KODI destekli uydu alıcısı

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Kodi destekli en iyi çalıştıran cihaz bu arada hazır fiyatıda düşmüş en son ankarada bir arkadaş 5500 den almıştı alacaksan bunu al ömürlük cihaz kodi için

Screenshot_20200304-073056.png
Ben bir sıfır eksik koymuşum anlaşılan. :ok

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
programı kurdum mp4 video açtım görüntü berbat.zaten kullanımı da karışık
daha önce buna kod falan ekleyerek tv izlendiğini görmüştüm
kaynağın kalitesi ile birlikte, kodi kurduğunuz aletin donanımı da önemli. sağlam bir cihazda , örneğin 1080p bir medyayı oynatın kodiyle, görün.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kodi destekli var 700 tl fiyatı Android değil forever serverlı cihaz

Yada enigma 2 var kodi iyi çalışan fiyatı 3.000 tl tercih senin
enigmalar linux tabanlı diye biliyorum.

kodi için en fiyat performans cihazlar, yeni olmak kaydıyla android tv boxlardır. s905x2, x3 , h616, rk yeni çipsetler. en az 4gb ram. mümkünse ddr4.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Hem uydu isterse ozaman Android box alamaz aliexpresten kodi çalıştırsın yeter derse 300- 500 tl ye 4gb ram ddr4 64gb hafızalı Android box var alabilir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
dış fiyatlar da sorun yok ama dövizin felaket yükselmesi,bu meretlerin fiyatlarını katladı:hayir
ben her yıl kafadan en az 2 TV Box getirtirdim Çin den artık kestim gibi! 7/8 aydır tık yok

gümrük vergisi de katladı Temmuz/2019 dan itibaren ve %20 iken 40 oluverdi!
bu maliyetler ile neredeyse kimse pahalı veya daha iyi v.s Box ithal etmiyor veyaal-sat çılar da getirmiyor
sadece ora fiyatları çok düşük olanları getiriyorlar!

döviz kurları+G.Vergisi özellikle Box işini ciddi kötü etkiledi

son iki yıldır da zaten adam gibi Box da çıkmıyor,bu arada çıkan çoğu cihazı kullanmış birisiyim
yok Kral cihaz yok bilmem ne cihaz diye salladıkları cihazlar da dahil!
Beelink GT-King mesela ülen bunun nesi KRAL sonra King PRO su da çıktı osuruk Kral bu da!
her ikisini de aldım(birisini satın aldım diğerini ise birisi emanet vermişti test için)

Shıeld hariç tek bir tane adam gibi mal kalmadı!
Zidoo lar da hikaye! Zappiti de öyle Dune da öyle v.s sakın bunları almayın!
Çin işi ucuz Box ları alın en azından hem işi öğrenirsiniz hemde değmeyeceğini o zaman
anlarsınız hemde haybeye paranız gitmemiş olur
Bitmedi en iyisi denen Ugoos AM6 PRO aldım,akşam geldi sabaha geri gönderdim,neyse ki bunu
n11 den almıştım şutlaması rahat oldu yoksa 1200 girecekti bana!

RK3399 lar dan sonra Box kalmadı piyasa da,bunu da bir türlü desteklemediler!

Uydulu-Box ların hepsi hikaye! IPTV de yapıyor deniyor,en azından IPTV si iş yapar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
dış fiyatlar da sorun yok ama dövizin felaket yükselmesi,bu meretlerin fiyatlarını katladı:hayir
ben her yıl kafadan en az 2 TV Box getirtirdim Çin den artık kestim gibi! 7/8 aydır tık yok

gümrük vergisi de katladı Temmuz/2019 dan itibaren ve %20 iken 40 oluverdi!
bu maliyetler ile neredeyse kimse pahalı veya daha iyi v.s Box ithal etmiyor veyaal-sat çılar da getirmiyor
sadece ora fiyatları çok düşük olanları getiriyorlar!

döviz kurları+G.Vergisi özellikle Box işini ciddi kötü etkiledi

son iki yıldır da zaten adam gibi Box da çıkmıyor,bu arada çıkan çoğu cihazı kullanmış birisiyim
yok Kral cihaz yok bilmem ne cihaz diye salladıkları cihazlar da dahil!
Beelink GT-King mesela ülen bunun nesi KRAL sonra King PRO su da çıktı osuruk Kral bu da!
her ikisini de aldım(birisini satın aldım diğerini ise birisi emanet vermişti test için)

Shıeld hariç tek bir tane adam gibi mal kalmadı!
Zidoo lar da hikaye! Zappiti de öyle Dune da öyle v.s sakın bunları almayın!
Çin işi ucuz Box ları alın en azından hem işi öğrenirsiniz hemde değmeyeceğini o zaman
anlarsınız hemde haybeye paranız gitmemiş olur
Bitmedi en iyisi denen Ugoos AM6 PRO aldım,akşam geldi sabaha geri gönderdim,neyse ki bunu
n11 den almıştım şutlaması rahat oldu yoksa 1200 girecekti bana!

RK3399 lar dan sonra Box kalmadı piyasa da,bunu da bir türlü desteklemediler!

Uydulu-Box ların hepsi hikaye! IPTV de yapıyor deniyor,en azından IPTV si iş yapar

O zaman en iyi iş ufak güçlü bir pc oluyor. :hihi
Tabi mini-itx anakartlar da epey pahalılaştı, eskisi gibi rağbet yok, o yüzden minik pc de toplamak zor artık. :bilmiyom

Bu box işinde iyi bir şey çıkmamasının nedeni Android mi yoksa o işi yapabilecek donanım mı yok?
Nvidia kendi işlemcisini kullanmış. Hatta Shield'ın Pro modeli bile varmış, haberim yoktu. :kiskis
Ama Nvidia'nın da 3 GB RAM ve 16 GB depolama koyması kötü olmuş. O da son kullanıcı istiyor herhalde. :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
>"PC",hele de o işten iyi anlıyorsanız en iyisi hala budur:ok

>Box işinin aslında kaymağını yedi ana Çin üreticileri,şimdi 2 senedir herifler den
ses getirecek bir şey çıkmadı,bana göre en son RockChip 3399 lar çıktı baba olarak
ama yazılım-destek filan hikaye çıktı(bütün RK3399 lu Box ları da tek tek satın alıp kullandım)

>Belli ki donanım kısmında da bir tıkanıklık sözkonusu ve insanlar da artık yavaş yavaş doydu
Box lara,örneğin ben eski den balıklama atlardım her çıkan Box üstüne ama sonra olayı
çözdükçe beklemeye geçtik!

Çinli benden senden bir adım değil 5 adım ileridedir yaw:clap

>Sonra IPTV işi iyice oturdu,hatta herifler Server lı cihaz bile satmaya başladılar!

>Çin li "yazılım" işinden anlamaz! o sadece üretimi bilir(donanım olarak ve verirsen parasını sana
Kralını yapar!) zaten herifin başı ağrıyacağı için yazılımla filan uğraşmak istemiyor!

>RUS lar yazılım işini yapar bir tek sonra da gelip Antalya da tatil yaparlar yaz-kış:haha

>kimse cihaza Aps.yükleyeyim de bilmem ne filminin derdinde değil,zaten bunlar da artık
sıkıntılı olmaya başladı örneğin ben eskiden her Film sitesi Aps.ları yüklerdim şimdi
1 tane bile yüklemiyorum!
Kodi için de hergün belli yerler den Addons lar da ne var ne yok diye dolanır dururdum
şuanda 1 tek Addons yok Kodi üzerinde yaw

Üstelik Real-Debrid den de senelerdir premium acc.satın alırım zira Debrid hesabın yoksa yine
hikaye gibi oluyor özellikle Kodi üstelik de çoğu filim açılmıyor yine de!

>İllegal önleme çalışması da hız kesmeden devam ediyor! kimileri artık korkmaya başladı!
hapis&para cezaları başladı(bunlar belli tipler içindir,TR de yok bunlar dan)

>gördüğüm tek trend olan olay bugünler de IPTV gerisi hikaye,Çin li şimdi oturup da bilmem ne

cihazını en azından donanım olarak geliştirmezki!

Zaten böyle bir şey RK3399 lara olurdu,en azından bunun bir çok şeyi oturmuştu
2018 de RK35xx gibi bir chip çıkacaktı o da hikaye oldu!

>Bir kaç Avrupalı ve Avustralyalı tipler var zaten yazılımın ana yazılım kısmı hariç herşeyini bunlar
hazırlıyor! Çin li bile bunların eline bakıyor yaw:kiskis

"Marka" diye gördüğünüz(bana göre Xiaomi dahil hiç birisi MARKA filan değil,hepsi osuruk bunların
ve hepsi de bu yukarıdaki tiplere hazırlatıyorlar yazılım kısmını)bunlar da "FAKE" olarak forumdalar
örneğin Freaktab gibi!

Sonuca gelirsek ortada 1 tane bile alınası Box yoktur,Shield hariç ki o da MediaPlayer olarak daha çok
işinize yarar! Zidoo da öyledir(biraz sıkıntılıdır,Dune ve Zappti ile beraber)

Boşuna para vermeyin ve ucuz Box alın,ben de son cihazım da öyle yaptım yoksa parayı veririm ama
yok öyle değecek Box,işi de bilmiyorsanız hiç denemeyin bile!

IPTV için de ucuz yollu bir şey alın onu kullanın,gerçi resim kalitesi elbette daha da kötü olacak
ama en azından böyle cihazla başlayın!

Çoğunuzun zaten TV leri de Smart v.s IPTV için Box a da gerek yoktur!

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Hocam bende bu işin uzmanı değilim fakat yaklaşık olarak 1 yıldır MiBox 4K kullanıyorum. Tabi yapabildiği şeyler kısıtlı. Bir ara kodi ile uğraştım ilk aldığım günler fakat pek başalırı olamadım. Daha sonra popcorn diye bir uygulama ile bazı film ve dizileri izleyebiliyordum. birde netfilix 4K üyeliğim var. Evdeki tv akıllı olmadığı için youtube netfilix ve popcorn uygulamaları ile idare ettim. Beni baya tatmin etti. Sesli komut akıcılık falan iyiydi. Şimdi smart tvde bunlarada gerek olmuyor haliyle. Tek sıkıntısı dahili belleği çok az. onun dışında MKV vb. formatlarda video izledim. Şimdi fiyatı sanırım daha da düştü. Öbür boxlara gelirsek arkadaşımın kullandığı tam bilmemekte beraber ara yüz çok kötüydü. Sanki tabletten portlanmış gibi duruyordu. Artık Teknosa falanda satmaya başlamış sanırım. Mağazanın birinde biraz kurcala istersen. Açıkçası bir tv parasını uydu alıcısına vermezdim. :)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
kaynağın kalitesi ile birlikte, kodi kurduğunuz aletin donanımı da önemli. sağlam bir cihazda , örneğin 1080p bir medyayı oynatın kodiyle, görün.

enigmalar linux tabanlı diye biliyorum.

kodi için en fiyat performans cihazlar, yeni olmak kaydıyla android tv boxlardır. s905x2, x3 , h616, rk yeni çipsetler. en az 4gb ram. mümkünse ddr4.
bilgisayarıma kurmuştum

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Bu kodi li cihaz sevdasını bir kenara bıraktım hakikaten ciddi meblağlar konuşuluyor. Bende Ankara Konya sokaktan Korax Vipbox ufo model bir cihaz aldım.

Dahili wifi anten
H265
Free TV
Online Cinema (TürkVod vb.)
1080p YouTube
Ethernet (LAN) Girişi
TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi)
STALKER STB EMU Arayüz Desteği
Led Display Göz
İnternet Üzerinden Yazılım ve Kanal Listesi Güncelleme
DİSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2 ve Motorlu Çanak Desteği
USB'ye Kayıt (PVR)