Kendi işini kendin yap - 3 "GX6605 yazılımı rs232 için nasıl çevirilir"

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
hocam bendeki işe yoruyordu ,yazılımda attım, sanal xp kurup, xp den attım, foto eskiden kalmadır ,başka bir siteye eklemeiştim, tabi şimdi bende yok pc de rs232 çıkışı var,
Hımm, bende elinde var sandım :) ,pcden direk mi atıyorsun ,anlat bakalım birazcık hatta madde madde yaz ,elinde pc olanlar faydalansın sevgili samet :ok

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Hımm, bende elinde var sandım :) ,pcden direk mi atıyorsun ,anlat bakalım birazcık hatta madde madde yaz ,elinde pc olanlar faydalansın sevgili samet :ok
Hocam ,normal erkek çıkış var pc de diş kabloyu takıyorum, eger jack girişi varsa uydu alıcısına kendi yaptığım jack aparatını takıp atıyorum, tabi sor duğunuz soruyu yanlış anlamadıysam:saskin

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam ,normal erkek çıkış var pc de diş kabloyu takıyorum, eger jack girişi varsa uydu alıcısına kendi yaptığım jack aparatını takıp atıyorum, tabi sor duğunuz soruyu yanlış anlamadıysam:saskin
Yok yanlış anlamamışsın ama çok kısa cevap olmuş :kiskis
Ben şöyle bekledim :
1- pcnin rs portuna kablo takılır
2- Kabloya .........

gibi :hihi

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Yok yanlış anlamamışsın ama çok kısa cevap olmuş :kiskis
Ben şöyle bekledim :
1- pcnin rs portuna kablo takılır
2- Kabloya .........

gibi :hihi
Hocam sanal pc de nasıl attım kısaca yazayım
Oracle VM VirtualBox de xp kurdum
aparatı sanal pc de usb bölümünden seçtim, böylece sanal pc de aparatı görmüş oldu sürücüyü yükkledim, sanal pc yi aynı normal pc gibi kullanıp attım farkı yok :mutlu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam sanal pc de nasıl attım kısaca yazayım
Oracle VM VirtualBox de xp kurdum
aparatı sanal pc de usb bölümünden seçtim, böylece sanal pc de aparatı görmüş oldu sürücüyü yükkledim, sanal pc yi aynı normal pc gibi kullanıp attım farkı yok :mutlu
Ooo,ben yeni sistem kurdun sanmıştım yazılım atmak için ,meğer Vbox muş :)
Kurduğun sistemi nereden indirdin ,iso dosyasımı ,bendeki xp şişti çünkü ,silmek de istemiyorum ,oğlum verdi bir tane ama sorun çıkartı ,sildim bende ,elide link varsa yaz buraya ,yazdıktan sonra silerim linki (xp) ,tabii ona anahtarda lazım sanırım :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
hocam
Ooo,ben yeni sistem kurdun sanmıştım yazılım atmak için ,meğer Vbox muş :)
Kurduğun sistemi nereden indirdin ,iso dosyasımı ,bendeki xp şişti çünkü ,silmek de istemiyorum ,oğlum verdi bir tane ama sorun çıkartı ,sildim bende ,elide link varsa yaz buraya ,yazdıktan sonra silerim linki (xp) ,tabii ona anahtarda lazım sanırım :)
hocam burası güvenlidir indir

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Paylaşmış olduğunuz bilgi için size teşekkür ederim teraspy teraspy hocam. Fakat bu bahsettiğiniz konu hakkında pek bilgim yok beni aydınlatırsanız çok sevinirim?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Paylaşmış olduğunuz bilgi için size teşekkür ederim teraspy teraspy hocam. Fakat bu bahsettiğiniz konu hakkında pek bilgim yok beni aydınlatırsanız çok sevinirim?
Sevgili Kalenderadam ,bu cihazlardan (gx6605 serisi) dump yazılımı alındığında ve bu dump yazılımı rs232 ile yüklenmeye kalktığında ,eğer " .U.U" ilk başta yoksa ,yazılım cihaza yükleniyor ama cihaz açılmıyor(du) ,bu işlemi yaptığımız zaman rs232 ile yükleyip cihazı açar ve kullanırız.Sadece kendi aaldığımız dump değil tabii ,internetten bulunan dosyalarda da çok işe yaramaktadır :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt