slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sota Sota yani gözle bakmayla anlaşılır değil mi?
Kumpas candır. :ok Ben artık konulara yetişemiyorum. :deli1 Yazdım sanıyordum, araya başka birşey girmiş, gönderememişim.

Bakır malzemede kolay kolay alaşım olmaz. Ya da yan ürünün miktarı artamaz. O yüzden bakır malzemede anahtar kelime kalınlıktır.

Aluminyum malzeme ise alaşım olmadan olmaz. Çünkü saf aluminyum bambaşka amaçlarla kullanılan bir madde. (Burada bahsetmem, basit bir arama yeter. :hihi) O yüzden sadece kalınlık değil alaşımı oluşturan yan ürünler, bunların korozyon dayanımı gibi durumlar işin içine girer.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Kumpas candır. :ok Ben artık konulara yetişemiyorum. :deli1 Yazdım sanıyordum, araya başka birşey girmiş, gönderememişim.

Bakır malzemede kolay kolay alaşım olmaz. Ya da yan ürünün miktarı artamaz. O yüzden bakır malzemede anahtar kelime kalınlıktır.

Aluminyum malzeme ise alaşım olmadan olmaz. Çünkü saf aluminyum bambaşka amaçlarla kullanılan bir madde. (Burada bahsetmem, basit bir arama yeter. :hihi) O yüzden sadece kalınlık değil alaşımı oluşturan yan ürünler, bunların korozyon dayanımı gibi durumlar işin içine girer.
slowfood slowfood eyvallah 😀 😀

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Sota Sota klimayı bir yerden bir yere taşırken yapılan gaz toplama işleminde gazda herhangi bir kayıp oluyor mu?Yani gazın hepsi eksiksiz toplanıyor mu?

Wilusa Çevrimdışı

Wilusa

Yeni Üye
26 May 2018
17
44
11 senelik vestel inverter klimam 4 gün önce e5 hatası verdi, resetledim elektriğini kestim verdim ama kısa bir süre sonra tekrar geldi. Dün özel servisten bir usta geldi, sensörü falan değiştirdi yine düzelmedi. Kart hatası (kartın değişmesi lazım) sonucuna vardı.
Bende klima arıza verdiğinden bu yana masrafın büyük olması veya klimanın perte çıkması ihtimaline karşı bir taraftan klima araştırıyordum. Daha önce hiç duymadığım kaira markasını tavsiye ettiklerini okumuştum bir kaç yerde. Dün akşam yine klima fiyatlarına bakarken Kaira DTXR35E modelinin hepsiburada da 13.799tl ye düştüğünü görünce hemen aldım. Umarım klimanın kendisinden ve servisinden pişmanlık yaşamam.

F Çevrimdışı

frknesit

Yeni Üye
31 Tem 2023
18
27
Merhabalar Arkadaşlar,

Evime klima almak istiyorum .20.000 TL bütçem var . Klima bakarken nelere dikkat etmeliyim. Şuan Arçelik, Beko ve Vestel üzerinden bakıyorum. Tavsiye edeceğiniz klima var mıdır ?

Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler.

F Çevrimdışı

frknesit

Yeni Üye
31 Tem 2023
18
27
Merhabalar,

2 adet klima arasında kaldım , Fiyat olarak aynı sadece BTU farkı var. Başka ne gibi ne gibi bir fark var aralarında anlayamadım.

Klima öneriniz var ise yazabilir misiniz.

hayırlı günler.

I Çevrimiçi

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
191
Merhabalar,

2 adet klima arasında kaldım , Fiyat olarak aynı sadece BTU farkı var. Başka ne gibi ne gibi bir fark var aralarında anlayamadım.

Klima öneriniz var ise yazabilir misiniz.

hayırlı günler.
iyi gunler 12465 modeli harici wifi kit allinip takilmasi gerekiyordu onceden bende incelemistim
diger model dahili wifilidir
renk ve wifi haric ayni duruyor ( birde yazmissiniz zaten btu farkli) eger baska fark var ise kullananlar veya forumdaki anlayan arkadaslar belirtirler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,856
11 senelik vestel inverter klimam 4 gün önce e5 hatası verdi, resetledim elektriğini kestim verdim ama kısa bir süre sonra tekrar geldi. Dün özel servisten bir usta geldi, sensörü falan değiştirdi yine düzelmedi. Kart hatası (kartın değişmesi lazım) sonucuna vardı.
Bende klima arıza verdiğinden bu yana masrafın büyük olması veya klimanın perte çıkması ihtimaline karşı bir taraftan klima araştırıyordum. Daha önce hiç duymadığım kaira markasını tavsiye ettiklerini okumuştum bir kaç yerde. Dün akşam yine klima fiyatlarına bakarken Kaira DTXR35E modelinin hepsiburada da 13.799tl ye düştüğünü görünce hemen aldım. Umarım klimanın kendisinden ve servisinden pişmanlık yaşamam.
En dip fiyat şuan 16500tl bu parayı kimse kusura bakmasın bu alete vermem.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
dün pedere klima aldık (arçelik ekolojik 12325)akşam baktım hb burada kaire fiyatı çok uygundu eğer gündüz klima almasaydık kaçırmazdım o fiyata.hayırlı olsun.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar Arkadaşlar,

Evime klima almak istiyorum .20.000 TL bütçem var . Klima bakarken nelere dikkat etmeliyim. Şuan Arçelik, Beko ve Vestel üzerinden bakıyorum. Tavsiye edeceğiniz klima var mıdır ?

Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler.
Mesajınızı doğru konuya taşıdım. Kısaca da olsa mevcut konudaki mesajları bir inceleyin. Mesela neden "Vestel değil" ya da "Arçelik-Beko belli koşullarda LG ile aynı" diyeceğimizin detaylı bilgisini almış olursunuz. Ayrıca klima alırken değil daha sorma aşamasında bile;

Kullanılacak m2 bilgisi,
İzolasyon bilgisi,
Kullanılacak şehir ile ilgili coğrafi bilgiler (Karasal iklim, gece gündüz sıcaklık farkları v.b.)
Kullanım alanındaki kişi sayısı (Artış, azalış v.b., Sonuçta kişi sayısı bile belirli bir oranın üzerine çıktığında ortamda ısı kaynağı olarak yer alır.)
Muhtemel montaj alanı

gibi bilgileri hazırda bulundurursanız daha rahat tavsiye alabilir, inceleme, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Geri
Üst Alt