Kayseri Forum AVM Samsung Mağaza Televizyon Aldım Pişmanım

systmrrr Çevrimdışı

systmrrr

Yeni Üye
20 Eyl 2018
12
33
baktım o mesaja menuye girdik zaten ama sıfırlanmış dedi ikinci gelen servis.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,580
Factory reset yapilmissa
yapıldığı tarih yaziyor yanlis hatirlamiyirsam
sizin satin alma tarihinden once reset yapilmissa. Ayni sekilde bu sizin kozunuzu guclendirir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,580
Tv kapalıyken
Sirayla info>menu>mute>power basin
Servis menusunde
Svc sekmesi gelin ok basin
Info sekmesine gelin ok basin
Factory reset history gelin ok basin

1537467055205523229361694751432.jpg

15374671022303658661782565985512.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,580
Sizin icin factory reset yaptim
Factory entry number 0 dı 1 oldu.

20180920_211710.jpg
20180920_211637.jpg
20180920_211651.jpg

systmrrr Çevrimdışı

systmrrr

Yeni Üye
20 Eyl 2018
12
33
cok saol hocam hemen denicem ama benim kumanda biraz degisik
hangisi hocam Allah razi olsn
1537467859068162309464.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,580
Benim kumandamda sizdekinden
Yedekte bu isler icin eski tip kumandam var onu kullaniyorum

Tv islerinden pek anlamam elindeki cihazin kurcalanmadik yerini birakmadigim icin gözüme takılmıştı bu bilgiler
Yardimci olabildiysek ne mutlu bize :ok

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
systmrrr systmrrr hocam ben de Samsung TV kullanıyorum. İlk kurulumda ben de birşey fark etmedim ama sonradan ekranda siyah lekeler tespit ettim. Ama bu lekelerin aktif olmamış pikseller olduğunu servis gelince anladım. 7-8 tane siyah nokta vardı. İşaret parmağının üst kısmıyla yavaşça noktanın olduğu yere tıklatarak sorunu gidermiştik. Şuan böyle bir sorun kalmadı. Siz de deneyebilirsiniz. Ama yavaşça vurun ekranı çatlatmayın. İşaret parmağınızla karpuz kontrol eder gibi lekenin orayı tıklatın düzeldi düzeldi. Düzelmezse yasal yollara başvurun.

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
systmrrr systmrrr hocam ben de Samsung TV kullanıyorum. İlk kurulumda ben de birşey fark etmedim ama sonradan ekranda siyah lekeler tespit ettim. Ama bu lekelerin aktif olmamış pikseller olduğunu servis gelince anladım. 7-8 tane siyah nokta vardı. İşaret parmağının üst kısmıyla yavaşça noktanın olduğu yere tıklatarak sorunu gidermiştik. Şuan böyle bir sorun kalmadı. Siz de deneyebilirsiniz. Ama yavaşça vurun ekranı çatlatmayın. İşaret parmağınızla karpuz kontrol eder gibi lekenin orayı tıklatın düzeldi düzeldi. Düzelmezse yasal yollara başvurun.
açıkçası bu yöntem olmazsa birde ciddi ciddi şu yöntemi uygulamaktalar (küçük çaplı ölü pixel diye adlandırılan bir diğer adı ile hayalet pixel olan piksel kaybını bozuk görüntüyü onarmak diye geçer/Takılmış Piksel Problemi (Stuck Pixel Problem) Sorun!!!)
youtubede birçok videolarda mevcut inceleyin "
Ölü Pixel Onarma 4K 2160p 60FPS (1 Saat Boyunca RGB Yanıp Söner)
yada

bi deneyin bakalım kaybetceğiniz bişey yok.. tv smartlı nasıl olsa hatta direk yotubeden açıp tam ekran yapın dedikleri gibi 1 mi 2 saat mi istersen fazla yap garanti olsun :) çalışsın bakalım
sonuçu yazarsınız size zahmet ..
Samy ile ilgili tek mağdur siz değilsiniz emin olun :))) forumda öncden bahsettim :)) yaşanmış bir büyük tecrübe ve 6 aylık sabırla :))) sizde umarım sonuça ulaşırsınızda üzüldüğüm bir ara mesajınızdaki son satırdaki :oku ""..buyrun hocam. ALLAH bunlarin bel... versin " demiyeymişin " affınla yalnış anlama ama o döner dolaşır yine sahibi yada yakınına düşer derler hatta :affetkefareti bile vardır.. Her işin başı sabr hocam .. Sen sen ol şeytanın :kiskis oyununa gelme..
bende aynı hatayı yapıp satandan bakana diye çoştuydum aynı tabirle.. Lg tv ile ilgili bende :)) panelde sorun yaşamıştım tamire gidiyo orda düzeliyordu eve geliyodu evde aynıydı neyse uzatmim bu git gellerde cinnette geçirince bana birtek bile ne bakıldığı ne götürüldüğü ki kaççç kez gitti anlatamam ne tamir edildiği edilmediği ki o kağıt parçası çoook önemli sonuç tv elimizde kaldı ve en son hurdacıya gitti hatta Lg koreden yetkili aradı, konferans görüşme yaptım tercümanımla:fiskosonlar topu TR ye atıyodu ki istanbulla kanki olmuştuk artık bana o tvye bişey yapamayacaklarını yeni bir LG alırsam ki oda belli o zamanın ennn pahalı belli modellerinde bir miktar indirim yapabileceklerini demişlerdi sen olanı tamir edeme bide üstüne yeni tv kitleme derdinde olan lg vaybe anılarım tazelendi ne sövmüştüm ne :ranto zamandan beri LG den uzak dururum işin özü sabırlı ol emin ol bişekilde o hallolur inşaALLAH.. :mutlu

Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

Hepsi aynı düzlemde de olsa sorun malesefki gene oluşabiliyor tecrübeyle sabit ısı kaynaklı eğim ve açıklık konusu
önceden bi samy düz modelinde zamanla eğim belirtileri ortaya cıktı ve gittikçe artmaktaydı bi 6 ay kadar araştırması durum tespiti ki gelen
servis bile tv boyutunda soundbar vardı panelin önüne tuttuğunda dümdüz cetvel gibi aradaki eğim bariz farkedilmekteydi hatta aradan ve belli yerlerden led lambalar görülüyodu
genel merkezi ısrarla kabul etmesede ilk etapta dedilerki şebekeden gelen enerjiden kaynaklı dediler geldiler ilk günden itibaren güç korumalı prizdeydi yemedi
sonra dediler bu tv askı aparatınız uyumsuz dediler sabit olunca ısınmadan dolayı butarz curv leşme :)) görülebiliyomuş normal dediler ama
gelen arkadaş baktıki kendi tavsiye ettiği ve sattığı hatta m0ntajını kendileri yaptıkları çelik halatlı askı aparatı baktılarki gene olmadı
bide butarz duvara monde sağlıklı değil ayak aparatı ile kullanın bi iki aya kendiliğinden düzelir dediler teknik yaklaşarak kendilerince yersen
neyse uzatmim değişim talebi oldu neyse bi 2 ayda sadece panelin gelmesi süreci ardından mutllu son oldu ama o ısınma ve aşağıda bahsettikleri ve garanti dışınada cıkarttıkları aparat resmide mevcut bilgilendirme babında aklınzdaa olsun doğru olduğunu savunmaktalar çelik halatlı yada vestelde ilk gördüm sadece yük bağlantı noktasına dengelendiğinde bu sorun olmamaktaymış derler onların yalancısıyım ama ısı evet etkili bir unsur malesef panelde .. derler :)

NO8jYY.jpg

systmrrr Çevrimdışı

systmrrr

Yeni Üye
20 Eyl 2018
12
33
açıkçası bu yöntem olmazsa birde ciddi ciddi şu yöntemi uygulamaktalar (küçük çaplı ölü pixel diye adlandırılan bir diğer adı ile hayalet pixel olan piksel kaybını bozuk görüntüyü onarmak diye geçer/Takılmış Piksel Problemi (Stuck Pixel Problem) Sorun!!!)
youtubede birçok videolarda mevcut inceleyin "
Ölü Pixel Onarma 4K 2160p 60FPS (1 Saat Boyunca RGB Yanıp Söner)
yada

bi deneyin bakalım kaybetceğiniz bişey yok.. tv smartlı nasıl olsa hatta direk yotubeden açıp tam ekran yapın dedikleri gibi 1 mi 2 saat mi istersen fazla yap garanti olsun :) çalışsın bakalım
sonuçu yazarsınız size zahmet ..
Samy ile ilgili tek mağdur siz değilsiniz emin olun :))) forumda öncden bahsettim :)) yaşanmış bir büyük tecrübe ve 6 aylık sabırla :))) sizde umarım sonuça ulaşırsınızda üzüldüğüm bir ara mesajınızdaki son satırdaki :oku ""..buyrun hocam. ALLAH bunlarin bel... versin " demiyeymişin " affınla yalnış anlama ama o döner dolaşır yine sahibi yada yakınına düşer derler hatta :affetkefareti bile vardır.. Her işin başı sabr hocam .. Sen sen ol şeytanın :kiskis oyununa gelme..
bende aynı hatayı yapıp satandan bakana diye çoştuydum aynı tabirle.. Lg tv ile ilgili bende :)) panelde sorun yaşamıştım tamire gidiyo orda düzeliyordu eve geliyodu evde aynıydı neyse uzatmim bu git gellerde cinnette geçirince bana birtek bile ne bakıldığı ne götürüldüğü ki kaççç kez gitti anlatamam ne tamir edildiği edilmediği ki o kağıt parçası çoook önemli sonuç tv elimizde kaldı ve en son hurdacıya gitti hatta Lg koreden yetkili aradı, konferans görüşme yaptım tercümanımla:fiskosonlar topu TR ye atıyodu ki istanbulla kanki olmuştuk artık bana o tvye bişey yapamayacaklarını yeni bir LG alırsam ki oda belli o zamanın ennn pahalı belli modellerinde bir miktar indirim yapabileceklerini demişlerdi sen olanı tamir edeme bide üstüne yeni tv kitleme derdinde olan lg vaybe anılarım tazelendi ne sövmüştüm ne :ranto zamandan beri LG den uzak dururum işin özü sabırlı ol emin ol bişekilde o hallolur inşaALLAH.. :mutlu

çok tsskkr ederim hocam. zaman ayırıp uzun uzun yazmisiniz. kandirmaya calisiyorlar milleti. devlette acikcasi denetlemiyor. bu saticilarda at koşturuyorlar. biliyorlar denetim, duzen, hak yok savunmuyor devlet, millete defolu malı iteliyorlar. baska ulke olsa bu foruma gerek bile kalmazdi bence. ustune hediye urun bile gonderirler. duzelir insaah bekliyorum. attiginiz videoyuda denicem. teskkrler

Geri
Üst Alt