Kendisine Güvenen Markalar Belli Oluyor MİDEA 12000btu wifi A++

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
FG EUROPE Şirketi bünyesinde bulunan MİDEA markası bizimle irtibat kurarak (Yaklaşık bir aydır görüşmelerimiz sürüyordu) incelenmek üzere uzun vadeli test amaçlı klima yolladılar.

Klima dün, MİDEA Fethiye Yetkili Servisi tarafından evime kuruldu.

Montaj süreci, ürünün gelişi, Ekibin hizmet anlayışı, ürün performans verileri ile ilgili kısa orta ve uzun vadede testler yapıp belli aralıklarla videolar yayınlayacağım.

Ürün test amaçlı sevk edildiğinden dolayı merak ettiğiniz tüm hususları sorabilirsiniz dostlar.

Şu an için bilgilendirme videosu çektim.

Daha sonrası ürün tanıtımı, wifi üzerinden telefon uygulama kullanımı, performans verileri, datalogger sonuçları, tüketim değerleri gibi tüm detayları tek tek ele alacağız.

Sota Sota başkan, ''Benim klima senin klimayı döver '' diyelim mi? :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Markayı ve firmayı takdir ettim gerçekten.Keşke diğer firmalarda bu kadar olabilseler.Adem abi sana da kolay gelsin diyorum ve heyecanla bekliyoruz detayları.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Stabil şekilde çalışan ve arıza dönüşü çok düşük olan bir cihaz.

önceki senelerde f/p oluşu nedeniyle istisnasız herkese önerdik.

Modern Klima satış rakamlarından memnun olduki %30-40 varan zamı yapıştırdı.
hediye gelen wifi kitileride vermek istemediler.

haliyle bizde tavsiye etmeyi kestik.

Umarım FG Europa ayni hataya düşmez.
çünkü suan piyasada Midea esamesi okunmuyor.

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30

A Adem Helvacı abi iletir bunları inşallah. Bizede lazım klima.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ürün bu ürün mü emin olamadım.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi iletir bunları inşallah. Bizede lazım klima.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ürün bu ürün mü emin olamadım.
Evet belirttiğiniz model.

Vatandaş eskisi gibi değil, araştırıp soruşturuyor, ince detayları ve derin bilgileri öğrenmek istiyor artık.

Sosyal mecrayı kullanmayan belli bir kesim halen geleneksel alışverişe devam ettiğinden dolayı mesela 4500tl ye midea almak yerine 5000 5500 6000 gibi rakamlara Bosch almayı tercih ediyor marka güvenilirliğinden ötürü.

Halbuki Bosch klima üreticisi değildir. O ürünler aslında Midea dır. :)

Nasıl ki ''ankastre ürünlerde Samsung alacağınıza gidin Simfer alın zira üretimi zaten onlar yapıyor'' diyorsak, ''Bosch klima yerine gidip Midea alın malı zaten onlar üretiyor'' da diyoruz halile :)

Vizyon sahibi markalar FORUMLARA kulak asmayı öğrenmeliler kanaatindeyim. ARÇELİK VESTEL gibi markalara yıllardır yazarım bunu. Halen zerre kadar umursamazlar ne yazık ki..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Aaaah ah hatırlarmısın 2016 2017 yıllarında ne kavgası olurdu bu klimanın :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Göstermelik reklam kokan hareketler olarak değerlendiriyorum. İyi marka olduğu artan talep ve sorunlar karşısında verdikleri cevaplar ile belli olacaktır.
Bu hareket kesinlikle reklam içeriklidir bana göre de.

Peki reklam kokan bu hareketleri halka da bir nebze olsa fayda sağlıyor mu ben ona bakıyorum.

Reklam yapmak istemese durup dururken bana ne diye klima yollasınlar. Fakat oturup bir düşünmek lazım, Vestel Arçelik neden yollamıyor mesela? Fakir olduklarından mı?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Böyle markalara can feda
Katılıyorum. Birkaç gün içerisinde montaj sürecini video haline getireceğim.
Gelen çocuklar da montaj konusunda iyiydi yalnız ülkemizin kanayan yarası malum, derin bilgiye sahip değiller :(

Mesela sohbet olsun diye sorduğum ''PAM İnverter nedir?'' soruma karşılık olarak bunu hayatlarında ilk defa duyduklarını anladım diyebilirim :)

Verdikleri hizmet anlamında bana göre bu bir eksiklik olmasa da, meslekleri kapsamında merak etmemiş olmaları üzdü beni :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Markayı ve firmayı takdir ettim gerçekten.Keşke diğer firmalarda bu kadar olabilseler.Adem abi sana da kolay gelsin diyorum ve heyecanla bekliyoruz detayları.
Bütün süreci kayıt altına aldım sevgili Mert. Birkaç güne kadar montaj süreç videosu hazırlarım mutlaka.

Sonrasında kendimce yaptığım plana göre 1 Mayıs - 1 Haziran dönemi arasında tipik Türk tipi kullanım ile enerji tüketim verilerini yine video yapıp paylaşacaüım.

Ürüne güvendiğim için normale göre daha zorlu koşullara sahip olan MUTFAĞA taktırdığımı söylemişmiydim ? :kas

Bir gece orada uyumayı planlıyorum ayrıca. Gecenin sessizliğinde uyku modu performansını merak ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri