Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Bugün Midea Prime 12000 BTU klimayı takmaya geldiler. Biraz meşguldüm fazla başlarında duramadım ama dış üniteyi takarken dedim ki vakum yapacaksınız değil mi? Kısmet diye cevap verdi bay usta :). Ben de dedim kısmete felan bırakma sen yap ustam dedim. "Ya aslında gerek yok da yaparız" dedi. "Ben ilkokulu bitirdim bu işe başladım sıfır klima ve bu kadar kısa boruya vakuma gerek yok aslında dedi." Ben de Adem hocanın videosuna istinaden "valla kısacık hortumda bile gazın değiştiğini gördüm ustam" dedim. Tabi o yine bildiğini anlattı. Ben de sen yap ustam içimizde ukte kalmasın dedim sonra baktım yanındaki yardımcı çocuklar vakumluyorlardı. İç üniteyr bi baktım yamuktu. Gittim su terazisini aldım geldim evet yamuk. Dedimki usta iç ünite biraz yamuk olmuş. He dedi vida kaydırıyor bilmem ne. Dedim benim simetri hastalığım var onu sökerim sen bi ayar çek beni uğraştırma neyse işim vardı gittim geldim baktım düzeltmişler :). Neyse klima 4-5 saattir çalışıyor. Soğutması güzel. Hatta soğuk diye 27 dereceye kadar çıkardım ve genelde bizim iş yerinde 26 derece ve üzerinde çorap kokusu gibi bir koku gelirdi bunda gelmiyor :). Ancak çıt çıt sesler ile birlikte beni rahatsız edip bu saatte buraya yazmama neden olacak bir sesle çalışıyor. Bunu sevmedim. Dış üniteden sürekli bir ses geliyor uzaktan gelen bir çamaşır makinası sesi gibi. İç ünitenin de üfürme sesi rahatsız ediyor. Bilmiyorum ilerde geçer mi?
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Servisinde ustasına denk gelmek lazım ? Benimde dış ünite dediğiniz kadar ve bazen de ondan da düşük ses yapabiliyor (18.000 BTU). Klimayı 7/24 esasına göre çalıştırırsanız muhtemelen dış ünitenin sesi daha da azalacaktır. Sebebi ise A Adem Helvacı belirttiği gibi ısının sıcaktan soğuğa doğru akışı, dolayısıyla odanın duvarları da istenilen dereceye geldiğinde klima rahatlayacak ve dış ünite sesi azalacaktır. Bunu sizin gözlemlemeniz lazım, eğer bu şekilde uzun süre sesli devam ederse o zaman servise haber vermek lazım. İç ünite de sizin dediğiniz çıt çıt sesi bazen bende duyuyorum, bunun sebebini bende merak ediyorum. Mutlaka nedenini bilen ve bizi aydınlatacak biri olur (ki bu forumda cevapsız bir şey kalmıyor ?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
İç ünite de sizin dediğiniz çıt çıt sesi bazen bende duyuyorum, bunun sebebini bende merak ediyorum. Mutlaka nedenini bilen ve bizi aydınlatacak biri olur (ki bu forumda cevapsız bir şey kalmıyor ?
Klimanın karşısında insan oturuyorken bazen 10-15 dakikalığına kapatıyorum. O zaman bu çıt çıt sesleri geliyor. Plastiğin veya diğer materyallerin sıcaklık değişimine verdiği genleşme büzüşme sesidir herhalde.

Ama çalıştırınca ünite soğumaya başlarken gelmiyor. Sadece kapatılıp geri ısınırken işte. Muhtemelen kış modunda evi ısıtırken de sabit çalışma moduna geçene kadar gelecek.

Benim deneyimlerime göre klimanın üfleme sıcaklığında ciddi değişimler olmuyorsa gövde ısısı sabit kalınca o sesler kesiliyor.

3 klima kadar para verdiğim laptopta da bu ses mevcut bu arada ilk kullanımda ve kapattıktan sonraki 15-20 dakika içinde.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Bugün Midea Prime 12000 BTU klimayı takmaya geldiler. Biraz meşguldüm fazla başlarında duramadım ama dış üniteyi takarken dedim ki vakum yapacaksınız değil mi? Kısmet diye cevap verdi bay usta :). Ben de dedim kısmete felan bırakma sen yap ustam dedim. "Ya aslında gerek yok da yaparız" dedi. "Ben ilkokulu bitirdim bu işe başladım sıfır klima ve bu kadar kısa boruya vakuma gerek yok aslında dedi." Ben de Adem hocanın videosuna istinaden "valla kısacık hortumda bile gazın değiştiğini gördüm ustam" dedim. Tabi o yine bildiğini anlattı. Ben de sen yap ustam içimizde ukte kalmasın dedim sonra baktım yanındaki yardımcı çocuklar vakumluyorlardı. İç üniteyr bi baktım yamuktu. Gittim su terazisini aldım geldim evet yamuk. Dedimki usta iç ünite biraz yamuk olmuş. He dedi vida kaydırıyor bilmem ne. Dedim benim simetri hastalığım var onu sökerim sen bi ayar çek beni uğraştırma neyse işim vardı gittim geldim baktım düzeltmişler :). Neyse klima 4-5 saattir çalışıyor. Soğutması güzel. Hatta soğuk diye 27 dereceye kadar çıkardım ve genelde bizim iş yerinde 26 derece ve üzerinde çorap kokusu gibi bir koku gelirdi bunda gelmiyor :). Ancak çıt çıt sesler ile birlikte beni rahatsız edip bu saatte buraya yazmama neden olacak bir sesle çalışıyor. Bunu sevmedim. Dış üniteden sürekli bir ses geliyor uzaktan gelen bir çamaşır makinası sesi gibi. İç ünitenin de üfürme sesi rahatsız ediyor. Bilmiyorum ilerde geçer mi?
Armağan bey merhaba, servis insan olarak sevmediğimiz ukalalık yapmaya çalışmış bunun için ben özür dilerim. Ancak işin sonunda işini tam yapıp ordan ayrılmış buna da memnun oldum. Sizle iletişime geçen İlhan bey çok sıkı takipte, bir sıkıntınız durumunda ona da ulaşabilirsiniz, size seve seve gene yardımcı olacak sizi hem doğru bilgilendirecektir. Ses konusu biraz kişiye göre veya cihazında konumuna, evin duvarlarının fiziki duruma yani bir çok farklı etmenden farklı olarak sizde bu hissiyatı oluşturuyor olabilir. Kişisel olarak sizle benzeşen biri olduğum için sizi çok iyi anlıyorum. Şöyle örnek vereyim, yazlığımdaki Midea klimanın montaj yapıldığı duvarı beğenmemiştim, ancak forumda Adem abiden öğrendiklerim sayesinde Klima performansı açısından doğru yapıldığını görmüştüm.

Ayrıca şuan gene Adem abiye yazan eski distribitörle sorun yaşayan eski bir tüketici için dahi firma sorumluluk alanı dışında olmasına karşın, daha çok daha iyi koşulda sorunun çözülmesi için çaba sarf ediyor.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir, teraspy teraspy ın yazdığı gibi hem ekonomik hem de uzun süre kullancağınız bir cihaz aldınız. Ürünü almadan önce gördüğseniz, Midea Toshiba'nın bir bölümünü satın alan, ortak üretimle beraber, patentli teknolojileri ile bu klimaları üretiyor. Kısacası ucuz bir çin ürünü değil, global ölçekte en iyi teknoloji ve koşullarla üretilen bir firmadan klima aldınız. Genel merkezden kendinize muhattap bulabilme avantajlarını göz önüne aldığımızda Arçelikte çıldırtılmış bir müşteri olarak zamanla ne demek istediğimi de anlayacağınızı düşünüyorum,ama anlamak zorunda kalmıyacağınız kadar bir klima aldığınızı da düşünüyorum. Servisler de bu yazdığımız konularda sık sık uyarılıyor, yanlış bilgi veren bayi ve servisler bayilik ve servislerini kaybetmeye kadar varan cezalara uğrayabilmektedir.(Geçen de Balıkesirde böyle bir olay yeni yaşadık) Sizin yazdıklarınızda anladığım servis sıkı bir uyarı ile size gelmiş ama kişisel münferit bir ukalık yapmaya çalışmış ancak bu geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Bu uyarılar onlara tekrar edilecektir.

Sağlık ve güzellik ile ürününüzü kullanmanız dileyiğle yeniden görüşmek üzere.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Klimanın karşısında insan oturuyorken bazen 10-15 dakikalığına kapatıyorum. O zaman bu çıt çıt sesleri geliyor. Plastiğin veya diğer materyallerin sıcaklık değişimine verdiği genleşme büzüşme sesidir herhalde.

Ama çalıştırınca ünite soğumaya başlarken gelmiyor. Sadece kapatılıp geri ısınırken işte. Muhtemelen kış modunda evi ısıtırken de sabit çalışma moduna geçene kadar gelecek.

Benim deneyimlerime göre klimanın üfleme sıcaklığında ciddi değişimler olmuyorsa gövde ısısı sabit kalınca o sesler kesiliyor.

3 klima kadar para verdiğim laptopta da bu ses mevcut bu arada ilk kullanımda ve kapattıktan sonraki 15-20 dakika içinde.
Ben yanlış anlaşılmak istememiştim benden güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Değerli forum üyeleri öncelikle ciddi anlamda bilgilendirici konu için hepinize teşekkür ediyorum.

Daha önce hiç satın alma ve montaj tecrübesi olmayan ve klima ile ilişkisi sadece kalınan otellerde aç kapa şeklinde olan biri için inanılmaz bilgiler edindim.

Mevcut evimizde klimasız bir yaşantı sürmenin pek mümkün olmamasından ötürü artık klima almanın zamanı geldi.

Kendimce biraz araştırdım. Markalar, modeller kullanıcı yorumları, memnuniyetler, memnuniyetsizlikler derken sayfalarca okuma yaptım.

Daha fazla gereksiz detay vermeden sizlerin özellikle de konu başlığı içerisinde gerçekten biz tüketicilerin menfaatlerini gözeten yıllarını bu işe vermiş değerli arkadaşların görüşlerine ve yönlendirmelerine ihtiyacım var.

Klasik bir davranış biçimi olan almışken bir defa alalım, adam akıllı kaliteli bir cihaz olsun, bizi üzmesin, sorun çıkarmasın mantığı ile seçenekleri bütçem doğrultusunda 2 marka ve modele düşürdüm.

Bir adet salona ve bir adet yatak odasına olmak üzere;

Mitsubishi Electric Klima (ME)
Enviro Me Serisi (MSZ-AP)

MSZ-AP50VG 18000 btu
MSZ-AP25VG 9000 btu

Mitsubishi Heavy Industries Klima (MHI)
Premium Seri

SRK50ZS-W 18000 btu
SRK25ZS-W 9000 btu

Bu iki marka ve model arasında tercihi hangi yönde yapmak gerekir?

Fiyat olarak Toplamda ME ile MHI arasında 2500 TL bir fark var (ME daha pahalı).

ME de 9000 lik modelin iç ve dış ünitesi ile 18000 lik modelin iç ünitesi Manisa fabrikası üretimi. Sadece 18000 lik modelin dış ünitesi Tayland üretimi. MHI de net bir bilgi bulamadım ama sanıyorum komple Tayland üretimi.

Bu üretim yeri konusu; gönlüm ME den yana olsa da, aklımda bir soru işareti doğruyor. Maalesef her ne kadar dünya markası da olsa ana tesis dışındaki üretimlere güven problemi yaşıyorum. Ki bunu daha önce çok farklı bir alanda tecrübe etmişliğim var.

Biraz uzunca yazdım. Fakat sizlerin yorumları ve yönlendirmeleri benim için çok kıymetli çünkü tamamen bu doğrultuda karar vermeyi düşünüyorum.

Son olarak İstanbul da ikamet ediyorum. Beni yönlendirebileceğiniz bayi konusundaki tavsiyelerinize de açığım.

Tekrar teşekkür ederim.
Merhaba forumun genel görüşü ucuz olan segmente yaklaşmayın, ancak şimdi sizin mailinizle fiyat ve ürünlere baktım, Midea ile kıyasladım, Hem daha uygun fiyat alayım hem de performans alayım diyorsanız üst segmentte FGeurope'un getirdiği fujutsu generali de incelemenizi öneririm, Çünkü iki yıldır ben ille japon alıcam marka takıntım var diyen kitle başka bir öneri bile dinlemeden onu alıyor, farklı distribitörler ile çalışan bayilerden. Ancak daha öncede yazdım Midea Adem abinin testleri itibariyle bu lüks segmentin altında ezilmedi onda da yukarıda yazdığım gibi kullanılan teknoloji ve bu konudaki japon devinin önemli kısımlarını satın alıp yapılan ortak üretimler olduğunu sanıyorum . Midea'nın çin ile ilgi alakası sadece çin sınırları içinde üretim yapmasından kaynaklanıyor. Piyasadaki Yüzde 70 tüm klimalar Midea fabrikalarından çıkıyor.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Malumun ilanı. Bu olacakların tamamını yazmıştım zaten size zira söz konusu ÇIKAR olduğunda Vestel kadar kolay kıvıran firma göremezsiniz.

Bu konuya dair son cümlem şudur.

TL-YS-16 sayılı , servislerinize yayınladığınız bülteninizin 21 inci sayfasında 6.8 Sistemin Vakumlanması başlığı ile şu ifadeler yazıyor mu yazmıyor mu?

Soğutma sistemlerinde sistemin vakum edilmesi performans açısından oldukça önemlidir. Montaj
işlemi sırasında veya sistemin açılması durumunda kesinlikle vakum işlemi uygulanmalıdır.
Soğutkan sistemindeki hava ve nem aşağıdaki gibi istenmeyen sonuçlara yol açar.
 Sistemdeki basınç artar.
 Çalışma akımı artar.
 Soğutma veya ısıtma performansı düşer.
 Soğutkan devresindeki su donabilir ve kılcal boru tıkanabilir.
 Su, soğutkan sistemindeki parçaların paslanmasına yol açabilir.

Bu ifadeler sizin bülteninizde var olan ifadeler olduğuna göre bana yalan söylemeye utanmıyormusunuz?

Ya bu klima değişir, Ya ben Hakem heyetine değiştirtirim bu kadar basit.

Haaaa derseniz ki ''Allahlarından bulsunlar'' bizim için sorun yok. Lakin YÜZSÜZLÜKLERİNE güç katmak dışında bir şey yapmış olmazsınız.

Artık gerisi sizin keyfinize kalmış.
Bu kadar samimiyetsizliğin olduğu bu örnekte iade edilen dış ünitenin, revizyon yapılıp, allanıp pullanıp tekrardan getirilip sıfır ürün diye takılmaya kalkılırsa bu nasıl tespit edikecek?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Otomobil için klima çözümü nasıl bulabilirim?
2004 Accent Admire 1.3

Geçen yıl 8500 lira fiyat aldım. Ev tipi klima 4000 lirayken…

Klasik otomobillere falan kasnakla değil de elektrikli kompresörle çalışan klima çözümleri yapanlar varmış. Bu konuda tecrübesi/bilgisi olan var mı? Araştırıp öğrenemedim.

Veya herhangi bir tavsiyesi olan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aracın manevi değeri var. Model yükseltmek falan söz konusu değil kesinlikle.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu kadar samimiyetsizliğin olduğu bu örnekte iade edilen dış ünitenin, revizyon yapılıp, allanıp pullanıp tekrardan getirilip sıfır ürün diye takılmaya kalkılırsa bu nasıl tespit edikecek?
En azından gözümle gördüğüm bazı örnekler şunlar oldu.

Gerçekten ekovat yağı da değiştirilip fabrika ortamında tüm işlemler baştan alınıp yeniden paketlenip sahaya verildi
Bahsi geçen ürün Yetkili servise fatura edilip ürün de servise verildi, Servisler genelde evlerinde kullanır veya birisine ucuz fiyata satar bu malları

Yukarıda bahsettiğim konu yerli üreticiler için geçerli.

İthal mallarda bu olanak da olmadığı için direkt sahaya sürülür yeniden.

Fakat takip dediğiniz şeyin bizim ülkemizde ne yazık ki imkanı yok :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Otomobil için klima çözümü nasıl bulabilirim?
2004 Accent Admire 1.3

Geçen yıl 8500 lira fiyat aldım. Ev tipi klima 4000 lirayken…

Klasik otomobillere falan kasnakla değil de elektrikli kompresörle çalışan klima çözümleri yapanlar varmış. Bu konuda tecrübesi/bilgisi olan var mı? Araştırıp öğrenemedim.

Veya herhangi bir tavsiyesi olan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aracın manevi değeri var. Model yükseltmek falan söz konusu değil kesinlikle.
Araç klimaları konusunda bilgim olmamakla birlikte aracın yakıt sarfiyatını arttırmamak adına elektrikli harici uygulamaların daha mantıklı olduğu söylendirdi sanki :alala

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Araç klimaları konusunda bilgim olmamakla birlikte aracın yakıt sarfiyatını arttırmamak adına elektrikli harici uygulamaların daha mantıklı olduğu söylendirdi sanki :alala
Yeni araçlarda öyledir abi de bu aracın orijinal kliması sadece on/off olarak çalışıyor. Dolayısıyla hep maximum yakıt tüketimi. Elektrikli olursa daha güncel bir teknolojiyle aradaki verim farkı egale olur herhalde diye düşünüyorum.

graphys Çevrimdışı

graphys

Yeni Üye
29 Tem 2021
3
36
Değerli forum üyeleri öncelikle ciddi anlamda bilgilendirici konu için hepinize teşekkür ediyorum.

Daha önce hiç satın alma ve montaj tecrübesi olmayan ve klima ile ilişkisi sadece kalınan otellerde aç kapa şeklinde olan biri için inanılmaz bilgiler edindim.

Mevcut evimizde klimasız bir yaşantı sürmenin pek mümkün olmamasından ötürü artık klima almanın zamanı geldi.

Kendimce biraz araştırdım. Markalar, modeller kullanıcı yorumları, memnuniyetler, memnuniyetsizlikler derken sayfalarca okuma yaptım.

Daha fazla gereksiz detay vermeden sizlerin özellikle de konu başlığı içerisinde gerçekten biz tüketicilerin menfaatlerini gözeten yıllarını bu işe vermiş değerli arkadaşların görüşlerine ve yönlendirmelerine ihtiyacım var.

Klasik bir davranış biçimi olan almışken bir defa alalım, adam akıllı kaliteli bir cihaz olsun, bizi üzmesin, sorun çıkarmasın mantığı ile seçenekleri bütçem doğrultusunda 2 marka ve modele düşürdüm.

Bir adet salona ve bir adet yatak odasına olmak üzere;

Mitsubishi Electric Klima (ME)
Enviro Me Serisi (MSZ-AP)

MSZ-AP50VG 18000 btu
MSZ-AP25VG 9000 btu

Mitsubishi Heavy Industries Klima (MHI)
Premium Seri

SRK50ZS-W 18000 btu
SRK25ZS-W 9000 btu

Bu iki marka ve model arasında tercihi hangi yönde yapmak gerekir?

Fiyat olarak Toplamda ME ile MHI arasında 2500 TL bir fark var (ME daha pahalı).

ME de 9000 lik modelin iç ve dış ünitesi ile 18000 lik modelin iç ünitesi Manisa fabrikası üretimi. Sadece 18000 lik modelin dış ünitesi Tayland üretimi. MHI de net bir bilgi bulamadım ama sanıyorum komple Tayland üretimi.

Bu üretim yeri konusu; gönlüm ME den yana olsa da, aklımda bir soru işareti doğruyor. Maalesef her ne kadar dünya markası da olsa ana tesis dışındaki üretimlere güven problemi yaşıyorum. Ki bunu daha önce çok farklı bir alanda tecrübe etmişliğim var.

Biraz uzunca yazdım. Fakat sizlerin yorumları ve yönlendirmeleri benim için çok kıymetli çünkü tamamen bu doğrultuda karar vermeyi düşünüyorum.

Son olarak İstanbul da ikamet ediyorum. Beni yönlendirebileceğiniz bayi konusundaki tavsiyelerinize de açığım.

Tekrar teşekkür ederim.

@ Adem Helvacı hocam bu konudaki görüşlerinizi merakla bekliyorum. Teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
@ Adem Helvacı hocam bu konudaki görüşlerinizi merakla bekliyorum. Teşekkürler.
Merhaba;

Sevgili Ahmet'in cinliği sayesinde ortaya çıkmış olan DAIKIN SHİRA modelin de GREE üretimi kompresör kullanılmış olması nasıl ki mide bulandırıyor ise, ME kalitesine güvenerek satın aldığım ürünün montajının ülkemizde yapılmış olması da bende farklı etki yaratmayacaktır zira farklı markalarda da aynı mantık söz konusu ve güven problemi yaşamamıza neden oluyor.

Şöyle örnek vereyim belki bir absürt örnek olacak ama ne anlatmak istediğimi anlatabilirim diye düşünüyorum.

MİDEA markası beyaz eşya sektöründe de dünyada etkili bir yere sahip. Ülkemizde Awox markası olarak üretim yapan inanılmaz dandik firma iki adet fabrika kurduruyor ve bunu MİDEA mühendisleri kuruyor bu güzel fakat mühendislik MİDEA, Kafa AWOX. Sizce ortaya nasıl bir sonuç çıkar?

Kendi yetkili servislerinin parasını dahi ödemeyen, müşterisinin yasal hakkını vermeyen, Devletin DEĞİŞTİRECEKSİN diye yazılı karar çıkarttığı ürünü değiştirmemek için kırk takla atıp tüketicisine cevap dahi vermeyen bu adi beş para etmez hizmet kalitesine sahip zihniyetin fabrikasını MİDEA kursa ne olur kurmasa ne olur?

Öncelikle ben MİDEA yetkililerinin yerinde olsam iş yaptığım adamlara karakter analizi uygular, adımı lekelemezdim böyle kerkenezler ile.

Diyeceğim o ki, Şimdi o klima ülkemizde monte edildi ise, mutlaka ama mutlaka ''Ya buna aslında gerek yok'' diyerek bir şeylerini içerisinden çıkartmışlardır zira aynı mantık ülkemizde her markada ve yetkili servislerinde dahi geçerli.

Bir markanın yetkili servisi dahi (ki bunun içerisinde forumda övdüğümüz MİDEA klima servisi de var) MÜHENDİSİN ''mutlaka yapılmalı'' dediği vakum için dahi ''Aslında gerek yok yeeeaaaaa'' diyebiliyor gevşek gevşek..

Şimdi üretim bizim burada olunca tahmin ediyorum ki çok bilmişin birisi ''Bizim Ülkemizde buna gerek yok abi yeeeaaaaaaa'' diye üstüne yalakalık yapmak için kırk takla atacaktır.

Anlattıklarımın tamamı tahmin olmakla birlikte yaşadığımız Coğrafya doğrultusunda doğruluk payının çok yüksek olduğunu sizler de biliyorsunuzdur.

Ben bu kadar şey yazdım ve tamamen GÜVEN ilkesi üzerinden hareket ettim yoksa ME nin mühendisliğine ve yazılım algoritmasına saygım sonsuz.

Lakin ME alıyorsam ME gibi olmalı, Türk usulü olmamalı.

A Çevrimdışı

afresiab

Yeni Üye
30 Tem 2021
13
35
Herkese merhabalar

Denizli'nin en uzak ilçesinde ikamet etmekteyim. salonum için klimaya ihtiyacım var

21-22 mt kare
Cephe = Güney + Batı öğle saatinden sonra güneş batasıya odanın içinde
6 mt kare cam var
2.7 metre tavan yüksekliği
Son katta oturuyorum (Çatı katı DEĞİL)
Isı yalıtım hem binada hem de çatı altında var.
4 kişi yaşamaktayız

Gelelim kararsız kaldığım noktaya
:)

bulunduğum ilçede sadece ARÇELİK_BEKO - VESTEL - BOSCH ve LG markalarının servisleri bulunmakta. Çevrem bu markalar dahilinde bir seçim yapmam konusunda ısrarcı... Sebebi ise il merkezine 100 km mesafede yaşadığımız için herhangi bir arıza yaşadığımızda servisler bu tarafa mesafe uzak diye 1 haftadan 10 günden önce gelmiyor gelirken KM başı para istiyorlar vb .... Aslına baktımızda benim gönlüm bizim burada servisi olmasada ;

Midea prime 12
Gree Aphro
Airfel LTXN35U

gibi çoğu WiFi uyumlu markalar modeller almaktan yana...

yukarıda saydığım şartlar, durumlar, servisi olan markaların ürünleri hakkında model tavsiyesi (ARÇELİK_BEKO - VESTEL - BOSCH ve LG) veya benim gönlümde olan modeller doğrultusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var

Yok mu bir yol gösterecek fikir verecek :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt