Deneyim Karavan Yaşamından Tecrübeler | Gürcistan

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Bugün, hidroforun elektriğini içeriden kontrol ettiğimiz on/off anahtarı arızalanmış. Kabloların anahtarı lehimi sonrası iyi yapılmamış bir elektrik izolasyonu, kaçak yapıp arızaya neden olmuş.
Bunun tamirini yaptım.
Sağlam olan diğer anahtardan, anahtarın çalışma mantığını öğrendikten sonra anahtarı toparladım. Tam çalıştırdım ki tık yok. Sonra bir daha içini açıp inceledim. Kaçak sonrası eriyen metal tırnağı bir şekilde düzeltip anahtarı çalışır hale getirdim. Diğer anahtarların da elektrik bandıyla güzelce izolesini tamamlayıp çalışmamı sonlandırdım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bugün, hidroforun elektriğini içeriden kontrol ettiğimiz on/off anahtarı arızalanmış. Kabloların anahtarı lehimi sonrası iyi yapılmamış bir elektrik izolasyonu, kaçak yapıp arızaya neden olmuş.
Bunun tamirini yaptım.
Sağlam olan diğer anahtardan, anahtarın çalışma mantığını öğrendikten sonra anahtarı toparladım. Tam çalıştırdım ki tık yok. Sonra bir daha içini açıp inceledim. Kaçak sonrası eriyen metal tırnağı bir şekilde düzeltip anahtarı çalışır hale getirdim. Diğer anahtarların da elektrik bandıyla güzelce izolesini tamamlayıp çalışmamı sonlandırdım.
Naçizane tavsiyem anahtar eğer çok maliyetli birşey değilse değiştirmeniz. Çünkü yükten veya kaçak akımdan eriyen anahtar ileride yangın riski de dahil olmak üzere can ve mal tehlikesi yaratmasın. Kolay gelsin.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Naçizane tavsiyem anahtar eğer çok maliyetli birşey değilse değiştirmeniz. Çünkü yükten veya kaçak akımdan eriyen anahtar ileride yangın riski de dahil olmak üzere can ve mal tehlikesi yaratmasın. Kolay gelsin.
Çok doğru söylüyorsunuz. Şu an kırsalda kamptayız. Şehre dönünce icabına bakacağım. :mutlu

Karavanda tam zamanlı yaşıyoruz malum. Güne nasıl başlıyoruz diye bir video çektik. Bakalım sabahları en azından hava müsaitse #Vanosfer'de neler oluyor. :)
Videomuzu beğenip, kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz. Çok da seviniriz.

Son düzenleme:
vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Buca Kaynaklar Köyü'ndeydik. Beş gece kaldık. Altıncı gün köye ekmek almaya inerken kamp yaptığımız doğada minnak bir kedi sesi duyduk. Pisi pisi derken dikenli çalıları aşarak ulaştı bize. 1.5-2 aylık ancak zayıf. Etrafta hiç başka kedi yoktu. Aradık taradık annesi var mı diye ama nafile. Sanırım birisi getirdi bıraktı dedik. Şehre yani Bornova'ya dönmeye karar verdik.
Bornova Belediyesi'nin Büyük Park'ta ücretsiz kedi kliniği mevcut. Oraya kediyle geldik, iç-dış parazit bakımı yapıldı. Genel olarak sağlıklı denildi.
Onu yanımızda getirme nedenimize gelince,
Mevcutta karavanda bir kediyle yaşıyoruz, Yaviz, 3 yaşında. Bir kediyle daha birlikte yaşama şansımız yok. Ancak bir süre kaldığımız Bornova'daki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda çok fazla kedi seven karavancı arkadaş, kedisever bir çok bölge sakini var. Dedik ki, bu minnak biraz büyüyüp kilosunu toparlayana kadar bizle kalır. Sağlığını takip de ederiz ama bir yandan da sahiplenmek isteyen birini bulabiliriz.
İkinci gecemiz. Bizimki pek kabul etmiş durumda değil misafirimizi. Tıslayıp tıslayıp gidiyor ön şoför mahaline. Sahiplenme için arayışımız da devam ediyor.
Umarız, değer verip onu sevecek bir ailesi olur.
İletişim kurmak isteyenler, buradan veya sosyal medyada #Vanosfer isimli sayfamızdan bize ulaşabilir.
Bunlar da minnak misafirimizin fotoğrafları:

IMG_20221224_223928.jpg
IMG_20221224_223936.jpg
IMG_20221224_223835.jpg
IMG_20221224_223844.jpg
IMG_20221224_223838.jpg

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Güzel video olmuş, yaşıyorsunuz bu hayatı demek istiyorum.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
bence mevcut kediyi alıştırın o kedi çok iyi bir ırka sahip gibi.
Karavanda tam zamanlı yaşıyoruz ve mevcuttaki kedimiz 2 aylıktan bu yana bizimle, şu an 3 yaşında. Ve mevcut şartlarda ikinci bir kediyi maalesef sahiplenemeyiz.
Yanımıza geçici aldık. Biraz kilo alsın ve sağlık takibini yapalım ve bu arada bir yuva buluruz diye düşündük.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Misafirimizin yeni yuvası belli oldu gibi. Eşim cerrahi operasyon geçirdi bugün, onunla ilgileniyorum. Misafirimizin yeni yuvası birkaç güne netleşecek.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Ve az evvel 500 aboneye ulaştı. :hoba1

Dileriz ki ilerleyen süreçte bütçemize ek gelir sağlar ve bizi takip edenlere de mahçup olmayız.
Takip etmek ve destek olmak için kanalımıza abone olabilirler.

Screenshot_20221227-235916z.png

Son düzenleme:
vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Karavanda yaşama başlayalı bugün 4 ay oldu. Ne ara geçti, bilinmez. Nice sağlıklı, huzurlu karavan günlerine. :)

Yeni yıl için biraz süsledik ettik evimizi. Keyif almaya bakıyoruz malum. Güzel de oldu. Eşim video da yükledi instagram hesabımıza. vanosfer vanosfer kullanıcı adımız.

Yeni yılı karavan yaşamında karşılamak da varmış. Huzurlu, sağlıklı ve mutlu nice yıllar, anlar dileriz herkese.

Screenshot_20221231-012937.png

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Turkcell Superbox tarifesi yüksek geliyor, başvurmadık.

Şimdilerde interneti çok tarife arar dururuz.

Bazı ekran görüntüleri aldım. Paylaşmak istedim. Arıyoruz bakalım kendimize uygun bir paket.

Screenshot_20230104-200658.png

Screenshot_20230104-194419.png
Screenshot_20230104-194326.png
Screenshot_20230104-194130.png
Screenshot_20230104-194005.png

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Türk telekomun mobil internet paketlerine bakın. 30gb interneti olan faturalı konuşma paket yeni gelenlere 135 tl görüyorum. aylık 100-200 gb lık paketleri de var ama çok pahalı.
3 aylık 100 gb ise 590 tl diyor faturasızda.

Geri
Üst Alt