Klima Tavsiye Ana Konu | Sayfa 458 | Tavsiye FORUMU

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mart 2017
352
merhaba arkadaşlar

izmir yanıyor

40 derece gölgede
50 derece güneşte o civarlarda

arçelik 09325 model 9,000 btu klimam 13 m2 odada çalışıyor halen günde 15 saat çalışıyor günde klima için 3,5 / 4 kw çekmeye devam ediyor

30 günde 4 * 30 : 120 kw

120 kw * 0,71 kw fiyatı : 85 tl farkediyor klima için

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Temmuz 2020
6
33
Merhabalar salon 25m2 mutfak ile bağlantılı arada kapı yok o yüzden toplam 40m2 kadar ulaşıyor. Çatı katı yarısı teneke izlasyonu iyi sayılmaz diğer yarısı beton mevki izmir 18.000 btu yada 24.000 btu mu almalıyız. Kaliteli sorunsuz sayılacak ve az elektrik harcayan klima önerebilirseniz çok hoş olur.

hkn40

Bronz Üye
1 Nisan 2018
341
Geçenlerde haberlerde izledim klima patlamış..Ben yıllardır 18.000 btu demirdöküm coolline kullanırım, düzenli olarak kendi filtresi dışında ne iç ne de dış ünite temizliği yapıldı .. Düşündüm acaba kaçak gaz basmalarından mı kaynaklanıyor, yoksa klimanın temizlenmemesinden mi kaynaklanıyor bu gibi olumsuz durumlar..Üstadların bu konudaki bilgilerinden faydalanmak isterim.. Şimdiden teşekkürler..

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mart 2017
352
s.a arkadaşlar iyi bayramlar bayramınız kutlu olsun

sota hocam klima neden patlar geçen istanbul da dün adana da klima iç ünitesi patlamış neden patlıyorlar

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,866
Çok yüksek ısıya mağruz kalıp (Yangın) sistemdeki basınçlı gazı yüksek sesle boşalması olayına
Klima patladı denmesi yanlış.

Klima patlamaz. Sistemdeki gazın yanma özelliği bulunmamakta.

Lakin yeni tip buzdolaplarında kullanılan R600 gaz çok güzel alev alıp patlar.

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Temmuz 2020
6
33
Sota @Sota , 2 yorum yukardaki soruyu da cevaplarsanız çok sevinirim anladığım kadarıyla 24.000 btu almam gerekiyor alan büyük çünkü ama hangi markayı almam gerek orasını bi türlü bilemedim mitsubishilere bakıyorum hep mitsubishi heavy olanlar var electric olanları göremedim fiyatları nedir bilmiyorum aralarında kalite farkı çok mu? benzer kalitede başka hangi markaları önerirsiniz?

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,866
Sota @Sota , 2 yorum yukardaki soruyu da cevaplarsanız çok sevinirim anladığım kadarıyla 24.000 btu almam gerekiyor alan büyük çünkü ama hangi markayı almam gerek orasını bi türlü bilemedim mitsubishilere bakıyorum hep mitsubishi heavy olanlar var electric olanları göremedim fiyatları nedir bilmiyorum aralarında kalite farkı çok mu? benzer kalitede başka hangi markaları önerirsiniz?
Benim tercihim Electric yana olurdu.
ME ürünlerini sadece bayi kanalıyla satin alabilirsiniz.
Istisnası seri kodu degismediyse HJ serisini
(Enalt seri)
Koçtaş satıyordu.

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Temmuz 2020
6
33
Sota @Sota Fiyatları 12bin üstüdür diye tahmin ediyorum. Fiyatı aşağılara çekmek için benzer kalitede hangi markaya bakmalıyım örneğin Airfel marka 5700 liraya var bu markayı öneren gördüğüm için örnek veriyorum bunu almış olsam gelecek olan faturaları kıyaslarsak keşke Mutsubishi alsaydım dedirtir mi?

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,866
Sota @Sota Fiyatları 12bin üstüdür diye tahmin ediyorum. Fiyatı aşağılara çekmek için benzer kalitede hangi markaya bakmalıyım örneğin Airfel marka 5700 liraya var bu markayı öneren gördüğüm için örnek veriyorum bunu almış olsam gelecek olan faturaları kıyaslarsak keşke Mutsubishi alsaydım dedirtir mi?
Kendime klima alacağınız farzederek konuşuyorum.
Şuan alacağım en mantıklı cihaz
LG Dual Plus olurdu.
Iç,dış,montaj kiti komple bakır. 4 yöne salınım,dahili wifi kit.
Hem ısıtma hemde soğutmada üzmeyecek cihaz.

Arçelik-Beko Ekolojik serisiyle ayni cihaz
Tek fark montaj kiti alüminyum.

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Temmuz 2020
6
33
Sota @Sota Aralarında çok fark yok gibi 4 yöne salınımı araştırdım pek anlamadım. Havayı 4 farklı yöne yönlendirme midir?