dask yaptırıp daskın teminatından kalan miktarı konut sigortasında belirtmeniz gerekli
mesela evinizin bedeli 500 bin tl diyelim dask bunun hepsini vermez.Diyelim 250.000 tl sini ödüyorsa konut sigortası kalan 250.000 tl için teminat verir.
Eşyalarınızı da sigortalatacaksanız kendiniz bir değer belirtmeniz gerekli

kabası bu

sincerelym Çevrimiçi

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
sikôrtacı arkadaşınız yokmu F fikoloji ? en güzeli arayıp ona sorun. yoksa ben size bir telefon numarası vereyim ondan bilgi alın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Öncelikle sadece evimi yoksa eşyalarla berabermi sigortalatacaksınız.
Konut sigortasından önce dask yaptırıp daskın teminatından kalan miktarı konut sigortasında belirtmeniz gerekli
mesela evinizin bedeli 500 bin tl diyelim dask bunun hepsini vermez.Diyelim 250.000 tl sini ödüyorsa konut sigortası kalan 250.000 tl için teminat verir.
Eşyalarınızı da sigortalatacaksanız kendiniz bir değer belirtmeniz gerekli

kabası bu
anladım teşekkürler,yıl başında dask bitecek galiba ocak ayında yaptırmıştım 80 tl idi :)
sikôrtacı arkadaşınız yokmu F fikoloji ? en güzeli arayıp ona sorun. yoksa ben size bir telefon numarası vereyim ondan bilgi alın.
aslında var ama bende vakit yok :) öyle gidip yanında oturup şöyle şöyle diyemedim. telefonlada uğra bakarız diye diye kaldı hep.

benim amacım fiyatlar makul ise gidip görüşeceğim. memnuniyet te önemli örnek veriyorum burda marka model sunuyoruz, bir sürü acente var kim memnun hangi paketi kullanıyor buna göre seçim düşüneceğim

H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
eviniz kredili ise mecbur dask ve yangın sigortasını yaptırmak zorundasınız. yangın sigortasında ek olarak kombi bakım hizmeti vardı" vaybe dedım bakım beleşe gelecek " adam geldi hava bastı iki fısfıs pompa ile alttaki filtreyı temizledi zaten bende yapıyorum o işleri boşa eve git gel yaptığımız yanımıza kar kaldı :) Diğer eşya vb sigortaları farklı oluyor ben elektronik eşyalar için gitmiştim buzdolabı vb. yıllık 150 tl istemişlerdi gerek duymadım. bozulmayan eşyaya neden cebımden para ödeyımkı ....

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
eviniz kredili ise mecbur dask ve yangın sigortasını yaptırmak zorundasınız. yangın sigortasında ek olarak kombi bakım hizmeti vardı" vaybe dedım bakım beleşe gelecek " adam geldi hava bastı iki fısfıs pompa ile alttaki filtreyı temizledi zaten bende yapıyorum o işleri boşa eve git gel yaptığımız yanımıza kar kaldı :) Diğer eşya vb sigortaları farklı oluyor ben elektronik eşyalar için gitmiştim buzdolabı vb. yıllık 150 tl istemişlerdi gerek duymadım. bozulmayan eşyaya neden cebımden para ödeyımkı ....
dask var ama yangın yok, normal konut sigortası haricinde mi 150 tl elektirik ürünleri için ?
hangi sigorta ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
konu takip (bende dusunuyorum)
Bende geleyim bakalım tavsiyelere açığız
Bekliyelim ?
Evleneli 2 sene oldu bu nedenle garantiler bitmeye başladı mobilya olsun , beyaz eşya olsun bunlara masraf yapacağımıza sigorta ya vermek mantıklı geldi, dükkana hafta da en az 2 tane sigortalı geliyor ve paralarını alıyorlarmış. Bu gün de bir ihraç buzdolabı geldi Vestel puzzle eski tip, ana kart ve frekans dönüştürücü kart arızalı idi, ihraç olunca ve eski olunca maliyeti çok pahalı idi 1200 TL fiyat verildi müşteri direk tamam diyince ilkildim , sonra sigortasının karşılayacağını söyledi.
Benimde kafamda dahada merak uyandırdı

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bekliyelim ?
Evleneli 2 sene oldu bu nedenle garantiler bitmeye başladı mobilya olsun , beyaz eşya olsun bunlara masraf yapacağımıza sigorta ya vermek mantıklı geldi, dükkana hafta da en az 2 tane sigortalı geliyor ve paralarını alıyorlarmış. Bu gün de bir ihraç buzdolabı geldi Vestel puzzle eski tip, ana kart ve frekans dönüştürücü kart arızalı idi, ihraç olunca ve eski olunca maliyeti çok pahalı idi 1200 TL fiyat verildi müşteri direk tamam diyince ilkildim , sonra sigortasının karşılayacağını söyledi.
Benimde kafamda dahada merak uyandırdı
İyiymiş ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt