Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Ben sıva altı diye düşündüm Hasan can kardeşim. Ünlü bir Türk atasözü derki göç gide gide gide düzelir der. Evi taşıyalı beş ay klimayı taktıralı bir ay olacak. Kafamı birde onlara yoracak olursam evin yolunu bulamam o kaplama işi benimde aklımda yaz tatili gelsin onuda yaparım.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

gakgom23' Alıntı:
Mesala kıyasla dersek 9 luk klimada MİSSİON mu yoksa MSZ-HJ___VA serisimi veya SRK__ZMP-S bunlardan hangisi fiyat performans açısından iyidir.
Şunu demek istiyorum örneğin;
Msz-hj va alacağına mission al veya york al hem daha uygun hemde performans olarak msz yi aratmaz diyebilirmiyiz...

Bana soraranız herkoşulda me derim.ben bilinçli tüketici yim.maddi imkanlar elverdiği sürecede evime başka klima sokmam.hep dediğim şu broşür kataloglara aldanmayın.gaza gelmeyin.satıcıların sözlerine kanmayın.

Mission kötü klima değil.fiyatı na göre çok çok iyi klima.ancak fiyat politikasını bozmaya başladılar dolar yüzünden.onlarda havalanır kendilerini tepede görürseler işte o zaman değişir herşey.mission kötü olsa önermem şiddetle tavsiye etmem bütçelere göre tabi.ama zorlu şartlarda bir me nin verdiğini veremez bana göre.hj yi tam btusuna oturtun harikalar yaratır.

Mhı zpm asla hj olamaz.çok vasat klima.kronik sorun o biçim.iklimsa çok ayrı bir dert.zpm lerdeki iç ünite fan motoru ötmesini cümle alem duydu iklimsanın en bilgilileri duyamıyor.inkar ediyor yok diyor.olanda sana bana oluyor.
Ama ne varki bugün piyasada gazlanan çöp tenekerindende çok çok iyidir genede

York kimdir nedir.kimsatar kimbakar.piyasanın çöpü klima.onu alana kadar arçelik al daha iyi.hiç olmasa adam gibi servis hizmeti alırsın o kadarda boşa para vermezsin.forumda konusu var gree ve türevlerinden uzak durun die.okuyun yardımcı olur size.sırf mbirol satıyor ve gazlıyor die bu mal klima olacaksa çöp teneleri binkat daha iyi işe yarıyor.hiç olmazsa pisliğimizi alıyor.york ne alıyor paranızı karşılında kocaman sıfır.

Bakın bu klimayı biroşun sağ kolu bile gitti kucağına attı.düşünün gerisini.müşterilerinin karılanı kızlarını düşleyen bir hayvan bile diyemeyeceğim yaratıklar sizi etkilemesin.hoş bize göre no sorun siz çekersiniz cezasını.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
An itibariyle dış hava sıcaklığı

2c0f4ea50e6814b6296eb3260a6944a1.jpg

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Ben sıva altı diye düşündüm Hasan can kardeşim. Ünlü  bir Türk atasözü derki göç gide gide gide düzelir der.  Evi taşıyalı beş ay klimayı taktıralı bir ay olacak. Kafamı birde onlara yoracak olursam evin yolunu bulamam o kaplama işi benimde aklımda yaz tatili gelsin onuda yaparım.

Gelen servise taktırtabilirdiniz en fazla 10 tl filan tutardı hatta ücretsizde  yapabilirlerdi neyse hayırlısı olsun yaz tatilinde takarsın artık

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Servislerin yaptığını bilmiyordum, bilsem söylerdim. Onlarda demediler. Kısmet be Hasan can kardeşim gün olur oda olur. Oturupta ağlayacak halim yok.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Servislerin yaptığını bilmiyordum, bilsem söylerdim. Onlarda demediler. Kısmet be Hasan can kardeşim gün olur oda olur. Oturupta ağlayacak halim yok.

Zor bişey değil zaten kendinde takarsın dilediğin zaman gözlük kapağı gibi düşün açılıyo araya kabloyu alıyorsun tam ortadan vidaladınmı bitti hepsi bu

H Çevrimdışı

Hayrooo35

Yeni Üye
17 Eyl 2016
30

Sonunda klimamız bağlandı i save özelliği varmış  kurup saat 3 te otomatik olarak kendi başlayacak. Bakalım oda ısısı nasıl olacak.

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39

İyi akşamlar... faturam geldi ama beni ürküttü gibi... 7-8 günlük kullanım sonrası önceki aya göre 50-60 lira fark var faturada.. normalmidir bilemedim ikitane 9 luk midea mission gece sadece çalışıyor. Ortalama iki klima 12 - 13 saat çalışıyor. Odalar ortalama biri 12 m2 diğeri ise 13 m2.. yalıtım kayde değer değil... bu ay dediğim şartlarda ( sadece gece 12-13 saat )sürekli çalıştırmayı düşünüyorum faturaya farkı net çıksın diye. 
ŞİMDİ GELELİM MEVZUYA
 1 - kaç derecede kaçıncı fanda çalışırsa faturada gördüğümüz rakam yüreğimizi tüketmez...    
2 - dışarının derecesine göre bizde derece ve fan hızında değişiklik yapalımmı...                         
3 - gece moduna alınca fatura baya düşer gibi ama verimde düşüyor sizce ne yapmalı... 
kafa karışıklığı ve sorular çok yardımlarınızı bekliyorum..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,912

@gakgom23 Arkadasım Klımalar Fazla Tuketımı Ilk Calıstırıldıgında Yapar

Icerısı Sogumus Istenılen Sıcaklıga Getırmek Gazlar Cıhaz

Ac Kapa Kullanmak Burda Dezavantajdır Helekı Yalıtım Yoksa Durum Daha Vahımdır

Sen 12-13 Calıstırarak Ekonı Yapayım Dıyorsun ama

Inan 24 Saat Calıstırsan Cıhazların Daha Az Yaktıgını Goreceksın

Kendı Kullanım Seklım Gunduzler 23 Kullanırım

Gecelerı 22 Alırım Daha Rahat Uyumamı Saglıyor

Evde Yokken 20-21 Derece Calıstırıyoruz Yanı Cıhaz Hıc Kapanmıyor

Fan Durumuna Gelecek Olursak Sesten Rahatsız Olmuyorsan Sureklı Yuksek Fanda Kullan

Gece Modu vss Hıkaye Dokunma Bıle Oyle Fonksıyonlara...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt