Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
@Fatih009, tekrardan güle güle kullan.

odanın tamamen ısınması 1-2 günü alır.
belki şuan ki okuduğun değerlerin bile altini görebilirsin.

klimanın kendini aşırı kısmısıda çok istenilen durum değildir.
düşük tüketimle bereber soğuk üflemeye neden olur.

işte bu noktada cihaz ağız sıcaklığını ölçüp fan hızınıda ona göre değiştirse
tadından yenmez ama bunu yapan makinayı daha görmedim :kiskis

(otomatik fandan bahsetmiyorum)

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@Fatih009, tekrardan güle güle kullan.

odanın tamamen ısınması 1-2 günü alır.
belki şuan ki okuduğun değerlerin bile altini görebilirsin.

klimanın kendini aşırı kısmısıda çok istenilen durum değildir.
düşük tüketimle bereber soğuk üflemeye neden olur.

işte bu noktada cihaz ağız sıcaklığını ölçüp fan hızınıda ona göre değiştirse
tadından yenmez ama bunu yapan makinayı daha görmedim :kiskis

(otomatik fandan bahsetmiyorum)

Fan ve sıcaklık derecesini stabil ve en verimli şekilde çalışacak şekilde ayarlayacağım ustam.
Bir kaç güne çözerim en verimli ayarı.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota ustam kafanı çok şişirdim senin kusura bakma artık.

LG dual cihazı monte eden tingoz'a bu cihazda çift sıra kondenser var demi diye sormuştum.

Çocuk; evet çift sıra kondenser var ama seri bağlı bu çift sıra kondenser bu yüzden 9 Luk cihazları sevmem ben çabuk defrosta girer 9 Luk cihaz dedi.

Bu çift sıra kondenser seri bağlı olunca performansı düşük, Parelel olunca performansı yüksek mi oluyor

Varmı böyle birşey yoksa 150 lira verip elektriği buna bağlatmadım diye can sıkmak içinmi böyle dedi acaba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
benim anlamadığım devlet elektrik bağlantısını ehli bir elektrikçiye yaptırmak için servislerin yapmasını yasaklamış o zaman servisteki adam müşteriden ücret alarak bağlamasıda yasal değil bunu şikayet etmek lazım.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim anlamadığım devlet elektrik bağlantısını ehli bir elektrikçiye yaptırmak için servislerin yapmasını yasaklamış o zaman servisteki adam müşteriden ücret alarak bağlamasıda yasal değil bunu şikayet etmek lazım.
Çocuk çakal zaten biliyor yetkili servisin elektrik bağlamasının yasak olduğunu.
O yüzden cümleye şöyle başladı; abi istersen ben bireysel olarak bağlarım elektriğini 150 TL ye dedi.
Ben hayır deyince klimanın elektrik tesisatını dış üniteye verilecek şekilde yapıp duvarları alçıyla kapattı.
Sırf bana eziyet olsun ben tekrar duvarı kırıp dış üniteye elektrik çekeyim diye.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Çocuk çakal zaten biliyor yetkili servisin elektrik bağlamasının yasak olduğunu.
O yüzden cümleye şöyle başladı; abi istersen ben bireysel olarak bağlarım elektriğini 150 TL ye dedi.
Ben hayır deyince klimanın elektrik tesisatını dış üniteye verilecek şekilde yapıp duvarları alçıyla kapattı.
Sırf bana eziyet olsun ben tekrar duvarı kırıp dış üniteye elektrik çekeyim diye.
lg firmasına servisi şikayet et durumu bildir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
Sota ustam kafanı çok şişirdim senin kusura bakma artık.

LG dual cihazı monte eden tingoz'a bu cihazda çift sıra kondenser var demi diye sormuştum.

Çocuk; evet çift sıra kondenser var ama seri bağlı bu çift sıra kondenser bu yüzden 9 Luk cihazları sevmem ben çabuk defrosta girer 9 Luk cihaz dedi.

Bu çift sıra kondenser seri bağlı olunca performansı düşük, Parelel olunca performansı yüksek mi oluyor

Varmı böyle birşey yoksa 150 lira verip elektriği buna bağlatmadım diye can sıkmak içinmi böyle dedi acaba.
9 ve 12lik için ayrı ayrı üretim yapıldığı
hiç duymadım.
12lige göre, 9luk yazılımsal olarak kısıtlanır
aradaki tek fark budur.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota ustam LG dual econun tüketiminden gayet memnunum orta fan ve 23 derece 250-300 watt tüketiyor. 10 metre kuzey odada.
Akşam gidince açıyor sabah kapatıyorum. Gece dış sıcaklık +7-8 derecede dahi 300 watt tüketimi geçmiyor.

Mutfağımda 2013 midea üretimi '' ''buses series'' marka 12 lik inverter bir cihaz var yüksek tüketimi gözüme batıyordu zira salonundaki 24 lük baymak elegant plus 700-750 watt aralığında 23 derecede gayet stabil çalışırken birde LG dual 9 luk da 300 watt tüketimle gayet stabil ısıtınca, mutfaktaki 12 lik midea üretimi cihazın tüketimi iyice gözüme batar oldu.
Ne yaparsam yapayım kaç dereceye hangi fana ayarlarsam ayarlıyayım 480-500 watt aralığından daha aşağıya tüketimini düşeremedim, zaten 500 watt aralığında da kullanılmıyor soğuk üflüyor. 600-650 watt tüketimde satabil ısıtıyor (12 metrekare mutfakta 24 saat açık bıraktım). Ve şu sonucu gördüm cihazın minimum ısıtma tüketimi 460 watt daha aşağıya düşmüyor, yazın 440 watt. Sonra bu durumu kafaya takıp kitapçıklarını buldum cihazın ve cihaz a+ bile değil sadece a sınıfı tüketim değeri olan bir cihazmış.

Şimdi benim sorum şu;
Ben söz konusu 12 metre mutfağa LG dual 12 lik cihaz taksam aynı yatak odasındaki 9 Luk LG cihaz gibi tüketimim düşüm olurmu. 12 dual cihaz kendisini 9 Luk gibi kısabilirmi. Yoksa mutfağada 9 Luk bir cihaz mı alayım düşük tüketim istiyorsam.

9 Luk dual cihazın kendisini kısma başarısını 12 lik dual cihazda da görebilir miyim.

12 metre mutfağa 12 lik cihaz istememin sebebi yatak odası, mutfak ve salonun kapılarını açacağım önümüzdeki kış bu üç odadaki klima 24 saat çalışacak koridor (9metre) ve banyo (4 metre) da ısınacak. Böyle bir planım var. (Klima olmayan oturma odasının kapısı kapalı olacak, 3 odadaki 3 cihaz sadece koridor ve banyoyu ısıtacak)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
S3-W12JA3AA Min-Nom-Max

Soğutma 890/3500/4040

Isıtma 890/4000/5100

S3-W09JA3AA Min-Nom-Max

Soğutma 890/2500/3700

Isıtma 890/3200/4100

teknik verilerde görüldüğü üzere her iki cihazın minimum kapasitesi aynı.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Satın almış olduğum 15325 Arçelik klimaya servis alüminyum boru ile kurulum yaptı. Hadi Altus neyse de Arçelik ve Beko'da kurulumun bakır boru ile yapılması gerekmez miydi? Sota Sota

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt