Konsol ve PC oyunculuğu 4k 60hz televizyon tavsiyesi

ali-celik-denizli Çevrimdışı

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
Bu gün vestel 65ud8900 televizyonu inceleme şansım oldu. Sakin sahnelerde görüntü kalitesi ortalama bir 4k televizyon gibi ne kötü ne iyi. Futbol maçlarında aşırı kötü geldi. Bir kaç 4k 60FPS oyun video açtım yine ne kötü ne iyi diyebilirm. Giriş gecikmesi konusunda cihazı deneme şansım olmadı. Duvara asılı vaziyetteydi bütün girişleri arkasındaydı ve hiç bir şekilde ulaşamıyordum. Satış temsilcisi arkadaşta indirmeden takamayız dedi o şekilde kaldı. Yanımda laptop götürmüştüm sırf giriş gecikmesine göz kararı bakmak için. Mağzadaki fiyatı 6000 liraydı internette 4700 liraya bulunabiliyor. Ama bence bu fiyatların hakkını verecek bir cihaz değil.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu gün vestel 65ud8900 televizyonu inceleme şansım oldu. Sakin sahnelerde görüntü kalitesi ortalama bir 4k televizyon gibi ne kötü ne iyi. Futbol maçlarında aşırı kötü geldi. Bir kaç 4k 60FPS oyun video açtım yine ne kötü ne iyi diyebilirm. Giriş gecikmesi konusunda cihazı deneme şansım olmadı. Duvara asılı vaziyetteydi bütün girişleri arkasındaydı ve hiç bir şekilde ulaşamıyordum. Satış temsilcisi arkadaşta indirmeden takamayız dedi o şekilde kaldı. Yanımda laptop götürmüştüm sırf giriş gecikmesine göz kararı bakmak için. Mağzadaki fiyatı 6000 liraydı internette 4700 liraya bulunabiliyor. Ama bence bu fiyatların hakkını verecek bir cihaz değil.

Selamlar değerli kardeşim.

Müsaade ederseniz size, daha bu gün gündüz bir takipçime verdiğim cevabı paylaşmak isterim.

Screenshot_20181230-001525.png

Koşullara göre Vestel den bu ara biraz uzak duruyorum zira biraz fikirsel revizyon bekliyorum Vestel den, ayrıca daha az önce bir kardeşimize cevap yazdım ve 5000tl olan 55ud9650 vestel yerine, 4500tl ye 55MU7000 almasını önerdim zira benim bütün yorumlarım ve yaklaşımlarımda mantık ön plandadır. MU7000 özellikleri, vestel in en üst ürünü olan 9650 yi havada karada her türlü geçiyor. Samsung markasında 7000 in üstünde daha bir çok model var, ama 7000 gibi bir model dahi vestel in en üst Segment ini açık ara geride bırakmayı başarıyor ve daha ucuz. Tek eksi puanı 2 yıl garanti süresinden alır benden. Bu durumda ben neden vestel marka bir ürün düşüneyim ki ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu da diğer kardeşimize verdiğim cevap.

Screenshot_20181230-001956.png

Elbette ki size bu talepleriniz doğrultusunda 55UD9650 diyeceğim lakin sorun şu ki, beni tanıyan herkes bilir biraz yerlici bir yapım vardır lakin yerli ürün yanlısı olmakla birlikte MANTIK benim için çok daha ön plandadır. Bu doğrultuda öncelikle ''Yerli ne kadar yerli?'' Sorusunu sormaktan da kendimi alamıyorum takdir edersiniz.

Diyeceksiniz ki ''Yahu adama model sorduk, o bize edebiyat yapıyor'' bekleyin lütfen konuyu bağlayacağım. :))

Bakınız Vestel 55UD9650 modelinde kullanılan panelin üreticisi SAMSUNG dur. Yani evet satın alacağınız tv nin önünde VESTEL yazıyor ancak aslında içerisinde kullanılan EN ÖNEMLİ teknoloji olan panel SAMSUNG dur.

Bu koşullarda demek ki ben aslında sonuç olarak Güney Kore üretimi bir panel, Çin üretimi bir işlemci, X üretimi Diyot, Y üretimi Kondansatör ile üretilmiş Yerli (!) bir ürün satın alacağım.

Peki bu yerli ürüne ne kadar parea ödeyeceğim? Kabaca 4700-5000 bantlarında Türk Lirası.

Tüm bu anlattıklarımdan hareketle, Madem ki ben SAMSUNG panelli bir VESTEL televizyona kabaca 5000TL ödeyeceğim, O halde 4500TL bantlarında ve neredeyse 9650 modelini 2 ye katlayacak kalitede bir adet SAMSUNG 55MU7000 neden almayayım?

Derseniz ki 9650 olmasın daha ekonomik bir şey olsun ona da bakarız lakin Madem 4500TL bütçeniz var, O halde yanlış anlamayınız ancak 55MU7000 sizin için biçilmiş kaftandır

Geri
Üst Alt