Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Sota Sota hocam merhaba Midea prime cihaz var 18 lik. Bunların yazılımları biraz sorunlu mu? Klimayı 24 derece auto fan yapıyorum içerisi 27 derece oluyor dış ortam da 11 derece görünüyor uygulamasında ama klima hiç frekans düşürmüyor gibi sıcaklığı 22-23 falan yapıyorum çoğu zaman öyle kısıyor kendisini. Mesela geçen gün follow me özelliğini açtım kumandayı güneş gelen bir yere koydum sıcaklığı 29-30 dereceler gösteriyor ama gene aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Bende mi bir sorun var yoksa genel bir durum mudur?
merhaba iyi aksamlar.

klimalarımın hiçbirini auto fanda kullanmam kullanılmasını tavsiye etmem. Genel kullanım olarak yüksek fanı tercih ederim ses rahatsız ederse biraltını kullanırım.

follow me özelliği hiç kullanmadım ama temel mantığı şu kumanda üzerindeki sensörden ölçüm yapılır.
sizde kumandayı güneşaltına koyduğunuz için oda ısını yanlış gösteriyor.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
merhaba iyi aksamlar.

klimalarımın hiçbirini auto fanda kullanmam kullanılmasını tavsiye etmem. Genel kullanım olarak yüksek fanı tercih ederim ses rahatsız ederse biraltını kullanırım.

follow me özelliği hiç kullanmadım ama temel mantığı şu kumanda üzerindeki sensörden ölçüm yapılır.
sizde kumandayı güneşaltına koyduğunuz için oda ısını yanlış gösteriyor.
Hocam auto fanda kullanmamın sebebi klima istenilen sıcaklığı ulaşırsa fanı da kısması gerektiğinden. Ama klima kendini istediğim sıcaklığın çok üzerinde kısmaya başlıyor. Follow me özelliğini açıp kumandayı güneşe koymamın sebebi klima kumandadaki sıcaklığa göre frekansını düşürür beklentisi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Bendede midea üretim airfel klima var. Mesela ben ayarlamışım 25°C ye yüksek fan moduna içerisi 26°C 26.2°C olduğunda klima kendini kısıyor fan devri düşüyor hatta belkide çok kıstığından klimanın karşısındaki kişiye biraz ılık üflüyor. 1-2 derecelik sapma bence normal. Tabi bunda yazılımında önemi vardır.

16755317385026672854526076985194.jpg

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
Bendede midea üretim airfel klima var. Mesela ben ayarlamışım 25°C ye yüksek fan moduna içerisi 26°C 26.2°C olduğunda klima kendini kısıyor fan devri düşüyor hatta belkide çok kıstığından klimanın karşısındaki kişiye biraz ılık üflüyor. 1-2 derecelik sapma bence normal. Tabi bunda yazılımında önemi vardır
Bendede midea üretim airfel klima var. Mesela ben ayarlamışım 25°C ye yüksek fan moduna içerisi 26°C 26.2°C olduğunda klima kendini kısıyor fan devri düşüyor hatta belkide çok kıstığından klimanın karşısındaki kişiye biraz ılık üflüyor. 1-2 derecelik sapma bence normal. Tabi bunda yazılımında önemi vardır.

16755317385026672854526076985194.jpg
Sizin senaryo zaten olması gerek hocam kumandadan ayarladığınız tam sıcaklıkta değil de 1 1,5 derece sapma ile frekans düşürmesi lazım diye düşünüyorum. Sizin klima her ne kadar Midea üretimi olsa da yazılımı daikin tarafından yapılmıştır haliyle nizami çalışıyordur. Bu Midea nasıl yaptıysa yazılımı 3 derece falan sapması var frekansı düşürmek için

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Sizin senaryo zaten olması gerek hocam kumandadan ayarladığınız tam sıcaklıkta değil de 1 1,5 derece sapma ile frekans düşürmesi lazım diye düşünüyorum. Sizin klima her ne kadar Midea üretimi olsa da yazılımı daikin tarafından yapılmıştır haliyle nizami çalışıyordur. Bu Midea nasıl yaptıysa yazılımı 3 derece falan sapması var frekansı düşürmek için
Midea üretimi makinayı DAIKIN yazılım yuklemeye çalışmaz (Duymadım,Görmedim)

Bu klimalar zaten hazır siz gidip kataloğ üzerinden şu modeli istiyorum diyorsunuz üzerine TavsiyeForumu yazıp Midea size teslim ediyor.

Üstte dediğim gibi auto bana göre kullanılmaması gereken mod.

auto genellikle klima fanını düşürür fan hızı düşerse sirkülasyon azalır.
ortam ısısı doğru şekilde iç ünite sensorüne ulaşamaz.
yanlış ölçüm yanlış değerlendirme ve yaşadığınız sonuç ortaya çıkar.

benim tespitlerim ve kullanıcı tecrübem bu yönde.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Midea üretimi makinayı DAIKIN yazılım yuklemeye çalışmaz (Duymadım,Görmedim)

Bu klimalar zaten hazır siz gidip kataloğ üzerinden şu modeli istiyorum diyorsunuz üzerine TavsiyeForumu yazıp Midea size teslim ediyor.

Üstte dediğim gibi auto bana göre kullanılmaması gereken mod.

auto genellikle klima fanını düşürür fan hızı düşerse sirkülasyon azalır.
ortam ısısı doğru şekilde iç ünite sensorüne ulaşamaz.
yanlış ölçüm yanlış değerlendirme ve yaşadığınız sonuç ortaya çıkar.

benim tespitlerim ve kullanıcı tecrübem bu yönde.
Katılıyorum. Zaten kışın yüksek fanda kullanılmadığında ısınmak oldukça zor. Yüksek fan candır😂

Yüksek fanda denerseniz sonuç düzelir bence.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Sota Sota hocam merhaba Midea prime cihaz var 18 lik. Bunların yazılımları biraz sorunlu mu? Klimayı 24 derece auto fan yapıyorum içerisi 27 derece oluyor dış ortam da 11 derece görünüyor uygulamasında ama klima hiç frekans düşürmüyor gibi sıcaklığı 22-23 falan yapıyorum çoğu zaman öyle kısıyor kendisini. Mesela geçen gün follow me özelliğini açtım kumandayı güneş gelen bir yere koydum sıcaklığı 29-30 dereceler gösteriyor ama gene aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Bende mi bir sorun var yoksa genel bir durum mudur?
Kumanda da ki sensöre göre çalışmıyor diye biliyorum üstünde kendi sensörü var kumanda da ki sensör sizin oda sıcaklığına bakabilmeniz için

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Üstadım 20 m2 ara kat salon için 12lik klima bakıyoruz sadece yazları soğutma amaçlı anne evinde kullanılacak. Lokasyon: İzmir
Bütçe 10000 civarları, ne önerirsin?

Sota Sota

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
Üstadım 20 m2 ara kat salon için 12lik klima bakıyoruz sadece yazları soğutma amaçlı anne evinde kullanılacak. Lokasyon: İzmir
Bütçe 10000 civarları, ne önerirsin?

Sota Sota
merhaba hocam aceleniz yoksa
LG dualcool s12etk bu makinayı listenize alıp indimle fiyatının düşmesini bekleyebilirsiniz.
giriş seviye makinalarda en alınası modeldir.

beklemek istemezseniz bugüne kadar önermesemde fiyatların aşırı oynaklıgı sebebiyle baymak elegant plus
modelide listeye ekleyebilirsiniz.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
merhaba hocam aceleniz yoksa
LG dualcool s12etk bu makinayı listenize alıp indimle fiyatının düşmesini bekleyebilirsiniz.
giriş seviye makinalarda en alınası modeldir.

beklemek istemezseniz bugüne kadar önermesemde fiyatların aşırı oynaklıgı sebebiyle baymak elegant plus
modelide listeye ekleyebilirsiniz.

Baymak Elegant Plus 12000 -> 11500 TL
Kaira DTXR35E 12000 -> 9990 TL

Kaira hakkında bilgin var mı Sota Sota hocam?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,145

Bu Kaira yı son zamanlarda çok duymaya başladım, Midea üretimi ve Daikin servis güvencesinde olan R32 gazlı bir üründü yanılmıyorsam. Düşük uygun bütçelere göre parasını hak eden bir klima olarak duydum. Tabi ustalar daha iyi bilgiler verecektir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578

Her iki ürünüde f/p olarak tercih edibilirsiniz.
Lg fiyatını şuan 13bin bandında aceleniz yoksa sepette indirim kampanyası veya kuponla uyguna getirmeye çalışabilirsiniz

Şunu vurgulamak fayda var LG stabil güzel çalışan makina olsada dahi şuan fiyatını gereksiz şekilde yüksek.

D Çevrimdışı

dodoo

Aktif Üye
17 Haz 2019
52
31
LG dualcool ile artcool arasında kaldım, fiyat farkına değecek bir avantajı var mı art serisinin acaba ?
Lg nin kendi sitesinde bile ilk yorumda servis-montaj memnuniyetsizlik yorumu beni düşündürüyor sadece :)

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
hangi şehirdesiniz? Malesef bazı yerlerde servis çok iyiykin bazı yerlerde insanların şikayetleri olmuş. Ben adanadakinden memnun kaldım mesela montajda. 6metreden uzun yere montaj yaptılar, "beni mağdur etmeyin ben elektrik bağlatmayla uğraşmayım" dedim rica ettim onu da yaptılar ki normalde artık servisler yapmıyormuş bunu. O zaman için de uygun bir fiyat almışlardı bu ek işlemler için.

Artcool'da benim anladığım kadarıyla iç ünite rengi siyah ve boyutları bir tık daha küçük. Wifi kontrol var, enerji tüketim kontrolü vs var. Dış ünite boyutları aynı.

Geri
Üst Alt