Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bız Uyardık Senı ama :ok
uyardınız ama çok kelepir gelince dayanamadım.(pederin avcı arkadaşının servisinden aldık).Esas klima fena değil güzel ısıtıyor güzel soğutuyor ilk çalışmada dış ünite sesli çalışıyor.en büyük sorun o alt kattaki kiracı şikayetçi oluyor çok ses yapıyor diye tam onun duvarının üstünde.şota hocam ben bu klimayı(fujıplus)hangi çinli üretici yapmış bulamadım.acaba sizin bilginiz varmı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
A ataseven, malasef benımde bılgım yok
gecen sene bır arkadasım almıs faturası 380tl gelınce benı aramıstı, klımayı yakında gorme ve ınceleme serefıne ozaman naıl oldum

dıs unıtıye 2-3m2 arasında kapalı balkona montaj yapmıslar balkon kapasını bır actım cehennem sıcagı sankı :kiskis
klıma kesın 60-70 derece emıs yapıyordur 30sn zor durdum :haha
oraya montaj yapan servısı saygıyla selamlıyorum
benım anlamadıgım termıgı neden acmadı klıma o sıcakta demekkı guvenlık onlemı sıfır.
neyse yerını degıstırdık faturası 200tl dustu adam ona bıle mutlu oldu :haha

Ö Çevrimdışı

özlem k.

Yeni Üye
25 Tem 2018
14
59
tekrar merhabalar herkese. Sota Sota hocam seçeneklerimi küçülttüm. midea blank 12000btu 2500tl, toshiba suzumi 10000btu 3750 tl. hangisini almalıyım? yardımcı olur musunuz?

T Çevrimdışı

TuğbaM

Yeni Üye
26 Tem 2018
5
35
Lg den faklı bir klima bakın bence. Arkadaşıma geçen yıl LG standart Plus 12.000 BTU klima aldık. 1 defa dış ünite değişti şimdi yeniden değişim kararı çıktı. Kısacası bu forumda da denk gelmiştik dış ünitelerde sesli çalışma sorunu vardı. 1 defa tesadüf dedik ama değişen de yine sesli çalışması kronik bir sorun oluştruyor LG için.
Teşekkür ederim

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
bir konu vardı klima montajı sırasında gerekenler şeklinde , o konuyu bulamadım.
Öncelikli olarak montaj için servisi aradıktan sonra mutlaka vakum yapılması gerektiği vurgulanacaktı sanırım.
bir de klima aliminyum boruları bakır boru ile değişecekti sanırım.Bu bakır boruları servis montaj için gelirken yanında getiriyor mu yoksa montaj için servisi aradığımızda bakır boru istiyorum şekilnde mi söylenmesi gerekiyor ve herhangi dikkat edilmesi gereken başka bir şey var mıdır ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Ö özlem k., benim gonlum mideadan yana
Nedeni.!!!
Sadece sogutmada kullanacaksiniz diye hatirliyorum
1000tl Fazladan Vereceginiz farkla
2 yıl Midea Yazları Bedavaya Kullanirsiniz.

Forum icinde midea blanc diye aratirsaniz kullanan kisilerin memnuniyetini sahit olursunuz. :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
L lolman,
1. Onceligimiz kesinlikle vakumlama. Klima vakumlugu gelir seklinde laflara kulak asmayin yapılması konusunda israrci olun
Olaki yapmak istemediler derhal musteri hizmetlerini araniyiniz.

2. Durum gonul isterki boru kitide bakir olsun. Maliyetten kacmak adina aluminyum kit gonderiliyor
Adem Helvacı Ado ufak bir istisare ettik yanında gonderilen boru kiti piyasaki muadillerine daha etli olduğunu dile getirdi
Burdan sunu cikariyorsunuz eger montaji kapacak usta kasap degilse
Sorun yasamazsaniz Allahin Izniyle

Dipnot: Maddi imkaniniz el veriyorsa
Farkini vererek bakir boru kitine cevirtmeniz
Herzaman tavsiye ederim :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
T TuğbaM,
Burdaki arkadaşlarımıa onerdigimiz klimalar
Ic uni ve dis uniteleri bakirdan imal edilmistir (evap,kondenser)

Samsung hala aluminyumdan imal etme konusunda israrci bu nedenle
Kendim ve tavsiye verdiğim herkezi uyariyorum. Samsung uzak durun.

Forumumuzdaki naylon klimalar konusunu inceleyiniz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
L lolman,
1. Onceligimiz kesinlikle vakumlama. Klima vakumlugu gelir seklinde laflara kulak asmayin yapılması konusunda israrci olun
Olaki yapmak istemediler derhal musteri hizmetlerini araniyiniz.

2. Durum gonul isterki boru kitide bakir olsun. Maliyetten kacmak adina aluminyum kit gonderiliyor
Adem Helvacı Ado ufak bir istisare ettik yanında gonderilen boru kiti piyasaki muadillerine daha etli olduğunu dile getirdi
Burdan sunu cikariyorsunuz eger montaji kapacak usta kasap degilse
Sorun yasamazsaniz Allahin Izniyle

Dipnot: Maddi imkaniniz el veriyorsa
Farkini vererek bakir boru kitine cevirtmeniz
Herzaman tavsiye ederim :ok
klimanın montaj yeri dış ünite ile iç ünite arası maksimum 2 metre . 2 metre bakır boru ortalama ne kadar fiyat aralığında olur bir bilginiz var mı ?. sanırım bir de ek 100-150 civarında bir kaç sene daha ek garanti yapılabiliyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
klimanın montaj yeri dış ünite ile iç ünite arası maksimum 2 metre . 2 metre bakır boru ortalama ne kadar fiyat aralığında olur bir bilginiz var mı ?. sanırım bir de ek 100-150 civarında bir kaç sene daha ek garanti yapılabiliyor

Mesafeniz kisaymis cuzzi bir miktara isiniz hallolur
+4 yil uzatilabiliniyor diye biliyorum.

H Çevrimdışı

htlrBJK

Yeni Üye
27 Haz 2018
13
40
Sota Sota

Hocam bugün gezdim bayileri fiyat aldım. Fiyatlar birbirine yakın.

Airfell satan bayi Vessen ile Airfel' in tamamen aynı olduğunu söyledi.

Airfell, Vessen, Sigma Comfort çok yakın fiyatlarda; Midea Blanc bir tık daha pahalı. Bu 4 markada sıralamanız nasıl olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt