Klima İç Ünite Fanındaki Kırık Kanatların Yapıştırılması

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Teşekkürler sevgili Alaattin abi gene kendi işimizi kendimiz gördük ve gayet de güzel oldu, iç ünitenin kasasını sökmüşken bir sileyim dedim ve silit benk yağ çözücü ile sildim pırıl pırıl oldu, gerçekten yeni gibi oldu.

Ve bir cihazın sorununu gidermiş olmanın, tamir etmiş olmanın verdiği haz da başka oluyor ?

Panelci TKartaL TKartaL da iyi bilir bu duyguyu ?
Aynen anlatılmaz yaşanır ?
:haha1 TKartaL TKartaL ,sonunda adın "panelci" ye de çıktı
Sorma Alaaddin abi konu başlığına doğru yazmışım o zaman.. Awox beni panelci yaptı ?

Yakında cep hastanesi işine de başlarım gibime geliyor ?

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Merhaba forum sakinleri. İç ünite fanını kırmış bulunuyorum. Sormayın nasıl kırdığımı ?
Fanı değiştireceğim de fana nasıl ulaşabilirim? Klima LG Dual.

IMG_20220323_084920.jpg

Garantisi bitmedi ama servisle muhatap olmak istemiyorum. Kurulumu özensiz düzensiz yaptılar. Vakumlama ısrarımla üç dakika falan sürdü. Dış ünite girişinde bakır boruyu neredeyse bir karış çıplak bırakmışlar. Sonradan farkettim. Zaten garanti kapsamına da girmez.

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Japonla en sağlam pamuk oluyor. Japon yüzeyi tam tutamazsa hepsi hikaye.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Japonla en sağlam pamuk oluyor. Japon yüzeyi tam tutamazsa hepsi hikaye.
en kolay çözüm, klima hurdası toplayana
yerleri tespit edip
ayni uzunlukta 1cm kisa olmasından birsey olmaz.
çıkma cross fan alıp takmanız.
Sıfırına abuk sabuk rakam isteyeçeklerine adım gibi emin olduğum için bu seçeneği yazdım.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
en kolay çözüm, klima hurdası toplayana
yerleri tespit edip
ayni uzunlukta 1cm kisa olmasından birsey olmaz.
çıkma cross fan alıp takmanız.
Sıfırına abuk sabuk rakam isteyeçeklerine adım gibi emin olduğum için bu seçeneği yazdım.
Elimde cros fan ikinci el sıfır ne bulursam alayım diyerek evden çıktım. İkinci el fana orjinalinden daha fazla para istedi bir tamirci. 250 lira dedi üstelik lutfeder tarzda konuştu. Arçelik yetkili servis uyumlu fanının sıfırına 260 dedi. Ellerinde olsa alacaktım. İnternetten bakıyorum 140'dan başlayan fiyatlar var. Bir umut LG yetkili servisi aradım 650 lira dedi çin malı fana.
İlginç de bir yaklaşım oldu. Arçelik yetkili serviste oturan servisin sahibi gibi bir adam ikinci ele o fiyatın verilmesini siyaseten söylemiyorum diyerek özalın getirdiği serbest piyasa şartlarına bağladı. ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Elimde cros fan ikinci el sıfır ne bulursam alayım diyerek evden çıktım. İkinci el fana orjinalinden daha fazla para istedi bir tamirci. 250 lira dedi üstelik lutfeder tarzda konuştu. Arçelik yetkili servis uyumlu fanının sıfırına 260 dedi. Ellerinde olsa alacaktım. İnternetten bakıyorum 140'dan başlayan fiyatlar var. Bir umut LG yetkili servisi aradım 650 lira dedi çin malı fana.
İlginç de bir yaklaşım oldu. Arçelik yetkili serviste oturan servisin sahibi gibi bir adam ikinci ele o fiyatın verilmesini siyaseten söylemiyorum diyerek özalın getirdiği serbest piyasa şartlarına bağladı. ?
bana yakın olsan hemen çözerdik.
klima eskisi toplayan eleman bana çok yakın
6 ay önce 50tl almıştım tertemiz cross'u.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bana yakın olsan hemen çözerdik.
klima eskisi toplayan eleman bana çok yakın
6 ay önce 50tl almıştım tertemiz cross'u.
Yine çözersiniz Başkan sen fanı al arkadaş sana parasını göndersin kargo ile gönderirsin :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bazıları da sigara külü ekliyor daha sağlam olması için, oto elektrikçim öyle yapmıştı tampona led barları yapıştırırken.
sigara külü fazla sağlam olmuyor pamuk sağlam oluyor ama yüzeye iyi tutunmuyor.

Karbonat ile tutunma daha fazla oluyor her plastikte japon uygun olmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt