Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kelebek

Yeni Üye
15 Mar 2021
22
29
LG-Arçelik-Beko aynı cihaz
Bosch-Airfel aynı cihaz
Gree-Demir döküm ayni cihaz
Haier kapıma dahi koymam.

listendeki tüm cihazlar bakır ama
gree ve haier üretimi cihazları pek sevmem

kisisel fikrim olmakla beraber aralarında
performansli,fonksiyonel en albenili cihazlar
LG-Arcelik-Beko cihazları.

konuyu geriye doğru okursanız memnuniyetin nekadar yüksek olduğunu görürsünüz.
gerek performans gerekse tüketim anlamında.

Dual eco - ekolojik serileri
Plus - Prosmart göre ucuz olur

wifi ve 4 yöne otomatik salınım fonksiyonları olmaması nedeniyle.

midea hakkinda neden birsey yazmadın derseniz.
fiyat performans cihazı olmaktan cıktı.
Sota Sota ustam eyw sağolasın geriye doğru yorumların çoğunu okudum ve sonuç olarak LG dual plus (6000 TL) Beko(5400tl) Arçelik(5300tl) arasında kaldım sizce fiyata bakıp Arçelik Beko mu alayım yoksa LG mı alayım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Sota Sota ustam eyw sağolasın geriye doğru yorumların çoğunu okudum ve sonuç olarak LG dual plus (6000 TL) Beko(5400tl) Arçelik(5300tl) arasında kaldım sizce fiyata bakıp Arçelik Beko mu alayım yoksa LG mı alayım
Dual Plus dengi Prosmarttır.
Arçelikten aldığınız fiyat prosmart için mi.
ayrıca Arçelik-Bekıo-Altus klimalar montajda kullanılan boru kiti Bakır değil Alüminyumdur bilginiz olsun.

K Çevrimdışı

Kelebek

Yeni Üye
15 Mar 2021
22
29
Dual Plus dengi Prosmarttır.
Arçelikten aldığınız fiyat prosmart için mi.
ayrıca Arçelik-Bekıo-Altus klimalar montajda kullanılan boru kiti Bakır değil Alüminyumdur bilginiz olsun.

Ekolojik olması lazım ustam gerideki sizin yorumlardan anladığım kadarıyla LG nin kiler bakır boruymuş hafta için alacağım yerle görüşüp netleştirecegim inşaallah öyle ise LG dual Plus alırım

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba,
Ben de Şanlıurfa'da yaşıyorum. 2 hafta önce iş yerinden 3 arkadaşıma LG dual Plus 12'lik aldırdım. Bir kaç gün önce kurdular.
İş yerine de Beko ekolojik 18'lik var 4 aydır kullanıyoruz. (aynı ortamda 15 masa çalışıyoruz- iki adet 18lik klima takıldı)

Aynı zamanda biri 1 ay önce olmak üzere üç farklı zamanda 3 arkadaş da Beko ekolojik aldılar evlerine. Hepsi memnun.
Dedikleri gibi Arçelik grubunun servis avantajı var. Ama bana göre cihaz olarak LG hem görsel olarak hem de daha sessiz olması açısından mantıklı geliyor. Ayrıca 6000 fiyatı nerden aldın bilmiyorum ama trendyolda 5485 TL, hepsiburada da dual plus 5580TL. Linkleri aşağı bıraktım.
Not: 1 ay önce 18'lik Beko ekolojik alan arkadaş cihazın çalışırken hafif bir sesinin olduğunu ve uzun süre çalıştığında çıkardığı sesin başını ağrıttığını belirtti. bu bir kıstas değildir, her insan farklıdır sonuçta ve iş yerindeki bekolar da ses çıkarıyor ama kalabalık olması sebebi ile belli olmuyor bile.

Sadece dikkat etmen gereken nokta LG'nin servisi. Evet iki servis var fakat biri Siverek ilçesinde. Şanlıurfa merkezde 1 adet servis var ve vakumlama konusunda sıkıntı çıkarmış, yapmamaya çalışmışlar, diretmişler açıkçası. Klasik bahaneler: "zaten vakumlu bunlar, bunlar yeni nesil gerek yok vs" gibi. Hatta ahlaksızlar bir arkadaşa maalesef vakumlamayı bu sebeplerle yapmamışlar. Argo tabirle yutturmuşlar. Gerekli yerlere şikayetini bildirdi arkadaş ama pek ilgili değiller sanki.

K Kelebek
Sota Sota
F fikoloji

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
duvar sıvasının tam düz olmadığı yerlerde
iç ünite duvara tam oturmayabilir.
noktasal temas nedeniyle titreşim sesler
tıkırtılar gelebilir.
cihazın duvarla arasındaki temas noktalarına
ince keçe-kavcuk koyarak bu problemi çözebilirsiniz.

K Çevrimdışı

Kelebek

Yeni Üye
15 Mar 2021
22
29
Merhaba,
Ben de Şanlıurfa'da yaşıyorum. 2 hafta önce iş yerinden 3 arkadaşıma LG dual Plus 12'lik aldırdım. Bir kaç gün önce kurdular.
İş yerine de Beko ekolojik 18'lik var 4 aydır kullanıyoruz. (aynı ortamda 15 masa çalışıyoruz- iki adet 18lik klima takıldı)

Aynı zamanda biri 1 ay önce olmak üzere üç farklı zamanda 3 arkadaş da Beko ekolojik aldılar evlerine. Hepsi memnun.
Dedikleri gibi Arçelik grubunun servis avantajı var. Ama bana göre cihaz olarak LG hem görsel olarak hem de daha sessiz olması açısından mantıklı geliyor. Ayrıca 6000 fiyatı nerden aldın bilmiyorum ama trendyolda 5485 TL, hepsiburada da dual plus 5580TL. Linkleri aşağı bıraktım.
Not: 1 ay önce 18'lik Beko ekolojik alan arkadaş cihazın çalışırken hafif bir sesinin olduğunu ve uzun süre çalıştığında çıkardığı sesin başını ağrıttığını belirtti. bu bir kıstas değildir, her insan farklıdır sonuçta ve iş yerindeki bekolar da ses çıkarıyor ama kalabalık olması sebebi ile belli olmuyor bile.

Sadece dikkat etmen gereken nokta LG'nin servisi. Evet iki servis var fakat biri Siverek ilçesinde. Şanlıurfa merkezde 1 adet servis var ve vakumlama konusunda sıkıntı çıkarmış, yapmamaya çalışmışlar, diretmişler açıkçası. Klasik bahaneler: "zaten vakumlu bunlar, bunlar yeni nesil gerek yok vs" gibi. Hatta ahlaksızlar bir arkadaşa maalesef vakumlamayı bu sebeplerle yapmamışlar. Argo tabirle yutturmuşlar. Gerekli yerlere şikayetini bildirdi arkadaş ama pek ilgili değiller sanki.

K Kelebek
Sota Sota
F fikoloji
Hadi Şahin Hadi Şahin bilgilendirdigin için sağolasın ustam doğru diyorsun internette fiyatlar o civarda ama klima olunca ben güvenip sipariş veremedim açıkçası bayilerden ve beyaz eşya satan yerlerden fiyat aldım ondan o fiyatları yazdım normalde internette n alışveriş yaparım klima olunca cesaret edemedim acaba bir sıkıntı çıkarmı diye yinede araştırma yapıyorum güvenli bir satıcı bulursam netten yaparım arada 500 TL fark var az değil yani. Şuan LG başta olmak üzere Beko arasındayım bu hafta içinde netleştirip alacağım artık nasipse

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba. Aşağıda teknik verilerini verdiğim klimanın ikinci eli bir arkadaşta var. Babam gile takmayı düşünüyoruz. Oda doğu, güney cephesinde ve yaklaşık 23 metre. Klimanın fiyatı hakkında da bilgilimiz yok. Satacak olanda bilmiyor.

Sizce bu klima bahsettiğim odada iş görür mü, yazın yakacağız. Kışın soba yakıyorlar ama bazen klimayı da yakabiliriz. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20210322_122140.jpg

Screenshot_20210322_124754.jpg

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
LG-Arçelik-Beko aynı cihaz
Bosch-Airfel aynı cihaz
Gree-Demir döküm ayni cihaz
Haier kapıma dahi koymam.

listendeki tüm cihazlar bakır ama
gree ve haier üretimi cihazları pek sevmem

kisisel fikrim olmakla beraber aralarında
performansli,fonksiyonel en albenili cihazlar
LG-Arcelik-Beko cihazları.

konuyu geriye doğru okursanız memnuniyetin nekadar yüksek olduğunu görürsünüz.
gerek performans gerekse tüketim anlamında.

Dual eco - ekolojik serileri
Plus - Prosmart göre ucuz olur

wifi ve 4 yöne otomatik salınım fonksiyonları olmaması nedeniyle.

midea hakkinda neden birsey yazmadın derseniz.
fiyat performans cihazı olmaktan cıktı.
Bosch ile Airfel in aynı cihaz olduğuna emin misiniz? Daikin servis garantisinde olup ama Daikin olmayan markalar Airfel, Rota, Vessen, Dayrelax, Daylux birbiriyle aynı cihazlar. Bosch'da bu grubun içine mi dahil oluyor?

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba. Aşağıda teknik verilerini verdiğim klimanın ikinci eli bir arkadaşta var. Babam gile takmayı düşünüyoruz. Oda doğu, güney cephesinde ve yaklaşık 23 metre. Klimanın fiyatı hakkında da bilgilimiz yok. Satacak olanda bilmiyor.

Sizce bu klima bahsettiğim odada iş görür mü, yazın yakacağız. Kışın soba yakıyorlar ama bazen klimayı da yakabiliriz. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20210322_122140.jpg

Screenshot_20210322_124754.jpg
Teşekkürler hocam.
Bilgili ustalarimdan tavsiye beklemedeyim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Bosch ile Airfel in aynı cihaz olduğuna emin misiniz? Daikin servis garantisinde olup ama Daikin olmayan markalar Airfel, Rota, Vessen, Dayrelax, Daylux birbiriyle aynı cihazlar. Bosch'da bu grubun içine mi dahil oluyor?
Kasaya aldanma Cihaz midea üretimi
aynı banttan iniyor.

Midea yüzlerce firmaya fason üretim yapıyor.

O Çevrimdışı

Ozkan331

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kasaya aldanma Cihaz midea üretimi
aynı banttan iniyor.

Midea yüzlerce firmaya fason üretim yapıyor.

Başka hangi markalar var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt