Klima Vakumlamanın önemi

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Cvp: Klima Vakumu Anakonu A dan Z Herşey

ghostkiller1' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
çok teşekkürler 3 kere klimayı söktürdüm ve takdırdım hiç kimse bana vakum yapacaz demedi. Ama artık mutlaka yaptırırım
İşine saygı duyan,ekmeğini helal yemek isteyen kişiler yani servisler bunu siz söylemeden yapmaları gereken mecbur oldukları bir presedür vakum konusu.ama nerde üçkağıtçı çok memleketde.10 dakikalık işi yapmaktan kaçan insanlarla yürüyor klima sektörü.o yüzden artık tüketiciler uyanık olmak zorunda ve yönlendirmek zorunda.işini ehliyle yapan usta çok zor artık bulmak.

aldığım klima  servisini aradım  vakum yapmıyoruz dedi aradım arçelik mh lerini  şikayet oluşturdum montaj salı yapacaklar   

vakumuda en az 15 dk yapacağız dediler şikayet oluşturduktan sonra

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

pertagos' Alıntı:
Bu vakum işini yeni klima aldığımızda servisler yapıyor mu? Ücretsiz mi?

vakum yaptırın yapmıyoruz derlerse mh lerini arayıp şikayet edin bazıları yapıyor bazıları yapmak istemiyor

P Çevrimdışı

pertagos

Yeni Üye
27 Nis 2017
3

Turbo k.arza78' Alıntı:
pertagos' Alıntı:

vakum yaptırın yapmıyoruz derlerse mh lerini arayıp şikayet edin bazıları yapıyor bazıları yapmak istemiyor

Bu işlem kaç dk sürüyor peki?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436

pertagos' Alıntı:

Vakumlamayı

Yeni Eskı Farketmeksızın Her Montajda Yapılma Zorunlugugu Vardır

Sızden Herhangıbır Ucret Talep Edemezler

9-12 için 10-15 Dakika

18-24 için 20-30 Dakika Yeterlidir

Borulama 5mt Uzerınde Fazladan ise Sure Uzatılabılınır

Vakum Cıhazının Vakum Gucu Bu Sureyı Azaltabılır Yada Uzatabılır....

E Çevrimdışı

Eblt36

Yeni Üye
1 May 2017
3

Vakumlama işleminin bitip bitmediği nasıl anlaşılır...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436

Vakum Cihazina Bagli
Manometre Uzerine Basinc
0 Altina Duser Yani Vakum Olusur.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Vakum Cihazina Bagli
Manometre Uzerine Basinc

vakum bitince öncelikle hatırlat arkadaşlara..

vakum motorundan önce manifold vanası kapatılacak. vaku motoru önce kapatılırsa emilen hava aynen borulara geri dolar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436

9köy' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Vakum Cihazina Bagli
Manometre Uzerine Basinc

vakum motorundan önce manifold vanası kapatılacak. vaku motoru önce kapatılırsa emilen hava aynen borulara geri dolar.

Vakum Pompalarin Cogunda Cekvalf Mevcut
9koy Ustam
ama
Once Vanayi Kapatmak Isi Garanti Yapar

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Vakum Pompalarin Cogunda Cekvalf Mevcut
9koy Ustam
ama
Once Vanayi Kapatmak Isi Garanti Yapar

zaten onun için diyorum çekvalfe çok güvenmemek lazım.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

yeni üretilen klimalarda fabrikadan vakum yapılarak geliyor deniliyor  beko da bunu dedi midea bunu dedi york bunu dedi gerçeklik payları nedir 4 yer ile görüştüm bu konu hakkında

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
yeni üretilen klimalarda fabrikadan vakum yapılarak geliyor deniliyor  beko da bunu dedi midea bunu dedi york bunu dedi gerçeklik payları nedir 4 yer ile görüştüm bu konu hakkında

Turbo konuyu okumadınmı? aynısı dh dede var. https://forum.donanimhaber.com/klima-vakumu-a-dan-z-ye-hersey--61165488

dediğin firmaların en tembel eski kafa servisleri der bu senin dediğini. maalesefki bunlardan çok var sanada denk gelmiş. yoksa hiçbir firmanı merkezi böyle birşey demez.

servisler yalan söylüyorlar.

onlara videodaki gibi demek lazım.

bak birde laf aramızda hani Ado var ya dh de  o vakuma karşı çünkü Vestel arçelik vs gibi firmalar genelde sala parti vakumsuz takıyorlar klimalarını. oda onlarıı savunuyor aman duymasın haa..  :evillol:

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Turbo konuyu okumadınmı? aynısı dh dede var. https://forum.donanimhaber.com/klima-vakumu-a-dan-z-ye-hersey--61165488

dediğin firmaların en tembel eski kafa servisleri der bu senin dediğini. maalesefki bunlardan çok var sanada denk gelmiş. yoksa hiçbir firmanı merkezi böyle birşey demez.

bak birde laf aramızda hani Ado var ya dh de  o vakuma karşı çünkü Vestel arçelik vs gibi firmalar genelde sala parti vakumsuz takıyorlar klimalarını. oda onlarıı savunuyor aman duymasın haa..  :evillol:

beko 31830 klimayı 15 gün oldu montajı yapılalı yazlık için servis vakum 20 dk yaptı yapıyorlar da  ben ısrar ettim yapacaksınız dedim halbuki herkes yapması lazım müşteri söylemeden

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

beko 31830 klimayı 15 gün oldu montajı yapılalı yazlık için servis vakum 20 dk yaptı yapıyorlar da  ben ısrar ettim yapacaksınız dedim halbuki herkes yapması lazım müşteri söylemeden

doğru söylüyorsun Turbo kardeşim tabir caizse millet olarak araştırmacı bir millet değiliz. öğrenmeye çalışmak yerine salla particiliğe alışmışız iki güzel söze kanabiliyoruz. artık zamanla öğreneceğiz inşa Allah   :ok:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt