Klima nem alma modu hakkında detaylı bilgi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
RAC-MEA-Standard-Plus-21-Active-Energy-Control.gif

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Bu özellik mideada olan gear özelliği.
Bu gene kendi kafasına göre çalışan bir sistem.
Dış sensör ve iç sensör aktif sıcaklık istenilen seviyelere gelmezse siz istediğiniz kadar 40 yapın oralı bile olmuyor.
Ayrıca thinQ da economy mod var ve 40 60 80 den daha fazla kısılmasını sağlıyor ve ekonomi mod kumandada yok.
Benim dediğim şu ben 27 set ettim oda 26 25.7 vs geldi mi tamam kumandadan 150 yada 200 watt SET edicem ve kompresör bu değerin dışına çıkamayacak.
40 60 80 denemeleri yaptım bu arada günün çeşitli koşullarında gene klima kendi istediği standartları yakalamadan belki ilk basışta 10 20 watt kesiyor kendini gene iç dış sıcaklık yazılım tarafından beğenilmezse bekliyor tam etkisini göstermesi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bu özellik mideada olan gear özelliği.
Bu gene kendi kafasına göre çalışan bir sistem.
Dış sensör ve iç sensör aktif sıcaklık istenilen seviyelere gelmezse siz istediğiniz kadar 40 yapın oralı bile olmuyor.
Ayrıca thinQ da economy mod var ve 40 60 80 den daha fazla kısılmasını sağlıyor ve ekonomi mod kumandada yok.
Benim dediğim şu ben 27 set ettim oda 26 25.7 vs geldi mi tamam kumandadan 150 yada 200 watt SET edicem ve kompresör bu değerin dışına çıkamayacak.
40 60 80 denemeleri yaptım bu arada günün çeşitli koşullarında gene klima kendi istediği standartları yakalamadan belki ilk basışta 10 20 watt kesiyor kendini gene iç dış sıcaklık yazılım tarafından beğenilmezse bekliyor tam etkisini göstermesi.
dediğiniz tam olarak anladım fakat kafanızdaki çalışma şeklin hatalı sayılır.
27 ayarladınız ortam 26 derece geldi. 40-60-80 modunu kullandınız fakat ortamın ısı kaybı fazla ama limitleme nedeniyle kompresör devri ortamı soğutmaya yetmediği için yavaş yavaş ortamın ısısı artmaya başladığı için konfor bozulmaya başlayacak.!

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
dediğiniz tam olarak anladım fakat kafanızdaki çalışma şeklin hatalı sayılır.
27 ayarladınız ortam 26 derece geldi. 40-60-80 modunu kullandınız fakat ortamın ısı kaybı fazla ama limitleme nedeniyle kompresör devri ortamı soğutmaya yetmediği için yavaş yavaş ortamın ısısı artmaya konfor bozulmaya başlayacak.!
Hatalı olduğu ve hatasız olacağı yerler var.
En fazla şikayet nerede oluyor? Yatak odasında.
Şikayet 1: 26 ayarladım gece ürpererek uyandım.
Şikayet 2: 26 ayarlardım gece terleyerek uyandım.
Neden? Üreticinin kendi iç sensör dış sensör algoritması yüzünden ve kompresör 2. şikayette kapanıyor.
Ve neden yatak odaları genelde küçük oluyor ve iç sensörler hakkıyla ölçüm alamıyor.
Dış sıcaklıklar düşüyor gece ve dış ünite tamam diyor.
Ayrıca gün için evinde otururken biraz sıcakladığını düşünen kişi 50 watt steplerle bunu artırabilir.
Sakıncası tamamen genel maksatta sıcaklık ayarı yapılan yerler için olur ayrıca isteyen bu özelliği kullanabilir otomatik eski tip kullanıma engel değil ki bu durum.

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
89
42
Bendeki kairada nem alma modunda sıcaklık değeri de seçtiriyor. Ama fan hızı değişmiyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Hatalı olduğu ve hatasız olacağı yerler var.
En fazla şikayet nerede oluyor? Yatak odasında.
Şikayet 1: 26 ayarladım gece ürpererek uyandım.
Şikayet 2: 26 ayarlardım gece terleyerek uyandım.
Neden? Üreticinin kendi iç sensör dış sensör algoritması yüzünden ve kompresör 2. şikayette kapanıyor.
Ve neden yatak odaları genelde küçük oluyor ve iç sensörler hakkıyla ölçüm alamıyor.
Dış sıcaklıklar düşüyor gece ve dış ünite tamam diyor.
Ayrıca gün için evinde otururken biraz sıcakladığını düşünen kişi 50 watt steplerle bunu artırabilir.
Sakıncası tamamen genel maksatta sıcaklık ayarı yapılan yerler için olur ayrıca isteyen bu özelliği kullanabilir otomatik eski tip kullanıma engel değil ki bu durum.
Bu sorunu çözebilmenin tek yolu yazılımı daha da detaylandırmak. Kısaca kompresör kademe sayısını olabildiğince arttırmak Toshiba da olduğu gibi.
O zaman sizin istediğiniz 50w kademeler ortaya çıkar.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Bu sorunu çözebilmenin tek yolu yazılımı daha da detaylandırmak. Kısaca kompresör kademe sayısını olabildiğince arttırmak Toshiba da olduğu gibi.

Şu anda klima 500 watt ile çalışıyor dünkü şartlar sıcaklık neredeyse aynı ama kmpresör içeri 25 derecelere getirdi kısmadı kendini dün kıstı neden sensörler o kadar hassas değil resmen klimayı kandırmak zorunda kalıyorsunuz.
27 dereceden 28 derecede 3 5 dakika çalıştırıp tekrar 27 ye çekince klima 300 watt altına inmeye başlıyor ve orada kalıyor uzun süre.
Bende bu aptal algoritmayla savaşıyorum.
Gece yatak odası olsa resmen dondurucak.
Bu durumu aldığım zamandan beri görüyorum klimada.
Bunun bir arıza olduğunuda sanmam sıcaklık olarak
Bence düşük RPM'lerede kompresörüne güvenen her firma bunu yapabilir basit bir manuel emir yazılımı :)
Ama kompresör emanet takılmışsa tabi işlerine gelmez.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bence düşük RPM'lerede kompresörüne güvenen her firma bunu yapabilir basit bir manuel emir yazılımı :)
Ama kompresör emanet takılmışsa tabi işlerine gelmez.
işte tam da bu noktada ekmek köfte ilişkisi ortaya çıkıyor. Marka farketmeksizin üst serilerde çok daha kaliteli kompresörler tercih ediyor. SCOP, SEER, Pdesing değerlere baktığınızda bunu rahatça anlayabilirsiniz.

Geri
Üst Alt