Kart değişimi sonrasında imei numarası değişimi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
KVK değişim yaptığı kartın imeisini bilgisi yaptığı işlemle beraber BTK bildirecek.
Bu işin bu kadar uzaması hiç mantıklı değil.

O telefon benim olacak ve onların ısrarlı hatası nedeniyle kapanacak haa :sopa1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
sizin sorunu KVK çözecek isterseniz servisle muhatap olmak yerine KVK genel merkezi arayın.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Napiyim hocam söyle, biz başvurumuzu yaptık diyorlar, Btk hayır diyor, genel merkez falan, hak getire, yok öyle bir şey, santrale bağlanıyorsonra kaydınız alındı yetkili birine iletilecek deyip çıkıyor lar işin içinden, aynen bende onu dedim 15 gün hadi 30 gün olsun, yahu 120 gün dolacak burada kesinlikle kötü niyet var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Napiyim hocam söyle, biz başvurumuzu yaptık diyorlar, Btk hayır diyor, genel merkez falan, hak getire, yok öyle bir şey, santrale bağlanıyorsonra kaydınız alındı yetkili birine iletilecek deyip çıkıyor lar işin içinden, aynen bende onu dedim 15 gün hadi 30 gün olsun, yahu 120 gün dolacak burada kesinlikle kötü niyet var.
BTK aradığınızı KVK tarafından yapılmış başvurunun olmadığını
BTK yaptıkları başvurunun bir kopyasını isteyin.

O zaman dümen yapan taraf belli olur.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Mantıklı deniycem, ama görün bakın, öyle bir yetkimiz yok diyecekler, hocam zaten Btk nın dümen yapması için bir neden yok ki😊.
Telefon çift hatlı öteki sim karta takarsam sizce sorun olurmu bu süreçte??

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Mantıklı deniycem, ama görün bakın, öyle bir yetkimiz yok diyecekler, hocam zaten Btk nın dümen yapması için bir neden yok ki😊.
Olmaz. Sim1 120 günlük süresi dolunca sim2 takarsınız fakat.

Yıl döndüğü için sim1 mayıs başında kapanır.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
849
Yıl devir olduğu için 2. Sim kartı sorun olmaz. 120 Gün kullanıma açılır. Belki bu arada tanımlamada halolmuş olur.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Hocam az önce aradım yine Btk yı birinci ayın onunda sisteme girmiş dedi bu seferde siz oradan hesabı edin dedi dedim iyide ben telefonu 2023 kasımknın 5inde sim kart takmışım, bilemem dedi ekranımda öyle görünüyor o tarihten 120 gün sayın dedi, dün arkadaşınız 9 gün kaldı dedi dedim yanlışşık olmuştur dedi bende görünen 01-10-2024 dedi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Hocam az önce aradım yine Btk yı birinci ayın onunda sisteme girmiş dedi bu seferde siz oradan hesabı edin dedi dedim iyide ben telefonu 2023 kasımknın 5inde sim kart takmışım, bilemem dedi ekranımda öyle görünüyor o tarihten 120 gün sayın dedi, dün arkadaşınız 9 gün kaldı dedi dedim yanlışşık olmuştur dedi bende görünen 01-10-2024 dedi
yine ortada yanlışlık var.
10.01.2024 sim sinyali almış cihaz, yaklaşık olarak 10.05.2024 sinyal keser.!

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Evet ama ben sim kartımı 05-12-2023 te taktım telefona servisten alır almaz😊
İki gün önceki şahıs 9 gün kaldı demişti, dünkü arkadaş başka diyor bu akşam tekrar arıycam bakalım.
Bu arada hocam Kvk ya boşuna yükleniyormuşuk Kvk Anakartı değiştirip bunu üretici firmaya bildiriyorum üretici firma Btk ya bildiriyormuş sinsiler böyleymiş, bende Honor ile muhatabım şimdide, bütün herşeyi email den onlara attım şimdi de:))

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Hocam merak etmeyin sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Benimde bir önceki Xiaomi modelinde benzer durum yaşadım. İki telefon aldım mi storeden. Hattı taktim sonra e-devlet den kontrol ettim kayıt yok. İkisinde de durum aynı. Direk mağazaya gittim. Biz bildirdik kayıt olur dediler. Yeni modelllerde böyle oluyor dediler. 2 haftaya düzelir dendi. Ben de 3 hafta sonra hala duzelmeyince btk ya sordum bildirilmemiş dendi. Tabi bu sırada mesaj gelmişti. Kapanacak diye. Sonra tekrar mağaza tekrar btk derken. Sonra anladım ki mağaza satışı yaptığında xiaomiye bildiriyor. Xiaomi belirli periyotlarda btk ya. Btk da iş yoğunluğuna göre kaydı yapıyor. Benim ki 3.5 ay sürdü. Ama kapanmadı. Sizinde benzer olur sanıyorum.

Geri
Üst Alt