Kargonuzu, paketin içeriğini kontrol ederek teslim almanız gerektiğini biliyormuydunuz?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Adem abi bence kargocu senin kim olduğunu biliyordu ? yoksa hiç itiraz etmeden, karşı çıkmadan bu kadar kolay olamazdı ? şu zamanda kargocular paketi neredeyse üzerine atıp kaçıyorlar, ne ad soruyor, ne imza alıyorlar ? bu videoyu senin adına değilde başkasının adına alıp çekmek daha sağlıklı olur bence, yine de bilgilendirmen için teşekkürler.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Adem hocam çok şanalıymışsın, ne kadar düzgün bir çalışanla karşılaşmışsınız. Aklıma Martin Luther King’in o güzel sözleri geldi. “Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup ‘Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş’ desin”. Abartmıyorum görevlide hoş sohbet güler yüz ve sabır var. Hatta insanlara aynı gün içinde tutanak tutabileceğini bile söylüyor. Bravo...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bütün kargo personelleri böyle olsa süper olurdu bizim ev bahçeli müstakil arada 10 metre var kargocu bina çıkışında beni gördüğü an gidiyor bakıyorum bizim paket kapının önünde kuzu kuzu bekliyor kargocu yok gitmiş :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Valla kuryeye helal olsun .Tabi yurtiçinin de tutumu önemli firma olarak.Neticede diğer kargolara nazaran daha kurumsal çalışıyorlar.

Başımdan geçen olayı anlatayım , arkadaşa 46 inş tv almıştık,iş yerine sürat kargo getirdi,getiren abi de epey samimi tanıdık abimiz olur.Neyse abiye dedik 2 dk bekle tv aldık ekran çatlak çıkmasın yeterli diye.Sözde çok samimi tanıdık abimiz demez mi çatlak çıksa bile ben karışmam , gidin şubeye müdür ile görüşün.Ee dedik abi adam bize inanmazsa adını versek ?Vermeyin adımı falan ben karışmam dedi kaçtı gitti.Sonra bereket tv yi bir cesaretle kutudan çıkardık ,panel sağlamdı ama ölü piksel vardı ,iade ettik.Ama sonrasında, samimi kargocu abimize oda arkadaşları olarak çay ikram etmeyi kestik ??

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi bence kargocu senin kim olduğunu biliyordu ? yoksa hiç itiraz etmeden, karşı çıkmadan bu kadar kolay olamazdı ? şu zamanda kargocular paketi neredeyse üzerine atıp kaçıyorlar, ne ad soruyor, ne imza alıyorlar ? bu videoyu senin adına değilde başkasının adına alıp çekmek daha sağlıklı olur bence, yine de bilgilendirmen için teşekkürler.
Vallahi bakın ne ile karşılaşacağımı hiç bilmiyordum.

Tripodu kurdum 2 gün kargo bekledim.

Mutfakta oturuyordum şu yei takılan klimayı kurcalayıp duruyordum baktım kapıda araba durdu, Aha Yurtiçi kargo geldi dedim gün bugündür zaten bekliyorum.

Tripoda telefonu taktım kayıt düğmesine bastım bekliyorum adam yok :kop

La noliy diye mutfağa gittim balkondan bakayım diye ama o esnada kapı çaldı, işte neyse gittim açtım ama dikkat ettiniz mi bilmiyorum adam adımı söyledikten sonra paketi kucağıma verdi gidiyordu :kiskis

Muhtemelen BIÇAKLA karşılamamın etkisi oldu sanırım ki hiç bir şey demedi bekledi garibim Allah razı olsun :)

Açısı itibari ile çekim yapıldığından falan haberi yoktu adamın.

Şimdi aynı düzeni ARAS kargo için hazır bekleteceğim zira bir yürüyüş bandı aldık onun teslimini aras kargo yapacak.

Bakalım onda ne ile karşılaşacağız.

Ayrıca teveccühünüz ama abi beni siz tanıyorsunuz sadece kimse bilmez kolay kolay ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam çok şanalıymışsın, ne kadar düzgün bir çalışanla karşılaşmışsınız. Aklıma Martin Luther King’in o güzel sözleri geldi. “Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup ‘Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş’ desin”. Abartmıyorum görevlide hoş sohbet güler yüz ve sabır var. Hatta insanlara aynı gün içinde tutanak tutabileceğini bile söylüyor. Bravo...
O halde ismini öğrenip bu firmanın genel merkezine bir teşekkür yazısı yazsam mı ne dersiniz dostlar?

Emekçi kardeşimize teşekkürüm olsun.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Satıcılarda böyle diyor fakat, hatta burada yine çok önceden bu konuyu dile getirmiştim.Önce hasar varmı kontrol edim öyle alim dedim.Kargocu kargoyu teslim etmeden olmaz kutusunda kolisinde her neyse hasar varsa demişti.Baktım o da mantıklı gelmişti bana.Ki zaten kontrollü gönderim diye bir şey vardı birde..
Bununla ilgili yasal maddeler nelerdir bilmiyorum tabi..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ama sonrasında, samimi kargocu abimize oda arkadaşları olarak çay ikram etmeyi kestik
Bunca yıllık hayatımda, yaptığım kötülüklerin ayağıma dolandığını görünce dedim ki yahu yaratanın vardır bir bildiği, gel en iyisi iyilikten şaşma.
Gün o gündür, yaklaşık son 10 yılımı bu şekilde yaşıyorum hiç zararını görmedim.

Biraz eziliyor, çokça aç kalıyorsun, çoğunluk lüks içinde yaşarken aza tamah ediyorsun, kapısında lüx arabası olan dostun komşun varken sen eşinle birlikte Temmuz sıcağında 3 valizli ve dolmuşla yolculuk ediyorsun ama kimseye minnet etmemenin verdiği o hazzı onlar değil sen yaşıyorsun.

Bu gün ufak tefek bazı teklifler geliyor, geri çevirmenin, reddetmenin mutluluğunu huzurunu sen yaşıyorsun ?

O kargocunun düştüğü o duruma düşmek benim için çok büyük bir utanç kaynağı olsa da, özellikle büyükşehir iş dünyası için bu gayet normal bir durum gibi algılanıyor sanırım. :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Satıcılarda böyle diyor fakat, hatta burada yine çok önceden bu konuyu dile getirmiştim.Önce hasar varmı kontrol edim öyle alim dedim.Kargocu kargoyu teslim etmeden olmaz kutusunda kolisinde her neyse hasar varsa demişti.Baktım o da mantıklı gelmişti bana.Ki zaten kontrollü gönderim diye bir şey vardı birde..
Bununla ilgili yasal maddeler nelerdir bilmiyorum tabi..
yasa ve yönetmelik ile mesafeli sözleşmeler örtüşmüyor maalesef.
heyette fırsat buldukça bu konuları sürekli dile getiriyorum zira Bakanlık belli dönemlerde heyetlerden görüş soruyor uygulamadaki aksalklıklara dair.

Ben de ısrarla üstünde durulması gereken bazı hususları dile getiriyorum o dönemlerde raporlamaları ricası ile.

Tartıştığımız husus bunlardan birisidir.

Örnek

Satıcı: Kutuyu sen açma garanti dışı bırakırım. yetkili servis raporu olmazsa garanti dışı bırakırım.
Aynı satıcı: Kutuyu teslim alırken aç kontrol et hasarlı ise kargoya iade et yoksa garanti dışı bırakırım

yani kaba tabir olacak fakat burada durum biraz ''Kör tuttuğunu..'' misali oluyor.

Bunların netleşmesi gerekir.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Vallahi bakın ne ile karşılaşacağımı hiç bilmiyordum.

Tripodu kurdum 2 gün kargo bekledim.

Mutfakta oturuyordum şu yei takılan klimayı kurcalayıp duruyordum baktım kapıda araba durdu, Aha Yurtiçi kargo geldi dedim gün bugündür zaten bekliyorum.

Tripoda telefonu taktım kayıt düğmesine bastım bekliyorum adam yok :kop

La noliy diye mutfağa gittim balkondan bakayım diye ama o esnada kapı çaldı, işte neyse gittim açtım ama dikkat ettiniz mi bilmiyorum adam adımı söyledikten sonra paketi kucağıma verdi gidiyordu :kiskis

Muhtemelen BIÇAKLA karşılamamın etkisi oldu sanırım ki hiç bir şey demedi bekledi garibim Allah razı olsun :)

Açısı itibari ile çekim yapıldığından falan haberi yoktu adamın.

Şimdi aynı düzeni ARAS kargo için hazır bekleteceğim zira bir yürüyüş bandı aldık onun teslimini aras kargo yapacak.

Bakalım onda ne ile karşılaşacağız.

Ayrıca teveccühünüz ama abi beni siz tanıyorsunuz sadece kimse bilmez kolay kolay ?
Aras kargo zili çalmadan kapının önüne bırakıp gidiyor Bunun öncesinde de dağıtıma çıktığı an kargonuzu dağıtacak personele zimmetleyip teslim edilmiştir olarak işaretliyor Teslim edilen kişi kısmında kuryenin adı yazıyor O da gün içinde kapıya bırakıp kaçıyor. :ciks:slap

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bende kargocu olsam bırakır kaçarım çünkü 2-3 kargo firmasının kargoları araçtan araca nasıl yüklediklerini veya araçtan nasıl indirdikleriniveya bindirdiklerini defalarca seyretmiş biri olarak türkiyede nasıl hala bu kadar sağlam kargo teslim ediliyor şaşırıyorum en az yarısı kırık olması lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri