Konusuz Konu - For By Horizon

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Videolarımda sağ arkamda görülen o mikrofonu (Yazıcı usb kablo girişli) cep telefonumda nasıl kullanabilirim bana bir proje üretebilirsin mesela :kiskis

Ben BOYA nın telefon jack ile tasarlanmış yaka mikrofonu kullanıyorum ancak ofiste çekim yaparken o mikrofonu kullanmak istiyorum fakat o iki ucu usb kablolu bir mikrofon. Bir ucu bildiğimiz usb A, diğer ucu usb B

Ben bunu cep telefonumda nasıl kullanırım siz bulun ben gidip yatayım :kop
Dikkaaaaaaat.... saat 03:05 :kiskis

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Videolarımda sağ arkamda görülen o mikrofonu (Yazıcı usb kablo girişli) cep telefonumda nasıl kullanabilirim bana bir proje üretebilirsin mesela :kiskis

Ben BOYA nın telefon jack ile tasarlanmış yaka mikrofonu kullanıyorum ancak ofiste çekim yaparken o mikrofonu kullanmak istiyorum fakat o iki ucu usb kablolu bir mikrofon. Bir ucu bildiğimiz usb A, diğer ucu usb B

Ben bunu cep telefonumda nasıl kullanırım siz bulun ben gidip yatayım :kop
O kablo otg ile telefona bağlanır da android uymulu yazılım var mı olsa bile mikrofonun beslemesi ne olacak bilemedim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Çok şükür bir sıkıntı yok teraspy teraspy abi, sorduğun için teşekkürler. Foruma yine girdim de pek ilgimi çeken bir şeyler takılmadı gözüme şimdi gececi kadroyu aktif görünce bir geri dönüş yapayım dedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Biraz ilginç bir kullanım senaryosu ama bir çözümü vardır elbet, ben bir araştırayım.
Biz hep aktifiz zaten :) ,şimdilerde tvde program çalıştırmayı hedefliyoruz bakalım :)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Biz hep aktifiz zaten :) ,şimdilerde tvde program çalıştırmayı hedefliyoruz bakalım :)
O konularda bir gelişme oldu mu? Onları kaçırmışım:bilmiyom
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Y kablo ile pc kasadan besleme verebiliriz belki.
Bence büyük sıkıntı mikrofonun OTG üzerinden çalışması olur belki içini açıp USB kısmına gelmeden ses devresine bağlantı atılabilir.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
O kablo otg ile telefona bağlanır da android uymulu yazılım var mı olsa bile mikrofonun beslemesi ne olacak bilemedim
Biraz baktım mikrofon işine OTG destekli telefonlar mikrofonu destekliyormuş, genelde de çok özel bir mikrofon değilse telefonun güç beslemesi yetiyormuş. Sadece her kayıt uygulamasının USB ses girişi desteği yokmuş bunun için uygun uygulama gerek. Open Camera sanırım USB ses kaydını destekliyor, kendi kullandığım güzel bir uygulama ona bakabilirsiniz. Tabi canlı yayın kısmında Youtube uygulaması belki OTG den bağlı mikrofonu kullanmayabilir onada pek çözüm yok maalesef bilgisayara geçmedikten sonra.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Biraz baktım mikrofon işine OTG destekli telefonlar mikrofonu destekliyormuş, genelde de çok özel bir mikrofon değilse telefonun güç beslemesi yetiyormuş. Sadece her kayıt uygulamasının USB ses girişi desteği yokmuş bunun için uygun uygulama gerek. Open Camera sanırım USB ses kaydını destekliyor, kendi kullandığım güzel bir uygulama ona bakabilirsiniz. Tabi canlı yayın kısmında Youtube uygulaması belki OTG den bağlı mikrofonu kullanmayabilir onada pek çözüm yok maalesef bilgisayara geçmedikten sonra.
Ofiste denerim o zaman bir gün. Çalışırsa süper olur zira kaliteli bir mikrofon.

Teşekkür ederim bilgi için :ok

Geri
Üst Alt