Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
ben arçelik 09325 in 9,000 btusunu aldım gayet güzel kullanımı süper elektrik tüketimi az

yaşadığınız il neresi oda kaç m2

internetten arçelik sitesinden alabilirsiniz var görünüyor senin bulunduğun ilde mağazada kalmmaış olabilir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

klima kullanmadan 1 aylık ev elektrik faturam ekim 2019 dan mart 2020 arasında 182 kw ile 200 kw arasında yani 130 / 150 tl arasında

bu ay günde 15 saat klima kullanmama rağmen 310 kw 220 tl faturam gelecek

klima fark sadece 70 / 90 tl arasında
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Tüketim gayet iyiymiş. Güney bölgede yaşıyorum. Oda 12 metrekare. Takılacak odada topraklama hattı olmadığı için şimdilik erteledim, evaporatif soğutucu alacağım. Mutfaktan uzunca bir hat çekirmem lazım, ortalıkta kablo olacak. Salondaki klima ile idare ediyoruz.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Alacagin cihazin uretim kaliteli belli
Fayda-fiyat olarak bana gore favori cihaz.
Arcelik,beko,Lg olmasi onemli degil.
urunler ayni.

Merhaba Sota Sota
Eski mesajları okuyayım dedim.
LG dual plus kafama yatıyor ama servisinden dolayı soru işareti vardı kafamda. Urfa da bir adet servis var ve o servisi bu sabah aradım. Sordum sizden başka servis var mı urfada diye; yok dedi. Sonra urfada LG klima satan yer bulamadım nerelerde satılıyor dedim mediamarkt var dedi. Başka yok mu diye sorduğunda bilmiyorum araştırın dedi. Biraz lakayıt geldi konuşması. Hemen bitişiğinde daikin satış bayisine durumu anlattığımda "bunlar tek olduğu için böyleler" demişti.

LG, arçelik-beko-altus ile aynı fabrikada üretiliyor diyorsunuz ama LG tümüyle bakır malzeme kullanırken Arçelik grubu alüminyum kullanıyor. Bu yüzden kafam biraz karıştı.

Şimdi arçelik(mümkünse Altus) ile Lg aynıdır diyorsanız hem elektirk tüketiminde hem de soğutma-ısıtma anlamında aynıdır veya yakındır diyorsanız Altus alırsam iyi eder miyim?

Teşekkürler.

Bu arada bundan önceki mesajımda midea için iki servis var dedim. Tek tek aradım iki servisi de.
İlki, sadece kendi sattığımız klimalara garanti veriyoruz dedi. Başka yerden midea alsan garantisine ben bakmıyorum dedi.

İkincisi ise; bende klima satışı yok sadece servisine bakıyorum ama ücretli bir şekilde. Mesela yine internetten alırsam sen montaj için para mı isteyeceksin dediğimde 200 lira dedi.
Sözde Adana bölge distribütörü batmış desteği kesmiş ve yedek parça bulamıyormuş.

Sırf yetkili servis ağı ile kurumsal olmalarından dolayı tekrar arçelik ya da vestel grubuna yöneldim.

Bir de vestel grubundan önerebileceğiniz bir model var mıdır, 18lik klima için?

Yanı bu bilgiler ışığında, sıralamayız olarak aşağıdaki 18lik klimalardan hangisini tavsiye edersiniz:

#Dayrelax (daikin garantisinde ve urfada 5 adet servisi var. Garantisi işe iç ünite 2, dış ünite 3 yıl ve uzatma imkanı yok.) 4800 lira.

#Altus 4100 lira peşin (garantilerini çok bilmiyorum altusların)

#Beko 4800 lira taksitli (3+10yıl garanti)

#Vestel flora doğa 4250 lira garantilerini bilmiyorum vestel gruplarının

#Vestel vega plus

#Vestel diğer markaları ve modelleri

#Lg dual eco 5500 lira media markt fiyatı

Çok teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Merhaba Sota Sota
Eski mesajları okuyayım dedim.
LG dual plus kafama yatıyor ama servisinden dolayı soru işareti vardı kafamda. Urfa da bir adet servis var ve o servisi bu sabah aradım. Sordum sizden başka servis var mı urfada diye; yok dedi. Sonra urfada LG klima satan yer bulamadım nerelerde satılıyor dedim mediamarkt var dedi. Başka yok mu diye sorduğunda bilmiyorum araştırın dedi. Biraz lakayıt geldi konuşması. Hemen bitişiğinde daikin satış bayisine durumu anlattığımda "bunlar tek olduğu için böyleler" demişti.

LG, arçelik-beko-altus ile aynı fabrikada üretiliyor diyorsunuz ama LG tümüyle bakır malzeme kullanırken Arçelik grubu alüminyum kullanıyor. Bu yüzden kafam biraz karıştı.

Şimdi arçelik(mümkünse Altus) ile Lg aynıdır diyorsanız hem elektirk tüketiminde hem de soğutma-ısıtma anlamında aynıdır veya yakındır diyorsanız Altus alırsam iyi eder miyim?

Teşekkürler.

Bu arada bundan önceki mesajımda midea için iki servis var dedim. Tek tek aradım iki servisi de.
İlki, sadece kendi sattığımız klimalara garanti veriyoruz dedi. Başka yerden midea alsan garantisine ben bakmıyorum dedi.

İkincisi ise; bende klima satışı yok sadece servisine bakıyorum ama ücretli bir şekilde. Mesela yine internetten alırsam sen montaj için para mı isteyeceksin dediğimde 200 lira dedi.
Sözde Adana bölge distribütörü batmış desteği kesmiş ve yedek parça bulamıyormuş.

Sırf yetkili servis ağı ile kurumsal olmalarından dolayı tekrar arçelik ya da vestel grubuna yöneldim.

Bir de vestel grubundan önerebileceğiniz bir model var mıdır, 18lik klima için?

Yanı bu bilgiler ışığında, sıralamayız olarak aşağıdaki 18lik klimalardan hangisini tavsiye edersiniz:

#Dayrelax (daikin garantisinde ve urfada 5 adet servisi var. Garantisi işe iç ünite 2, dış ünite 3 yıl ve uzatma imkanı yok.) 4800 lira.

#Altus 4100 lira peşin (garantilerini çok bilmiyorum altusların)

#Beko 4800 lira taksitli (3+10yıl garanti)

#Vestel flora doğa 4250 lira garantilerini bilmiyorum vestel gruplarının

#Vestel vega plus

#Vestel diğer markaları ve modelleri

#Lg dual eco 5500 lira media markt fiyatı

Çok teşekkürler
Arcelik-Bekonun sadece montaj kiti
Yani iç ve dış üniteyi birbirine baglayan borusu aluminyum, onun haricinde cihaz komple bakır.

LG daha önce montaj kitini aluminyum kullaniyordu.
Hatta fiyati Arcelik-Bekoda daha ucuzdu
Gelen sikayetler üzerine Bakira döndü
Fiyatıda Arçelik-Bekonun bir tik üstüne cıktı.

Flora Doğadan uzak dur. Tamam sorunsuz cihaz ama dış unitesi cok ziriltili çalışıyor.

Altus , Arçelik-Beko cihazlarla birebir aynı cihazlar degil.
Ozellikler,donanimi kirpilmis cihazdir.
Fiyat-Performans makina ama

Pazartesi bir abimizin evine taktik.
Önceki sene vestel flora da almistik.

Vestel mi , Altus mu dedim Altus dedi :kiskis

20200715_203658.jpg

LG sabaha kadar ukalalik yapsınlar arasin
Müsteri hizmetlerini yaparsin şikayeti muma dönerler.
LG önceki sene geri dönüşleri kötü olan bir çok servisin sözlesmesini iptal etmisti.
Dübürleri yemez yani.

Midea mevzusu biraz karişti birara internetten satilan mallara hizmet vermeyeceğiz diye zirvaladilar ama

Suan Midea distribütörüne sormak lazım
Ama
Modernklima mı, FGeuropa mı anlamayadim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Sota Sota
Merhaba üstat.

Yeni vestel flora doğa için iyi değil demişlerdi galiba?
Peki vestel vega plus lar nasıl? 22lik ya da 18 lik bakacam. Bunlar da LG kompresör müdür?
Floradan doğadan iyi mıdır?

Servis anlamında soruyorum bunların servisleri iyi olduğu için
Bi de Urfa da Midea servisi 2 taneymiş. Midea da olabilir yeni nesil r32 gaz kullanıyorsa.

Mitsubishi ler 750 lira zamlanmış bu arada.
A Adem Helvacı vegaların kompresor kodlarını paylasırmisin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Şota hocam ve Arkadaşlar merhaba. Antalyada yaşıyorum evim güney ve batı cephesi ortakat. Şu an salon ve yatak odasında olmak üzere evimde 1 baymak 12000 elegant plus ve 1 demirdöküm a5performans 18 lik klima mevcut. Kışın 400 civarı faturaya ek yük geliyor iki odayı ısıttığımda. Yazın ise 250 civarı. Elimdeki bu iki klimayla tüm odaları ısıtıp soğutabilmek ve mümkün olduğunca klimaları verimli kullanmak istiyorum. Bunun için klimaların konumu nasıl olmalı ekte evin krokisini de gönderiyorum. (1 numaralı kapı evin giriş kapısıdır) 1 ve 2 numaralı kapının üzerlerine montaj yapılabilme ihtimali var gibi ama en doğru yere emin olamıyorum.

Ayrıca baymak klima demirdöküme göre kat be kat sessiz çalışıyor hem iç ünite hem dış ünite. Servise göre normalmiş. Klima büyük olduğu için ama bana mantıklı gelmiyor

89122E3E-AF8D-41F6-8FFB-E641A39FBAEE.jpg
Merhaba evinizin yerlesimi benimkine cok yakin.
Ben 1 numarala yere konumlandirdim.
Sizde cocuk odasi olan yerede 2. Klimayi konumladirdim (bende salon)
2 klima evi cok rahat isitip sogutuyor.

Istisnai gunlerde ve durumlada (misafir,ekstrem sicak-sogukta) 3. klimayi devreye aliyorum.

Salon siyahla isaretlediginiz yere kurun

Diğer 12ligini 1 numarali yere kurun.

Salondaki klimayi kapayi bakacak sekilde kurulursa
Cihazlar birbirini termostat yapamaya zorlayabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
s.a sota hocam nasılsın

klima toz kokuyor 3 gündür geceleri de kapatmıyorum artık 5 / 6 gün olmuştu filtre temizlemeyeli

dün bi baktım komple filtre tıkanmış tozlanmış çok kötü yıkadım temizledim sildim

bugün koku var toz kokusu

24 saat 3 gündür kapanmıyor klima normalde geceler kapatıp camları açıyordum ondan olur mu

evi havalandırmak gerekli mi ondan toz kokusu yapar mı
Özel mesajdan cevap verdim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Tüketim gayet iyiymiş. Güney bölgede yaşıyorum. Oda 12 metrekare. Takılacak odada topraklama hattı olmadığı için şimdilik erteledim, evaporatif soğutucu alacağım. Mutfaktan uzunca bir hat çekirmem lazım, ortalıkta kablo olacak. Salondaki klima ile idare ediyoruz.
Ev müstakil mi , apartman mi.
Apartmansa kaçıncı kat.

Bakır topraklama çubuğuyla topraklama işini kendin bile çözebilirsin.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Arcelik-Bekonun sadece montaj kiti
Yani iç ve dış üniteyi birbirine baglayan borusu aluminyum, onun haricinde cihaz komple bakır.

LG daha önce montaj kitini bakir kullaniyordu.
Hatta fiyati Arcelik-Bekoda daha ucuzdu
Gelen sikayetler üzerine Bakira döndü
Fiyatıda Arçelik-Bekonun bir tik üstüne cıktı.

Flora Doğadan uzak dur. Tamam sorunsuz cihaz ama dış unitesi cok ziriltili çalışıyor.

Altus , Arçelik-Beko cihazlarla birebir aynı cihazlar degil.
Ozellikler,donanimi kirpilmis cihazdir.
Fiyat-Performans makina ama

Pazartesi bir abimizin evine taktik.
Önceki sene vestel flora da almistik.

Vestel mi , Altus mu dedim Altus dedi :kiskis

20200715_203658.jpg

LG sabaha kadar ukalalik yapsınlar arasin
Müsteri hizmetlerini yaparsin şikayeti muma dönerler.
LG önceki sene geri dönüşleri kötü olan bir çok servisin sözlesmesini iptal etmisti.
Dübürleri yemez yani.

Midea mevzusu biraz karişti birara internetten satilan mallara hizmet vermeyeceğiz diye zirvaladilar ama

Suan Midea distribütörüne sormak lazım
Ama
Modernklima mı, FGeuropa mı anlamayadim.
Cevap gelmeyince ve Babam çok zorlayınca klima alın diye nerde kaldı klima diye diye mecbur gittim vestel bayilerine klima sordum. Bir kaç tane de arçelik bayisine sordum. 18lik klima yok çektiler. Haftaya gelecek fiyat belli değil dedi vestel.
Ben de spotçulara gittim bir adet vestel 18Lik aldım. Sota Sota Senin mesajındaki en alınmaz ürünü almışım:) Bana flora doğa dedi ama kutuda sadece flora yazıyor. Bakalım servis gelince soracam nedir ne değildir.

Vestel Dış ünite çok sesli derken altustan çok mu kötüdür?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Babam çok zorladı klima alın diye nerde kaldı klima diye diye mecbur gittim vestel bayilerine klima sordum. Bir kaç tane de arçelik bayisine sordum. 18lik klima yok çektiler. Haftaya gelecek fiyat belli değil dedi vestel.
Ben de spotçulara gitti bir adet vestel 18Lik aldım. Bana flora doğa dedi ama kutuda sadece flora yazıyor. Bakalım servis gelince soracam nedir ne değildir.

Vestel Dış ünite çok sesli derken altustan çok mu kötüdür?
Kutudaki üretim tarihinde ne yaziyor.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Sota Sota
Üstat bir önceki mesajda görselleri paylaştım. Mümkünse "Doğa'mıdır" yoksa düz Flora mıdır, hangisi olsa daha iyidir söylerseniz sevinirim.
Teşekkürler.

B Çevrimdışı

bursamesut

Yeni Üye
8 Tem 2020
8
39
Bu ses kesinlikle normal değil.
Video linkini ado hocayla da paylaştım.
Bariz şekilde piston vurma sesi.

Müşterisi hizmetleriyle görüşün kayıt oluşturun
Dış unite değişimi talep edin.

Geçmiş olsun umarim enkisa sürede çözersiniz.
Bugun servis geldi. Sesi onlar da dinlediler. Hem benim videoyu gonderdim hem de kendileri cektiler. Muhendise gondereceklerini , onlarin karar vereceklerini soylediler. Ben de dıs unite degisimi talep ettigimi bu yonde geri donus olmazsa da tuketici hakem heyetine kadar gidecegimi soyledim. Bakalim ne cikacak. Beklemedeyiz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Bugun servis geldi. Sesi onlar da dinlediler. Hem benim videoyu gonderdim hem de kendileri cektiler. Muhendise gondereceklerini , onlarin karar vereceklerini soylediler. Ben de dıs unite degisimi talep ettigimi bu yonde geri donus olmazsa da tuketici hakem heyetine kadar gidecegimi soyledim. Bakalim ne cikacak. Beklemedeyiz.
Bariz sekilde kompresor kafa vuruyor.
Bu video izleyip normal diyebilecek mühendiste yoktur sanırım.

Gelismelerden bizi haberdar edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt