kart aidatı

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bilgi için teşekkürler , fakat kesilen ücreti nasıl geri alabilirim ?
banka ile sorunu çözemediniz ise THH'ye şikayet yaz durumu anlatan 7 yıldır x banka ait .k.kartın olduğunu şimdiye kadar hiç k.kart aidatı ödemediğini extrene yansımadığını 7 yıl aradan sonra bankanın sana bildirim yapmadan aidatsız sandığın k.kartı için habersiz şekilde yıllık k.kart aidatı kestiğini bilgim dışında haksız kesilen yıllık k.kart ücretinin tarafıma geri iade edilmesini istiyorum diye yaz kesilen ücreti gösteren k.kartı extreni başvuruna ekle Banka savunması istendiğinde THH'den bildirim aldığında THH daha karar vermeden para iadeni yapacaktır o şekilde paranı alırsın...

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Oncelikle şikayet kaynağı her iş için THH değildir. Siz TBB'ye edevlet uzerinden şikayet edin.( Turkiye bankalar Birliği ). Buradan kısa sürede dönüş alırsınız. Sistemin kodunu ben yazdığım için, olumlu döneceklerini sanmıyorum. Ama siz yinede deneyin :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
şekerbank bonus var aidat yok. ziraat kombo var aidat yok. bir zamanlar finans bankın cartfinans kartı yüzünden bende becelleştim .kapatmış olduğum karta bir yol sonra ait istemişlerdi.3ay uğraştım en sonunda iadeli taahhütlü mektup la ve telefonda görüştüğüm kartın iptal olduğunu borcun silindiğini söyleyen farklı kişilerle yaptığım görüşmelerin saat ve tarih bilgilerini yazdım 3 adet ekstra yıda koydum .hakkınızda sahtekarlık ve dolandırıcılıktan dava açacağımı belirttim .en sonun kredi kartları genel merkezinden arandım. borcun olmadığına dair bir dekont geleceğini bundan sonraki gelen dekontlardan sorumlu olacağımı belirtt.bende kartı iptal edeli 1 yıl oldu iptal olmuş karta yıllık aidat istediklerini.olmayan karta gönderilecek ekstrede üzerinde 0 sıfır haricinde bir rakam yazması durumunda size tahhütlü gönderdiğim mektupta yazdığım gibi dava açacağımı ve bu yaptığımız tlf görüşmesininde tarih ve saatinin yazıyorum buda hukuki sürecte delil olarak kullanılacak dedim görüşmeyi sonlandırdık. 1 ay sonra 0 sıfır yazan ekstre gönderildi. 2, ayda herhangibir ekstre gelmedi. sağ olsun emekli bir bankacı abinin yardımlarıyla çözdük .bizim gibi binlercesi aman ödiyim kurtulayım diyerek milyonlar bankaların cebine gidiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oncelikle şikayet kaynağı her iş için THH değildir. Siz TBB'ye edevlet uzerinden şikayet edin.( Turkiye bankalar Birliği ). Buradan kısa sürede dönüş alırsınız. Sistemin kodunu ben yazdığım için, olumlu döneceklerini sanmıyorum. Ama siz yinede deneyin :)
olmaz o iş şözleşmeye bakar müşteri hakem heyeti aidat vs geçer orada olumsuz cevap alır THH'ye verince daha hızlı oluyor iadesi tecrübe ile sabit THH'ye versin banka iş uzmasın diye şak diye iade ediyor THH öncesi itiraz etmiştim banka talebimi red etmişti THH kanalı ile ilettiğiniz falan fişman diye hesabınıza iade edilmiştir diye msj e-posta aldım bankadan :kiskis

Ekran-Alintisi3a79524710a87793.png
Ekran-Alintisi12.png

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
olmaz o iş şözleşmeye bakar müşteri hakem heyeti aidat vs geçer orada olumsuz cevap alır THH'ye verince daha hızlı oluyor iadesi tecrübe ile sabit THH'ye versin banka iş uzmasın diye şak diye iade ediyor THH öncesi itiraz etmiştim banka talebimi red etmişti THH kanalı ile ilettiğiniz falan fişman diye hesabınıza iade edilmiştir diye msj e-posta aldım bankadan :kiskis

Ekran-Alintisi3a79524710a87793.png
Ekran-Alintisi12.png
Konu sizin fazla cekim. Aidat konusu sözleşme farklı. Fazla cekim icinde zaten sureleri var. 30 gun icinde başvuru degerlenir bankaya iletilir 15+15 gun banka süre alır. Olumlu ise döner degilse hakem heyeti toplanır. Sonrasında ise karar çıkar.

Thh yine banka ile işi çözer ki sözleşmelerde artik aidatsiz kart opsiyonu var. O yüzden banka diyor benim o opsiyonumu kullanabilir diye. Red alır genelde.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Önceden, bankalar hizmet (eft, havale, hesap işletim ücreti, kart aidatı, dosya masrafı gibi) ücretlerini kendi inisiyatiflerinde uyguluyordu, sonra uyanıklar türedi, imza atıp onay verdiği sözleşmeleri mahkemelere taşıdı, hal böyle olunca başka uyanık hakimler çıktı müşteri lehine karar verince, geriye dönük davalar açıldı ve bu ücretler geri alınmaya başladı...

Bu garip durumu çözmek için, devlet ile bankacılar oturdu anlaştı ve bir ortayol bulundu... Her şeyi en baştan ortaya döken fiyat listeleri ve sözleşmeler hazırlandı, bunun dışında işlem yapılmadı ve çoğunluk riayet etti...

Eskisi gibi, imza atılan sözleşmeye göre "küstüm oynamıyorum" diyen uyanıklar da kalmadı.

* * *

Konu sahibi, yapılan sözleşmeyi güzelce okusun, orada her şey yazıyor... Yazılanlarda, şu kadar kart aidatı alınır ibaresi geçmiyorsa, iade alma yolu açıktır. Aksi halde, mümkün değil.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben kart aidatı kestiklerinde arayıp kart aidatından dolayı kartı iptal etmek istediğimi söylüyorum , puan olarak kart aidatını geri veriyorlar. Sonuçta ha iade etmiş ha puan vermiş ikiside aynı şey ?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ben kart aidatı kestiklerinde arayıp kart aidatından dolayı kartı iptal etmek istediğimi söylüyorum , puan olarak kart aidatını geri veriyorlar. Sonuçta ha iade etmiş ha puan vermiş ikiside aynı şey ?
garanti bonus kullanırken bu taktiği kullanıyordum.ensonunda bıktım bensizi hersene aramak zorundamıyım. beyfendi aida almaya mecburuz dediler .sonra yollarımız ayırdık. şuan şeker bonus ve ziraat kombo kullanıyorum aidat yok kafam rahat. siz ve ben arayıp hakkımızı arıyoruz. umursamayıpta ödeyenlerden büyük para kaldırıyor bankalar

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Ufak bilgi veriyim. Kart aidati gelmeden onceki ay ekstrenizde kocaman aidat alincaktir yazısı olur en üstte. Bunu gördüğünüzde iptal edin karti ödemezsiniz. Ama mantıklısı aidatsiz kullanmak. Ben bonus flexi kullanıyorum 2.kart olarak. Maaş kartlari zaten aidat almiyir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt