Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı Olması.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Olabilir Mi?

• Evet, Olur

Oy: 18 60.0%
  • Hayır, Olamaz

Oy: 11 36.7%
  • Kararsız

Oy: 1 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    30
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şiddetle karşı çıktığım, 20 senedir başımızdaki'nin müsebbip'i olduğunu düşündüğüm ve kendisini özellikle sıkça eleştiren birisi olarak. yapacak başka bir şey olmadığı için ve kurmayları'nın çok sevdiğim, Mansur ve Ekrem başkan oldukları için destekleme kararı almış bulunuyorum.. Erdoğan gitsin, gerekirse "pet şişesine" oy veririz mottosu ile çıktığımız bu yolda, ne mottomuz, nede düşüncemiz değişmiştir. Kendisinin artık, bu işi başarmasını, dananın kuyruğunu koparmasını umuyoruz.

Benim gibi Kılıçdaroğlu'na karşı kesimlerinde bu düşünceden vazgeçmelerini öneriyorum, bu ülke hepimiz'in. Şahısları, kişileri sevmek zorunda değiliz. Ama bu kutlu yolda destek olmak zorundayız. Bu vatan toprakları hepimiz'in. Saygılarımla..

1732955-2.jpg

Anket'te bırakıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben gönülden destekliyorum. Güçlü lideri olan ülkelerin sonu hep hüsran. Benim için lider, gücü elinde tutamayacak biri olmalı. Böylece her koltuğa doğru kişi oturur ve kendi kararlarını korkusuzca verir.

Benim adayım hep Kılıçdaroğlu'ydu. Bu gün Mansur Yavaş'ı veya Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen liderlerin de zamanında o koltuklara başka adaylar istediğini unutmamak lazım. O günler çok uzun zaman önce olmadı. Ne kadar güçlü isimleri CHP'den kaybettik o günlerde. Kılıçdaroğlu'nun o gün haklı olduğu bu gün nasıl görülüyorsa, bu gün haklı olduğu da yarın öyle gözükecektir.

Bütün güçlü ve gelişmiş ülkelerde olduğu gibi güçler ayrılığını benimseyecek ve "astım, kestim" yapmayacak, güç zehirlenmesine uğramayacak, sıradan ama zeki bir lider olmaya aday isimler arasında yine çok sevdiğim diğer çok güçlü liderler yok. Açıkçası gerçekten hepsini seviyorum. Muharrem İnce'yi de, İmamoğlu'nu da, Yavaş'ı da, Akşener'i de.

Zor kararları alabilen ama etrafındaki insanlarda korku yaratmayan çok az lider adayı var bu ülkede.
1. Doğru insanları doğru koltuklara oturtmayı bilen Kemal Kılıçdaroğlu,
2. Etrafındakilerin korkularına rağmen korkusuz kararlar alabilen ve bu yüzden görevden alınan Ahmet Davutoğlu,
3. Döneminde ekonomide yolsuzluğa izin vermeyerek 2008 krizini çok iyi atlatmamızı sağlayan Ali Babacan.

Benim listemde bu üç isimden çok daha fazla sevdiğim diğer güçlü isimler yok. Bu ülke yeterince padişah gördü.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Malesef kemal amca büyük hata yaptı. Biliyor ki iyi niyetli ama koltuk sevdası Türkiye'yi zora soktu. O kadar aday varken. Dinlenmesi gereken biri. Recep bey ile kendini bir tutması büyük hata. Çünkü adamın sesi gür yaptığı hataları gür bir sesle veya özür dileyerek telafi ediyor ve milyonlarca insan inanıyor. Bence Kemal amca otomatik kaybetti. Yazık oldu

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Malesef kemal amca büyük hata yaptı. Biliyor ki iyi niyetli ama koltuk sevdası Türkiye'yi zora soktu. O kadar aday varken. Dinlenmesi gereken biri. Recep bey ile kendini bir tutması büyük hata. Çünkü adamın sesi gür yaptığı hataları gür bir sesle veya özür dileyerek telafi ediyor ve milyonlarca insan inanıyor. Bence Kemal amca otomatik kaybetti. Yazık oldu
Kemal kaybederse bizde kaybetmiş oluyoruz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yorum yok Seçimlere Kadar siyasi yorum yapmama kararı aldım :kiskis

Her koyun Kendi bacağından asılır ne desek boş. Göreceğiz bakalım ne olacak +5=25 Bünyesi kaldıran buyursun denesin +5'i bakalım ne olcak :hihi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
şu andaki gidişattan memnun olan var mı? ciddi soruyorum, bana gerekçesiyle memnuniyetlerini yazmak isteyen var mı? söz küfür etmeyeceğim, ama dibine kadar eleştiririm. bu ülke öyle zayıf, öyle narin hale getirildi ki, eğer mevcut sistem sürerse, sonu çok daha karanlık yerlere gidiyor.

hal böyleyken, akla ziyan saçmalıkları öz kardeşim diyor olsa, yüzüne bile bakmam bundan sonra.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şu andaki gidişattan memnun olan var mı? ciddi soruyorum, bana gerekçesiyle memnuniyetlerini yazmak isteyen var mı? söz küfür etmeyeceğim, ama dibine kadar eleştiririm. bu ülke öyle zayıf, öyle narin hale getirildi ki, eğer mevcut sistem sürerse, sonu çok daha karanlık yerlere gidiyor.

hal böyleyken, akla ziyan saçmalıkları öz kardeşim diyor olsa, yüzüne bile bakmam bundan sonra.
Deme öyle Elektriğin kıymetini anladık 1082 TL cik gelmiş bu ay Et 250 TL Beyaz Peynir 200 zeytin 100 TL gofret 5 TL Herşey kıymetli oldu daha ne olsun uçuyoruz işte uçmaya devam ederiz ama bu sefer çakılırız çakılmak isteyen devam desin :kiskis

IMG_20230308_162717.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
ülen madem Kemal bey idi,neden 1 yıldan fazladır kıvrandırdınız milleti!
ama başka bir gerçek de var o da şu;Reis ve avanesi ciddi bıktırdı!

ve daha da acı bir gerekçe var ki o da şu;bu ağır yükün altına girilse bile
nasıl çıkılacak??

farklı yerler den okudum-dinledim v.s Depremin bu faturasına biçilen rakam
100milyar dolarmış!!!

yani adamlar öyle bir enkaz devredecekler ki,gel de kalk bunun altından
veya bir 5 veya 10 sene daha mı heba edilecek?

ülen 100milyar doları adama say bunu desen,kafa yenir:hihi

Bence Reis bırakırsa çok iyi eder! zaten "Hazine" nin durumu malum!
belli ki içerdeyiz hem de acaip şekilde+deprem de buna eklenince
"kaçmak" en iyisi!

Tek umut var o da,birileri el atacak bu masrafa hem de çok ciddi
Rusya başı çekiyor zaten,ama Putin de savaşta yaw,bizim siyasiler bu işi yine de
bitirebilirse,bence çabuk yırtarız!

şimdi birileri çalışacağız-alın teri akıtacağız v.s gibi slogan laflar yazmasın
çünkü bu milletin hemen her ferdi eşşek gibi çalışıyor,ama birileri de eşşek
gibi yatıyor!

Adam herkesle kavgalı yaw,sonra yemedi geri vitese taktı! ama gördüğüm kadarıyla
bunu da karşı taraf artık yemiyor! sanırım bunu "sildiler" siz bakmayın AKP yalakası
medyaya,onlara göre memleket zaten güllük-gülistanlık ve bizi "sevmiyorlar"!

Rusya-50milyon Turist=40-60milyar dolar demek dir!
15milyonu zaten çanta da,bu sene +30/35milyon daha gelse=yaklaşık 40/50milyon
turist=80/100milyar Dolar

50milyon turist(Rusya için)biraz abartı rakam ama 20/25milyon olmasını ben bekliyorum
Putin'e biraz gösterin artık bir şeyler!

Bütün olumsuz şartlara rağmen bu sene sanırım 14milyon Rus geldi zaten,savaş artık
Rusya da "unutuldu" gibi!
toparlarsam 25 m.Rus turist=50milyar dolar net demekdir!

(Buna Ukrayna+Belarus ve diğer bir alay eski Rus Devletleri de dahil olunca,sadeceo bölge
bize yeter de artar bile

bunları yazdım çünkü Antalya çok farklı bir adeta "memleket" gibi yaw
bizde böyle rakamlar gelmeli hemn de net Hazineye giren
yok Arap sermayesi yok tefeci çeşitli Banker v.s kurumları v.s gibi "sıcak paracılar" ile bu iş
olmaz,sonra bu adiler bir gece pırrrr olup kaçıyorlar!

Ama TR nin min.2 yıllık Turizm geliriyle Deprem faturası da çok ciddi ödenir ve kimseye de
parasal bir borcumuz olmadan!

Reis ve avanesiyle bu iş artık olmaz,Kemal bey de daha bismillah deyip de kafadan ona buna
cart-curt ederse onun da hesabını çok daha çabuk keserler,böyle Reis gibi 20 sene filan gitmez!

sen niye kavga ediyorsun onunla bununla yaw bir tek devlet olarak yanımız da kim var desem
ben bulamıyorum bulan beri gelsin??
"Azerbaycan" filan demeyin,komik olursunuz sonra,onlarla olan muhabbetimiz farklı bir boyut da

"Sıcak paraya" da razıyız şu anda,ama artık hesabı kestiler adamlar Reis ile!
vatan-millet-sakarya deyip ya Allah bismillah dan sonra herkesle cenk etmeye kalkarsak....
işte bunu yapamazsın,yani o kadar da değil

Bay Kemal den ben fazla ümitli değilim,ama şartlar çoğu insanı ona desteği emrediyor gibi!
dolayısıyla kafadan silmek de bir o kadar yalnış olur

Ancak şu tam illet olduğum Mansur-İmam tipler den birisinin,aday olmasın dan çok daha iyidir Kemal Bey
yaw kim bunlar kardeşim,valla bazen diyorum ki Allahın en şanslı kulları oldular gibi durumları var!

Birisi kasaba belediyesinden gelmiş,diğeri de varoşların kralından gelmiş,rüyalarında bile göremeyecekleri
mevkilere konmuşlar tabi büyük bir gaz ve destekle!!!

Bir diğer isim Ersan Şen imiş,yani kafamı buluyorsunuz bu milletle

Diğer önemli konu ise;belki Meclisi Millet ittifakı çok az bir farkla alsa bile,Başkanlık için
bu iş bence hala ciddi zor! zira Reis bunları yer! hele hele İmam veya Mansur karşısına çıkarsa
anın da yer,Kemal beyin de durumu bana göre biraz kritik,yani sen adaysın ama bakalım millet seni Başkan
yapacakmı,Reis var karşında yaw;adam tek başına Ordu gibi yaw,zaten AKP nin aldığı oyu da o alıyor sadece

yani şuna yanıyorum,memlekete de bir tane bile adam bulamadınız ortaya çıkaracak!
kala kala Kemal-Mansur bir de İmam kalmış:haha1

Hani Reis artık kesin gitmeli dir diyorum ama,bu adamlar ile bu işi çok zor görmekteyim yaw

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Kendi görüşümü yazayım madem böyle bir platform oluşturuldu.
Ekonomi ortada, işsizlik ortada,asgari ücret ortada, tüm ihalelerin sadece 5 li gruba verilmesi ortada ( Geçmişte bunlardan istenen paraları da biliyoruz. Bu anlamda çok normal ) Eğitim ortada, sağlık ortada ( Pandemide ölen kişi sayılarında bile yalan söylendi ) Kültür sanat ortada, ne ortada onuda bilmiyorum, Cumhuriyet birikimlerinin tek tek satılması, değerlerinin üzerine çökülmesi ortada, terör örgütü ilişkileri , Balyoz, ergenekon ortada, Toplanan deprem paralarının ne olmadığı ise çok ortada,( Mevcut depremde bile ölü sayımızı gerçek rakam açıklanmadığına inanıyorum ben ) dış ülkelerle ilişkiler ortada ( ülkemizde adam doğrayan ve 15 temmuz sermayederi denen araplara kucak açtık ) G20 den aşaı düşmemiz ortada, enflasyon ortada ( TÜİK verilerine inanan var mı aranızda ) dolar/euro kuru ortada, kurlar sabitken halen artan yakıt giderleri ortada, hukuk zaten guguk, Kabataş yalanı ortada. Milletine hakaret eden liderler apaçık ortada. Daha yazacak çok şey var, tabi ki yol yaptı ve evet siha tarafında iyi şeyler yapıldı ama bana son 10 yılda katma değer üreten, istihdam sağlayan yeni açılmış 5 tane fabrika ismi sayar mısınız. Belki vardır bu vesile ile öğrenirim. Kısaca bu hükümete benden oy çıkmaz.

Dip not: Kimsa 2002-2008 arası çok iyi bir politika götürdülerde demesin lütfen. Hükümeti devraldıklarında İMF den taze para gelmiş ve Kemal Derviş in programı yürürlükteydi Devlette devamlılık esastır ve bu programa aynen sadık kalınınca ortaya iyi bir sonuç çıktı. Sonra fabrika ayarlarına geri dönünce maalesef.

Neden Kılıçdaroğlu seçilmeli onuda kendime göre izah edeyim
1- Ekrem İmamoğlunun hukusal olarak önü kapandı. Geçiniz.
2- Mansur Yavaş kürt halkının oylarını alamaz. Bu deklare edildi. ( İBB seçimlerini CHP+İYİ parti aldı diyen konjektürü okuyamıyordur ) Geçiniz
3- Adaylık için bu iki kişinin bunu kabul etmeyeceği bilinmiyor muydu? Bal gibi bilinen bir durum.
Meral hanım bu ikiliyi neden aday gösterdi anlamış değilim. Var tabii onunda bir açıklaması :)

Değişimin şart olduğu gün gibi aşikar. Ha millet neye yönelir onu bilmem ama bu bülkede hak,hukuk ve adalet için biri çırpınıyorsa o kişi bellidir. Uzlaşmacı tarafı ile, devlet yönetiminden gelmesi, hakkında en ufak bir davası olmayan, birleştirici ve çözüm üretecek tek kişi bellidir. Bu konuda da yazacak çok şey ver :)
Selamlar.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt