Klima Marka Yorumları

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Arkadaşlar merhabalar öncelikle klima marka yorumu yapacağım özet ile bir sürü marka var ancak ben kafanızın karışmayacağı şekilde özetleyip anlatmaya çalışıyorum. Bir sürü marka var ama aklıma gelenleri yazacağım.

Mitsubishi Electric :  (Piyasadaki en iyi klimalardan yalnız iki Mitsubishi var biri de Heavy bu fason üretimdir) En iyi klimalardan verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız. Sizi asla pişman etmez çoğu markadan şikayet duydum ama bu markadan alıp da pek şikayet eden görmedim duymadım. Olsa da tek tük. Klima alacakların bu markaya gözü kapalı bakmasını öneririm. Tavsiyem SF modelinden altı almayınız.

Daikın :  ( Shira serisinin altından almayınız Shira serisi ile Daikın kalitesi başlar) Ancak konsender veya kompresör sorunu yaşayanlar oldu gene de kaliteli markadır ancak bir Mitsubishi Electric asla olamaz.

Haier :   ( Brezza Nebula serisinin altından almayınız). Ama ben gene de önermem. Kendini 500 küsür watlara kadar kısıp sonra 1100 wata kadar çıkıp sonra da durup termostat yapıyor yazılımda sorun var Çin'e toplayıp anakart yazılımını değiştirmeleri lazım. Kalitesi orta ama evinizin elektrik canavarıdır. Haa bir de dış üniteye dandik kompresör koyup 150 wat lık ısıtıcı koymuşlar. Soğuk havalarda 100 wata kadar klima kapalı iken elektrik çekiyor. En düşük de 9 wat geçiyor yeni sezonsal verimliliğe göre bunun 1 watı geçmemesi lazım. 

Toshiba: 1-2 alt modeli aliminyuma geçti. Benim tavsiyem bu markadan alacaksanız yeni model Ethera almanız. Eski modellerde -5 derece ısıtma olayı L tipi konsander olayı vardı. Mitsubishi Electric ve Daikın dan sonra güvenebileceğim ilk markadır.

LG: Aliminyum konsender ve boru kullanıyor. Aliminyum 2 senede delinip çatlıyor bulaşmayın. Çok iyi olduğunu söyleyemem vasatın üstü. Özellikleri eer cop değerleri konusunda oldukça iddalı ancak biraz daha gelişmesi gerek daha yeni yeni adım atıyor klima işine. 10 senelik geçmişi belki var belki yoktur. Ancak gene de 40 fırın ekmek yemesi lazım. Ha bir şey daha diyeyim LG-Beko klimalar LG lisansı ile üretiliyor gene de bulaşmanızı önermem. Başınıza dert almayın.

Midea: Bu marka üretim konusunda serbesttir. Sen istesen gidip sana 1000TL'lik klima da üretir 5000TL'lik de. Ucuz serileri fiyatına göre en iyisi diyebilirim ancak gidip de 1000-2000TL' lik klimasından 5000TL' lik klima performansı beklemeyin. Şuan Misson serisi tam bir harika diyebilirim. Uygun fiyattaki alt ve orta bütçeli gelirli kesimlere hitap eden sorunsuz klimalardır. Yurt dışında üst modelleri de var ama Türkiye'ye gelmiyor.

Airfell: Ben tavsiye etmiyorum. Sensör sorunu var örneğin klimayı 24 dereceye ayarladınız oda oluyor 28 derece sonra durdu mu yarım saat çalışmıyor.Eskiden bakır boru kullanıyorlardı şimdi aliminyum boruya geçtiler ek ücret ödeyerek bakır boru montajı yaptırmak mümkün.

Rubenis: Tekno marketlerin mehşur klimalarından biri bol bol görebilirsiniz. En son üretilen klimalarını Midea üretiyordu yanılmıyorsam. Vasatın üstü diyebilirim

GELELİM SIRADAN TAVSİYE ETMEYECEĞİM KLİMALARA

Arçelik/Beko/Grundig/Altus: Arçelik Beko Grundig birbirinin muadili markalardır. Grundig (Arçelik Beko)'nun daha ucuz ederine satılan markadır beyaz eşyada vs durumlarda da. Altus aralarında en ucuzudur aynı zamanda Arçelik grubu ile üretim yapsa da beyaz eşyada mesala kalitesi bir tık düşüktür.
 Klima olarak asla tavsiye etmem ha evet ben ucuz 5-6 sene kullanmak istiyorum sadece soğutmak için kullanacağım diyorsanız alın ama onun dışında bulaşmayın. Soğutmayı çok güzel yapıyorlar ama ısıtmaları vasat. Isıtmada sürekli defrosta girer çıkmak bilmez kışın soğukta şişer.

Vestel/Regal/SEG/Finlux: Vestel Regal birbirinin muadili markalardır Vestel daha yaygındır. SEG Finlux daha ucuzdur kalitesi Vestel Regal den bir tık daha düşüktür.  
Klima olarak asla tavsiye etmem ha evet ben ucuz 5-6 sene kullanmak istiyorum sadece soğutmak için kullanacağım diyorsanız alın ama onun dışında bulaşmayın. Soğutmayı çok güzel yapıyorlar ama ısıtmaları vasat. Isıtmada sürekli defrosta girer çıkmak bilmez kışın soğukta şişer.

Demirdöküm: Klima olarak asla tavsiye etmem ha evet ben ucuz 5-6 sene kullanmak istiyorum sadece soğutmak için kullanacağım diyorsanız alın ama onun dışında bulaşmayın. Soğutmayı çok güzel yapıyorlar ama ısıtmaları vasat. Isıtmada sürekli defrosta girer çıkmak bilmez kışın soğukta şişer.

Baymak: Klima olarak asla tavsiye etmem ha evet ben ucuz 5-6 sene kullanmak istiyorum o sadece soğutmak için kullanacağım diyorsanız alın ama onun dışında bulaşmayın. Soğutmayı çok güzel yapıyorlar ama ısıtmaları vasat. Isıtmada sürekli defrosta girer çıkmak bilmez kışın soğukta şişer.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Cvp: Klima Marka Yorumları

@euzss ben kalitesine guveniyorum

O burdada tavsiye isteyen arkadaslara oneriyorum

Bunu pekistirmek adina onceki gun

Anneme Panasonic Etherea Aldim Kurulum Icin Bekliyorum

B Çevrimdışı

Bulent sarı

Yeni Üye
2 May 2020
22
37
2017 de airfel almıştım diyarbakirda yaz oldukça sicak oluyor. 26 m2 oda 12000btu airfel gayet iyi sogutup ısıtıyor. 3 senedir gayet sessiz.

Y Çevrimdışı

yekda

Yeni Üye
15 May 2020
3
33
her iki cihazda midea üretimi (%90 aynı component sahipler) servis,garanti anlamında dayrelax arkasında kim duracak bilgim yok maalesef.
adamların websitesi bile yok.

bu durumda airfel almanız daha doğru olur.
airfel aldım bakalım. Aldığım yer dairelax için ısrar etti çok kafada soru işareti oluştu dairelax içinde daikin servisimiş dedi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kumtel daylux 12000 maşallahı var. 25 metrekare oda ısıtması çok güzel. Soğutmada 25 den aşağı inemiyorum. ...

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,435
32
Baymak elegant plus kullanıyorum.Açıkcası sürekli ısıtma kullanımımız olmadı daha çok mevsim geçişlerinde ancak ısıtmasından daha memnun kaldım.Özellikle kışları epey denemeler yaptım.Genellikle 0 derecenin üstündeki dış sıcaklıklıklarda defrosta girmeden sürekli güzel ısıtma yapıyor.

Kar yağışlı havalarda ise 1 saatte bir girmek zorunda kalıyor.Özellikle dış üniteye tipi direk vurduğu zaman giriyor defrosta.

Ama malzeme kalitesi olsun, sessizliği, iyonizer, 4 yöne kumanda da üfleme ayarı, geniş açılı ışıklı kumandası, tasarımı güzel yani.Sanırsam 4 yıl oldu salon güney cephe üstü teras olduğunda yaz sezonu yoğun olarak kullanıyoruz.

Geri
Üst Alt