Kart değişimi sonrasında imei numarası değişimi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Servis fotosunu istedim ,gönderdi.Sanki "şimdilik" boşuna telaş yaptık gibi görünüyor sevgili gençler.Servis fotosunda yazıyormuş zaten :) sevgili ulkekerem'in dediği gibi hem de :)
Yarın söyleyeyim bari ,14-15 gün bekle bakalım diye :ok

aloya.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Servis fotosunu istedim ,gönderdi.Sanki "şimdilik" boşuna telaş yaptık gibi görünüyor sevgili gençler.Servis fotosunda yazıyormuş zaten :) sevgili ulkekerem'in dediği gibi hem de :)
Yarın söyleyeyim bari ,14-15 gün bekle bakalım diye :ok

aloya.jpg
Emmi bizde okuma alışkanlğı yok yazmışlar oraya.
Söyle evrak vs gibi şeyleri okusun ihmal etmesin, bazen hediye ürün veriyorlar teslim aldığınıza dair imza atın deyip borçlandırıyorlar. Çok önemli konular

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Emmi bizde okuma alışkanlğı yok yazmışlar oraya.
Söyle evrak vs gibi şeyleri okusun ihmal etmesin, bazen hediye ürün veriyorlar teslim aldığınıza dair imza atın deyip borçlandırıyorlar. Çok önemli konular
İnan beni aramadan hiç bir işlemi yapmaz,hem de kesinlikle,mutlaka telefon eder.Fakat servis teslim kağıdı diye dikkat etmemiştir ,işin aslı servis elemanı sözlü olarak da uyarması lazım ki kayınbiraderim benden yaşça büyüktür.Yine de yarın beklemesini söylerim,120 gün kaydetme hakkı varmış zaten :ok

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Aynı sorunu yaşıyorum ankart değişti Kvk'da kayıt dışı sms geldi Kvk yı aradım 15 gün içinde düzelir dendi, olmadı, Kvk ya email atın durumu bildirin dediler servisteki şahıs onuda yaptım kvk dan cevap geldi başvurunuz ilgili birime iletilmiştir diye, onunda üzerinden 15-20 gün geçti halâ kayıt dışı diyor, 120 günden kalan gün 50 falandır, Btk arıyorum E devletteki kayıt dışını bana söylüyor, dedim onu bende görüyorum servisin başvurusu varmı diyorum onu biz göremiyoruz diyor servise sorun diyor, kardeşim servise sordum baş vurduk kayıt edilecek diyorlar, ama çok zaman geçti normalmi bu diyorum, o kadar sürmemeli diyor, şaştım kaldım ne yapıcam valla bilemedim yanlız Kvk sıkıntı onu anladım kesin bilgi.
Kayıt kendim yapmak istedim pasaport belge no soruyor benim pasaportum yok ki :) doğal olarak tamamlayamıyorum başvuruyu :(

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynı sorunu yaşıyorum ankart değişti Kvk'da kayıt dışı sms geldi Kvk yı aradım 15 gün içinde düzelir dendi, olmadı, Kvk ya email atın durumu bildirin dediler servisteki şahıs onuda yaptım kvk dan cevap geldi başvurunuz ilgili birime iletilmiştir diye, onunda üzerinden 15-20 gün geçti halâ kayıt dışı diyor, 120 günden kalan gün 50 falandır, Btk arıyorum E devletteki kayıt dışını bana söylüyor, dedim onu bende görüyorum servisin başvurusu varmı diyorum onu biz göremiyoruz diyor servise sorun diyor, kardeşim servise sordum baş vurduk kayıt edilecek diyorlar, ama çok zaman geçti normalmi bu diyorum, o kadar sürmemeli diyor, şaştım kaldım ne yapıcam valla bilemedim yanlız Kvk sıkıntı onu anladım kesin bilgi.
Kayıt kendim yapmak istedim pasaport belge no soruyor benim pasaportum yok ki :) doğal olarak tamamlayamıyorum başvuruyu :(
Acele etme mutlaka değişiyor ,kayınbiraderin değişti çünkü ,ama ne kadar bekledi bilmiyorum,yedek telefonunu kullanıyordu bu sırada :ok

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Buzdolabındaki gibi yine acelemi ediyorum diyosun🤣
İnş dediğin gibi olur hocam valla👍

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Hocam acele falan etmemişim, aksine geç kalmışım, az önce Btk daki arkadaşa yalvar yakar durumu anlattım, rica minnet dedim ki, Kvk biz başvuruyu yaptık diyor, neredeyse 80-90 gün oldu, bu normal bir durum değil sanki dedim, Allah razı olsun baktı, dedi ki, bu imei ile alakalı başvuru yapılmamış, ve 9 gün sonra kapanacak telefonunuz dedi, şok oldum vallahi, sonra bana Alo175 THH arayın onlar sizi yönlendirir zaten dedi ama şu 9 gün dolmadan bu işlemi yapın dedi, yarın direk kaymakamlıktayım, 175'i aradıktan sonra tabiki, bu Kvk ısrarla defalarca email atıp, telefon açıp sormama rağmen biz başvurumuzu yaptık, iş artık Btk da neden dedi acaba, bunların amacı ne olabilir.
Not:Thh'den sonuç alıcammı tereddütlerim var açıkçası:(

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Hocam acele falan etmemişim, aksine geç kalmışım, az önce Btk daki arkadaşa yalvar yakar durumu anlattım, rica minnet dedim ki, Kvk biz başvuruyu yaptık diyor, neredeyse 80-90 gün oldu, bu normal bir durum değil sanki dedim, Allah razı olsun baktı, dedi ki, bu imei ile alakalı başvuru yapılmamış, ve 9 gün sonra kapanacak telefonunuz dedi, şok oldum vallahi, sonra bana Alo175 THH arayın onlar sizi yönlendirir zaten dedi ama şu 9 gün dolmadan bu işlemi yapın dedi, yarın direk kaymakamlıktayım, 175'i aradıktan sonra tabiki, bu Kvk ısrarla defalarca email atıp, telefon açıp sormama rağmen biz başvurumuzu yaptık, iş artık Btk da neden dedi acaba, bunların amacı ne olabilir.
Not:Thh'den sonuç alıcammı tereddütlerim var açıkçası:(
Elinizde anakart değişimi yapıldığına dair rapor var mi.?
Rapor üzerinde yeni kartın imei bilgisi olur.

Bu evrak elinizde varsa KVK öttürürsünüz...

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Hocam şöyle benim kafama takılana o zaten, verilen raporda yapılan işlem yazıyor anakart değiştirmiştir diye, ama raporda, tamire verilen telefonun imei'si yazıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Hocam şöyle benim kafama takılana o zaten, verilen raporda yapılan işlem yazıyor anakart değiştirmiştir diye, ama raporda, tamire verilen telefonun imei'si yazıyor.
tamam sorun olmaz. Eski tlf faturası ve kart değişim raporuyla yine işini çözersin.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
İnş hocam, nasıl çözücem bilemiyorum THH mi çözecek Hepsiburada dan almıştım, konuya tam olarak anlatıp oraya dosya açtırdım, cimer yazdım, Btk yı aradım email attım, şikayet var a yazdım yarın sabah THH başvurucam, THH lik bir durummu bilemiyorum açıkçası, gidicem bakalım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt