Kombi Tavsiyesine İhtiyacım Var

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Honeywell T3R olarak karar verdim. Sıcaklık dalgalanması konusunda çok iyiymiş. Kendini ıspatlamış bir marka.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Honeywell T3R olarak karar verdim. Sıcaklık dalgalanması konusunda çok iyiymiş. Kendini ıspatlamış bir marka.

Link yazı doğru ise

Bir konuda kafam karıştı. Bosch 2300i modülasyonlu kombim var.
Honeywelle mail attim. Modülasyonlu olan modeller benim kombimle uyumlu gözükmüyor dedim.
Alidigim cevap ise kombimin opentherm protokolünü desteklememesiymis.
Opentherm dediğimiz şey zaten modülasyon değil mi?
Eğer opentherm desteklemiyorsa boschun modülasyonlu oda termostatlari uyumlu gözüküyor benim kombimle.
Konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır? Ya da ben modülasyonlu bir ot kullanmak istiyorsam opentherm desteklemedigi için sadece boschun modülasyonlu oda termostatlarini mi kullanmak zorunda kalacağım?

Bu soruların cevaplarını bulmanız .

1 - Kombiye başka marka termostat takılınca garanti durumu ?
2 - Takıldı diyelim kombi lie termostatın tam görevini görüyormu ?
3 - Diğer ....

Araştırmanızı çok yönlü yapmanız .

1 seçeneği geçmeden 2. seçenek olmaz .
1 . seçenek geçildi garantisini bozulmuyor firma kabul ediyor veya garantinin önemi yok garantisiz kullanırım ben başka firma termostatı takarım .
2 . seçeneğe geldik kombi ile termostat iletişim tam uyumluluk ? Honeywell T3R ? araştırmak sormak .
3 . Oda termostatlarında sıcaklık hassasiyetinin önemi .
4. Termostatı şimdi alınca garantisi ne zamandan itibaren başlıyor ( fatura tarihi ? , takılma tarihi ? )
5 . Ürün bedeli gibi durumlar ikinci plan , iş görmedikten sonra ucuz olmuş pahalı olmuş önemi yok .
6 . Diğer ...

Kolay gelsin .

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
bu güne kadar 2 farklı kombim oldu. biri baymak idi. aşırı gürültülü ve konforsuzdu. kullanım suyunu kaynatırdı sonra korumaya alırdı kendini kapatırdı. diğer kombim eca. fazla bir beklentim yok zaten. sessiz sakin çalışıyor. geçen yıl 200 tl fatura ödedim. evin konumu da önemli tabi.
ama bosch dedik mi bence ürettiği her üründe belirli standartları yakalamış bir marka. el aletleri olsun, hırdavat grubu olsun, otomotiv grubu olsun beyaz eşyası olsun beni hep memnun etmiştir.
Aynı zamanda mal ve hizmet alım ihaleleri çağ dışı ve ilkel olan bir marka. Teklif verirken beni en çok zorlayan, kalan saçlarımın beyazlamasına neden olan marka.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Son karar Bosch TR36RF oldu. Araştırdığımda Honeywell üretimi bir termostatmış. Ürün kurulumu kombi ile beraber olursa ücret alınmıyormuş. Garantisi de aynı anda başlıyormuş.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Son karar Bosch TR36RF oldu. Araştırdığımda Honeywell üretimi bir termostatmış. Ürün kurulumu kombi ile beraber olursa ücret alınmıyormuş. Garantisi de aynı anda başlıyormuş.

Aç / Kapa ( Modilasyon yok ) - Kablosuz - Diğer özellikler .

ter.png

Araştırmak gerek .
terrrr.png

Arkadaşlar daha iyi bilirler .
Bana göre ON / OFF termostata bu kadar para vermeye deymez tabiki karar sizin .

Benzer ürün .

Buderus RT36-RF Kablosuz Oda İçi Termostat

BENİM KOMBİ ESKİ TİP

Buderus Logamax U0072 24KW 20640 Kcal/H Hermetik Konvansiyonel Kombi

Beko Bk 10 W Ot Kablosuz Diğital Oda Termostatı 7 Gün Proğramlanabilir .

0.2 C hassasiyet
Arkadaş almıştı bende aldım ucuza gelmişti . İdare eder dedim kendim taktım .

Daha önce başka bir markaya baktım aldım
Sahtesi imiş ve içi açılmıyordu elimde kalacaktı ana firmasına telefon açtım .
Test için gönderin dediler . Sonra satıcı firmaya telefon ettim durumu anlattım
Ürünü geri gönderidin dediler geri verdim paramı aldım .

20211216_172051.jpg

20211216_171939.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
45
Bizde bu sene ilk defa doğalgaz kullanmaya başladık.ben tercihim vaillant 24 kw pro dan yana kullandım.Almanya üretimiymiş.tesisat maliyetiyle beraber 11.300 tl ye maloldu.(eylül ayında)tesisatı yapan firmanın anabayiisi.evde iki kişi kalıyoruz.geceleri kapatıp akşamları saat17-18 den sonra çalıştırmaya başlıyoruz.gündüzleri evin içi pek soğuk olmuyor.ocakda henüz bağlatmadık.günlük tüketim ortalama 3 metreküp.firma oda termostatını hediye olarak vereceklerini söylemişlerdi.ama sonradan 200 tl ek masraf çıkardıklarından bu ücreti ödemeyenlere vermeyeceklerini söylediler.bende alıp almamakta kararsızım.evin ısısını kendim cihaz üzerinden ayarını yapıyorum.ne kadar gerekli bilmiyorum.bunları bilgilendirmek amaçlı yazmak istedim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bizde bu sene ilk defa doğalgaz kullanmaya başladık.ben tercihim vaillant 24 kw pro dan yana kullandım.Almanya üretimiymiş.tesisat maliyetiyle beraber 11.300 tl ye maloldu.(eylül ayında)tesisatı yapan firmanın anabayiisi.evde iki kişi kalıyoruz.geceleri kapatıp akşamları saat17-18 den sonra çalıştırmaya başlıyoruz.gündüzleri evin içi pek soğuk olmuyor.ocakda henüz bağlatmadık.günlük tüketim ortalama 3 metreküp.firma oda termostatını hediye olarak vereceklerini söylemişlerdi.ama sonradan 200 tl ek masraf çıkardıklarından bu ücreti ödemeyenlere vermeyeceklerini söylediler.bende alıp almamakta kararsızım.evin ısısını kendim cihaz üzerinden ayarını yapıyorum.ne kadar gerekli bilmiyorum.bunları bilgilendirmek amaçlı yazmak istedim
Termostatın detaylarını verebilirseniz iyi olur;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt