Konsol ve PC oyunculuğu 4k 60hz televizyon tavsiyesi

ali-celik-denizli Çevrimdışı

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
Merhaba arkadaşlar.Forumda yeniyim bir YouTube videosundan görerek forumu farkettim. Başlıkta belirttiğim gibi amacım 4k 60hz değerlerinde kırılma sorunu yaşamadan oyun oynayabilmek. Tabiki amacım bunu minimum maliyetle sağlamak. Marka takıntım kesinlikle yoktur. 75, 65 ve minimum 55'' olmak üzere tavsiyelerinizi bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kırılma sorunu panelden çok kaynağın ürettiği kare sayısından kaynaklı olmasın hocam?
Bir de input lag (giriş gecikmesi) değeri var. Ki bu büyük panellerde yukarılarda oluyor.
Akıcı görüntü için televizyonda VA panel bakın derim.

Siz konsol mu takacaksınız yoksa bilgisayar mı?

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
Genellikle pc kullanacağım, ilerleyen zamanlarda konsolda bağlayabilirim. Tepki süresi olarakta 25 ms değere kadar beni rahatsız edeceğini sanmıyorum. Ama nedense satıcılarda bu detayları hiç göremiyorum. Sadece panel çözünürlüğü yazıp geçiyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Genellikle pc kullanacağım, ilerleyen zamanlarda konsolda bağlayabilirim. Tepki süresi olarakta 25 ms değere kadar beni rahatsız edeceğini sanmıyorum. Ama nedense satıcılarda bu detayları hiç göremiyorum. Sadece panel çözünürlüğü yazıp geçiyorlar.

Görememeniz normal, işlerine gelmediği için vermiyor olabilirler. :hihi
Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız yapabileceğiniz pek birşey yok ama AMD ekran kartı kullanıyorsanız Samsung yazılım güncellemesi ile bazı amiral gemi televizyonlarına AMD Freesync desteği getirdi haberiniz olsun. Gerçi siz minimum maliyet istiyorsunuz ama. :hmm

Monitör düşünürüm derseniz en uygun bu görünüyor, TN panel olması bir avantaj:

Nvidia G-Sync destekli;

AMD Freesync QLED;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
Görememeniz normal, işlerine gelmediği için vermiyor olabilirler. :hihi
Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız yapabileceğiniz pek birşey yok ama AMD ekran kartı kullanıyorsanız Samsung yazılım güncellemesi ile bazı amiral gemi televizyonlarına AMD Freesync desteği getirdi haberiniz olsun. Gerçi siz minimum maliyet istiyorsunuz ama. :hmm

Monitör düşünürüm derseniz en uygun bu görünüyor, TN panel olması bir avantaj:

Nvidia G-Sync destekli;

AMD Freesync QLED;

Freesync ve Gsync pek umrumda değil zaten 4k da 60 FPS üzeri biraz zor. 60 FPS altında da şayet TV 60hz ise kırılma olmaması lazım.

Linkteki tv benim için uygun ama giriş gecikmesi ne kadar onu öğrenemiyorum.

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
tv1.png
tv2.png
tv3.png
Bu televizyon işimi görür mü? Hangi paneli kullandığını ve giriş gecikme süresinin ne kadar olduğunu nereden öğrenebilirim?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
tv1.png
tv2.png
tv3.png
Bu televizyon işimi görür mü? Hangi paneli kullandığını ve giriş gecikme süresinin ne kadar olduğunu nereden öğrenebilirim?

Vestel panel bilgilerini paylaşmıyor doğrudan, bu forum aracılığıyla millet öğrenme şansı yakalıyor.

TEKNOwest teknovest F fikoloji belki söyleyebilir hangi panel kullanıldığını ama bu ürün ihraç olduğu için bilgilerine erişilemiyordu sanırım.:hmm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel panel bilgilerini paylaşmıyor doğrudan, bu forum aracılığıyla millet öğrenme şansı yakalıyor.

TEKNOwest teknovest F fikoloji belki söyleyebilir hangi panel kullanıldığını ama bu ürün ihraç olduğu için bilgilerine erişilemiyordu sanırım.:hmm
ali-celik-denizli ali-celik-denizli
selam,
kullanım klavuzu :
mb130 şase - hdr10 mevcut- samsung panel kullanılmış ama bu panel Va panel de olabilir ıps de; şöyle söyleyim vestel samsung panellerin hepsini va olarak aldı ama son zamanlarda ilginç panel değişikliklerine gitti. bu panelin açıklamasında ıps ibraesi mevcut bu yüzden bizim kesin şu dur dememiz zor bunu vesteli arayıp destek almalısınız. bana kalırsa samsung ıps paneldir.

ali-celik-denizli

Yeni Üye
27 Ara 2018
7
30
selam,
kullanım klavuzu :
mb130 şase - hdr10 mevcut- samsung panel kullanılmış ama bu panel Va panel de olabilir ıps de; şöyle söyleyim vestel samsung panellerin hepsini va olarak aldı ama son zamanlarda ilginç panel değişikliklerine gitti. bu panelin açıklamasında ıps ibraesi mevcut bu yüzden bizim kesin şu dur dememiz zor bunu vesteli arayıp destek almalısınız. bana kalırsa samsung ıps paneldir.
Giriş gecikmesi ne kadardır?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Giriş gecikmesi ne kadardır? vestel 65ud8900 ile aynımı televizyon mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
selam,
kullanım klavuzu :

Samsung IPS panel üretiyor muymuş hocam?:hmm:redface:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt