G Çevrimdışı

gkhn2

Yeni Üye
11 Ağu 2023
17
35
Merhaba cihazın kapasitesi azaldıkça cihaz verimliliği artar tüm klimalarda böyledir. 18lik kapasite olarak size yetecek olsa bile aç-kapa şeklinde kullanımda ötürü içerinin iklimlenmesi biraz zaman alabilir. Bu noktada arada ciddi fiyat farklı yoksa 24lük tercih edebilirsiniz.
Arçelik-Beko-LG makinaları aynı bantta üretiliyor yanlız LG montaj kiti bakır, Arçelik-Beko da alüminyum.
tesekkur ederim sota hocam acıkcası 18 btu icin fiyat almadım yarın sorucam onuda klima yazları sogutma son baharda ısıtma amacı ile kullancam şikayetvar sitesinde bıraz sıkıntılı durumlar gordum oyuzden bu foruma geldim iyide ettim sizler sayesinde bişeyler ogrenıyoruz

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
tesekkur ederim sota hocam acıkcası 18 btu icin fiyat almadım yarın sorucam onuda klima yazları sogutma son baharda ısıtma amacı ile kullancam şikayetvar sitesinde bıraz sıkıntılı durumlar gordum oyuzden bu foruma geldim iyide ettim sizler sayesinde bişeyler ogrenıyoruz
Biraz alınganlık yapasım geldi. :tara

Bende aynısını söyledim, neden sadece Sota Sota Başkan bakayım?

( İhtiyar huysuzluğu, boşverin siz beni. :haha)

G Çevrimdışı

gkhn2

Yeni Üye
11 Ağu 2023
17
35
Biraz alınganlık yapasım geldi. :tara

Bende aynısını söyledim, neden sadece Sota Sota Başkan bakayım?

( İhtiyar huysuzluğu, boşverin siz beni. :haha)
eyw hocam bas tacısın sende her yorum degerli benim için şikayetvardaki yorumları okuyordum klima ile ilgilide servis konusunda zannedersem biraz problemli gibi istanbul kartalda oturuyorum böyle durumlar olabiliyormu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
eyw hocam bas tacısın sende her yorum degerli benim için şikayetvardaki yorumları okuyordum klima ile ilgilide servis konusunda zannedersem biraz problemli gibi istanbul kartalda oturuyorum böyle durumlar olabiliyormu
Estağfurullah efendim. Biraz da Sayın Başkan' a takılayım dedim. Dediğim gibi ihtiyar kuruntusu. :haha

Servis konusunda, cihazların tavsiyesini veriyoruz ama bildiğiniz gibi beş parmağın beşi bir olmuyor. O yüzden servis konusunda sizin dikkat etmeniz gerekiyor. Vakumsuz montaj yaptırmama, borulara dış ünite arkasında tur attırma ve diğer konularla ilgili forum bünyesinde birçok kaynak mevcut. Geçtiğimiz günlerde bir başka kullanıcımızda servis kaynaklı benzeri bir sorun yaşandı.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gkhn2

Yeni Üye
11 Ağu 2023
17
35
Estağfurullah efendim. Biraz da Sayın Başkan' a takılayım dedim. Dediğim gibi ihriyar kuruntusu. :haha

Servis konusunda, cihazların tavsiyesini veriyoruz ama bildiğiniz gibi beş parmağın beşi bir olmuyor. O yüzden servis konusunda sizin dikkat etmeniz gerekiyor. Vakumsuz montaj yaptırmama, borulara dış ünite arkasında tur attırma ve diğer konularla ilgili forum bünyesinde birçok kaynak mevcut. Geçtiğimiz günlerde bir başka kullanıcımızda servis kaynaklı benzeri bir sorun yaşandı.
montaj yaparken video kayıt alıcam :) en iyisi bu vakum konusu bayide kesinlikle yapacaklar dedi ve sizde özelikle belirtin felan dediler bende özelikle video cekicem saten

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868
üstadım ciddi anlamda okuma ve okuduğu anlama özürlüsüyüz.!

Geçenler robot süpürgeyle ilgili bir şikayet gördüm. Eltimin robotu paspas varken halıyı çıkıyor benim ki niye çıkmıyor Allah belasını versin böyle ürünün.!
Ürünün katoloğunda paspas varken halıya çıkar diye bir ibare var mı YOK. Be kardeşim ürün hakkında bilgin yok neden bela okuyorsun ozaman.

Bu Marka ben paspas varken halıya çıkarmam çünkü halıyı nemlendirip-ıslatma sorun yaşanması muhtemel demiş.

Şimdi soruyorum suç kimin.

G Çevrimdışı

gkhn2

Yeni Üye
11 Ağu 2023
17
35
üstadım ciddi anlamda okuma ve okuduğu anlama özürlüsüyüz.!

Geçenler robot süpürgeyle ilgili bir şikayet gördüm. Eltimin robotu paspas varken halıyı çıkıyor benim ki niye çıkmıyor Allah belasını versin böyle ürünün.!
Ürünün katoloğunda paspas varken halıya çıkar diye bir ibare var mı YOK. Be kardeşim ürün hakkında bilgin yok neden bela okuyorsun ozaman.

Bu Marka ben paspas varken halıya çıkarmam çünkü halıyı nemlendirip-ıslatma sorun yaşanması muhtemel demiş.

Şimdi soruyorum suç kimin.
haklısın

F Çevrimdışı

fatya

Yeni Üye
5 Ağu 2023
7
40
Merhaba, Adana' da müstakil tek katlı ev izolasyon yok , ısıtma için de kullanılacak , 4 yani açık olduğu için ısıtmak zor oluyor. 18000 BTU ısıtma a++ ne önerirsiniz

Demirdöküm A5 , daylux , Airfel , Daikin Sensira 14 Luk ya da farklı bir ürün olabilir , tavsiyeniz ne olur

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba, Adana' da müstakil tek katlı ev izolasyon yok , ısıtma için de kullanılacak , 4 yani açık olduğu için ısıtmak zor oluyor. 18000 BTU ısıtma a++ ne önerirsiniz

Demirdöküm A5 , daylux , Airfel , Daikin Sensira 14 Luk ya da farklı bir ürün olabilir , tavsiyeniz ne olur
Evin m2' si nedir? Ne kadar alanı iklimlendirilecek? Ata demirer' i takip ediyorsanız genelde anlattığı bir espri vardır, "Su Demedin." diye onun gibi oldu. 🤔

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

Maksimum bütçeniz nedir.

F Çevrimdışı

fatya

Yeni Üye
5 Ağu 2023
7
40
Maksimum bütçeniz nedir

35

İlk ve son klimamiz 20 yıldır bizimle 😊, varsa yine uzun yillar bize eşlik edecek bir ürün olsun istiyoruz.
Malum her geçen gün kalite düşüyor.
Demirdöküm coolline 12000 BTU vardı , ısıtması başta iyi olsa da , sonraki yıllarda yetersiz kaldı.

Geri
Üst Alt