Klima kokusu yüzünden inverterden nefret ettim.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Klimayı temizlemeniz şart. Ciğer hastalığı yapar hiç temizlenmezse.
Meşakkatli bir işlem ama mecbur.
Kendi çapımda 3 kere temizledim. Uzman temizlik hizmetine de 400-600 tl ayırmak istemiyorum açıkçası. İki klima var, eder 1000₺.

Arkadaşım klimaların temizlendiğinden bile bihaber 2 yıl önce satın aldığı dairede var olan oldukça eski bir ME kullanıyor. Ben onun evinde bu kokuyu almadım.

Sırada dördüncü temizlik var bakalım.

Bu arada klimanın lejyoner hastalığını korona salgınından önce ağır bir şekilde atlattığımdan beri hiç bir hastalık ve soğuk algınlığı yaşamıyorum.

Ek dip not da şu olsun, bu kokuyu benden başka alan yok. O arkadaşım da, gelen misafirler de dahil olarak kimse koku falan almıyor. Ama ben ekspertizde çalıştığım dönemde araçların klima gazını kontrol ederken kaçan hafif gazın kokusunu alıyorum. Bu koku gerçekten gaz kokusu olsa eksilme belirtileri falan göstermesi gerekiyor diye düşündüğümden şüphelenmiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kendi çapımda 3 kere temizledim. Uzman temizlik hizmetine de 400-600 tl ayırmak istemiyorum açıkçası. İki klima var, eder 1000₺.

Arkadaşım klimaların temizlendiğinden bile bihaber 2 yıl önce satın aldığı dairede var olan oldukça eski bir ME kullanıyor. Ben onun evinde bu kokuyu almadım.

Sırada dördüncü temizlik var bakalım.

Bu arada klimanın lejyoner hastalığını korona salgınından önce ağır bir şekilde atlattığımdan beri hiç bir hastalık ve soğuk algınlığı yaşamıyorum.

Ek dip not da şu olsun, bu kokuyu benden başka alan yok. O arkadaşım da, gelen misafirler de dahil olarak kimse koku falan almıyor. Ama ben ekspertizde çalıştığım dönemde araçların klima gazını kontrol ederken kaçan hafif gazın kokusunu alıyorum. Bu koku gerçekten gaz kokusu olsa eksilme belirtileri falan göstermesi gerekiyor diye düşündüğümden şüphelenmiyorum.
Burnunuzda da bir sıkıntı olabilir.
Polip vs.
Bunlar da olmayan kokuları almanıza sebep olabilir.
Kendimden biliyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçen sene 10 gün evin içinde koku kaynağı aradık durdurduk çamı açınca çok pis bir koku geliyordu,

Dışardan geliyor sandık yatak başlığının demiri bir parça kırılmış küçük bir delik var oraya fındık faresi girmiş,

çıkamamış ölmüş bakmadığımız yer kalmadı 10 günde anca bulduk çamı açınca değil yatağa biri oturunca koku artıyormuş.

Bu koku olayı kötü dış ünite içerisinde sıkışmış göremediğiniz bir köşede ölmüş kemirgen vs olmasın ..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri