Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Uzun süre cevap gelmedi bende o arada
bu cihazı satın aldım..Seçeneklerde yok
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Gree-Haier üretimi makinaları hakkında çok fazla yazmak istemiyorum.

Mesajınızın görünürlüğünü arttırmak için yorum atmasını istediğiniz kişinin nickini @ tagıyla beraber yazın.

J jemjem gibi doğrudan o kisiye bildirim gider.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Merhaba, bulunduğum bölge yüksek yağış alması ve elektrik kesintileri ile meşhur. Geçen sene bir yıldırım çakmasıyla pioneer plazma pert oldu. Şimdi evde 2 yeni klima ve başka bir pıo tv var. Akım koruma ile ilgili neler yapıyorsunuz ? Bu cihaz 900 joull. iş görür nitelikte mi? Önerilerinizi bekliyorum.

IMG_20210917_173615.jpg

Lg klima servisi bu cihazı taktı ama fahiş fiyat uyguladığı için bu gün söktürüyorum. Biz ürüne odaklanalım.
d9d0d3dbcad262b9f.png

Yıldırımdan korunma için bence eşya sigortası yaptırın. Bu cihazlarla yıldırımdan korunamazsiniz. Tam anlamıyla korunma yapmaya çalışırsanız da o zaman çok para harcarsınız. Ev eşyaları için değmez. En uygun yöntem eşya sigortası bana göre. Onunda limiti dahilinde korunabilirsiniz.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Merhabalar bende Gree üretim sigma comfort var watmetreyi alınca cihazın huyu husunu görmüş oldum akşamları çalıştirıyoruz hava serin geçiyor 24lerde setliyorum çalışıp ısıtıyor isitinca duruyor cihazda kendini kısma yok kalkış ufak watlarda başlıyor devreye girince 700 wat isitinca şak diye 40wat komple duruyor en azından 200 300 watlara kadar kebdini kismasini beklerdim? yüksek fan ile min fan arasında 100 wat fark oluyor yani min fana alınca 800 max fan 700 çektiriyor cihaza tuhaf

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Merhabalar bende Gree üretim sigma comfort var watmetreyi alınca cihazın huyu husunu görmüş oldum akşamları çalıştirıyoruz hava serin geçiyor 24lerde setliyorum çalışıp ısıtıyor isitinca duruyor cihazda kendini kısma yok kalkış ufak watlarda başlıyor devreye girince 700 wat isitinca şak diye 40wat komple duruyor en azından 200 300 watlara kadar kebdini kismasini beklerdim? yüksek fan ile min fan arasında 100 wat fark oluyor yani min fana alınca 800 max fan 700 çektiriyor cihaza tuhaf
Işte Gree ve Haier üretimi makinalar
için yillarca anlatmak istediğim
stabil olmayan çalışma şeklini sizde görmüş oldunuz.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Klimanız kaç btu, kaç metre kare alanda kullanıyorsunuz ve hangi il.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
18lik klima oda 25 metrekare il k.maras
inverter değil sanırım aç kapa mantıksa
2021de aldım hocam
Kitapçık ta 15000 btu yazıyor dışında 18 yazıyor makinanın max 15 veriyor sanırım

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
18lik klima oda 25 metrekare il k.maras

2021de aldım hocam
Min. 700 watt 18 lik cihaz için yüksek bir tüketim, gree üretimi olsa bile..

Ben 500 lü wattları göreceğinize inanıyorum.

21-22-23 derecede, orta fan seviyesinde, cihazınızda var ise orta yüksek fanda kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu mevsimdeki havalar ne soğuk ne sıcak yani klimalar stabil çalışmaz sürekli dur kalk yapar, bu durum gayet normaldir.

Sizin wattmetrede gördüğünüz en düşük 700 watt değeri, klimanızın 700 watt dan aşağıya düşemediği anlamına gelmiyor....

Samimiyetle yazıyorum canınızı sıkacak bir durum yok.
Işte Gree ve Haier üretimi makinalar
için yillarca anlatmak istediğim
stabil olmayan çalışma şeklini sizde görmüş oldunuz.
Hmmm, ilginç, enteresante

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Min. 700 watt 18 lik cihaz için yüksek bir tüketim, gree üretimi olsa bile..

Ben 500 lü wattları göreceğinize inanıyorum.

21-22-23 derecede, orta fan seviyesinde, cihazınızda var ise orta yüksek fanda kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu mevsimdeki havalar ne soğuk ne sıcak yani klimalar stabil çalışmaz sürekli dur kalk yapar, bu durum gayet normaldir.

Sizin wattmetrede gördüğünüz en düşük 700 watt değeri, klimanızın 700 watt dan aşağıya düşemediği anlamına gelmiyor....

Samimiyetle yazıyorum canınızı sıkacak bir durum yok.

Hmmm, ilginç, enteresante
Yaz kış farketmezin o makinalar kendini kısamıyor.
bu nedenle termostat yapmak zorunda kalıyor.
bu havalarda 700watt altına düşmemesi bize bunu gösterir.
Aynı şartlarda 18lik LG bakın
takır takır 200-300watt nasıl düşüyor görürsünüz.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Yaz kış farketmezin o makinalar kendini kısamıyor.
bu neden termostat yapmak zorunda kalıyor.
bu havalarda 700watt altına düşemesi bize bunu gösteriyor.
Ayni sartlarda 18lik LG bakın
takir takir 200-300watt nasil düşüyor görürsünüz.
Ustacım sen daha iyi bilirsin mutlaka, şüphesiz.

Havalar biraz daha soğusun, bu arkadaşımızın kliması 500 lü wattları görür.

Lg ye baktım evet takır takır düşüyor.

Lg ile sigma comfort kıyas götürmez, kıyaslanamaz iklimlendirme anlamında.

Ama gree klimalarda çöp değil bence.

10 yıllık eski nesil 18 lik inverter cihazlar bile 700 watt ları görüyor.

Bu arkadaşımızın 18 lik sigma comfort cihazı 500 lü watt ları görür, görecektirde. Sadece havalar biraz daha soğusun, arkadaşımız klimayı doğru kullansın yeterli.

Yukarıda dediğim gibi sen daha iyi bilirsin mutlaka, yazdıklarım benim acizane görüş ve fikirlerimdir.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Midea ile 100 wattları gördük, ben kışı sabırsızlıkla bekliyorum :) Gree klima kendi teknik dökümanlarında bile zaten min 220 watt yazılmış.
Sizlerin bahsettiği rakamlar mevsim koşullarıda ortadayken bana pek şaşırtıcı gelmiyor bu yüzden.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Midea ile 100 wattları gördük, ben kışı sabırsızlıkla bekliyorum :) Gree klima kendi teknik dökümanlarında bile zaten min 220 watt yazılmış.
Sizlerin bahsettiği rakamlar mevsim koşullarıda ortadayken bana pek şaşırtıcı gelmiyor bu yüzden.
dandik fujıplus klima ile izmirde kış gelince ödüm kopuyor.(elektirik sarfiyatı yüzünden) bugün pedere kömür aldım en ucuz yerli kömürün torbası 32.5 tl olmuş ver mehteri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt