Kandırmaca -inanmayın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,196
65
İki gündür bizim hanıma arkadaşlarından link geliyordu ,aldırmamıştık ama bu gün ablam da bana atmış "alocum sende katıl" diye,telefondan değil de pcden açtım neme lazım diyerek :)
Baktığınızda BİM antetli(diyeyim) bir web sitesi,üstteki menü sadece bir foto,açılmıyor yani,kazananlar da Türkçeye çevrilmiş isimler :haha
Amman gençler ve genç kalanlar ,hanımlara söyleyin de tıklamasınlar-kanmasınlar :ok
Hanıma Migros ve BİM delmişti,ablama da BİM gelmiş ,daha neler gelecek kimbilir.

Bunlar da aldığım fotolar :
alodan-8.png

alodan-9.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Emmi ne yaptın sen yahu dolandırıcı bunlar ama adamların link paylaştın bütün forumda şimdi herkes
Merak edip link'e tıklayacak adamların istediği zaten bu paylaşılması :kiskis

Umut Barış Umut Barış müsait olursan Emminin paylaştığı link'i sil bi zahmet kim okursa o silsin link'i

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Yıllar önce dolandırlmaktan kıl payı kurtulduğum bir hikayemi anlatayım, hazır konu dolandırıcılıktan açılmışken.

Yıl 2013 maaşım İng bankasına taşındı ve ing bank o yıl maaş anlaşması karşılığında bir kampanya yapmıştı, kampanya şöyleydi; yıllık 5 lira karşılığında evinizi sigortalıyoruz, tam hatırlamıyorum ama maddeler şöyleydi; işte eviniz yansa, evinize hırsız girse, evinizin camı kırılsa, evinizi su bassa, evinizin anahtarını içeride unutsanız vs.vs. bu masraf ve afetlerin hepsini yıllık 5 lira ev sigortası karşılığında yapmış olduğunuz sigorta karşılıyor.

Ulen 5 lira nasıl olsa, ne kaybederim dedim ve bu 5 liralık sigortayı yaptırdım, ama evimin başına bir iş gelse bu 5 liralık sigortaya da pek güvenmeyerek yaptırdım.

Neyse aradan bir kaç ay geçti ben anahtarı içeride unuttum, aaaa benim ev sigortam vardı yahu bi arayayım bakayım, anahtarımı içeride unuttum dedim ve aradım.

Aaa 15 dakka sonra çilingir geldi ve kapımı açtı, o zamanlarda Çilingirler kapı açmak için 50 lira falan kesin alıyordu.

Ulen ne güzel iş bu ya dedim.

Neyse aradan biraz zaman daha geçti ben anahtarımı ikinci kez içeride unuttum, aradım gene sigorta şirketini cevap; beyefendi bulunduğunuz bölgedeki anlaşmalı olduğumuz çilingir müsait değil, size başka bölgedeki anlaşmalı çilingirimizi yönlendiriyoruz, yalnız biraz zaman alabilir gecikme için özür dileriz dediler.

Yarım saat sonra 40 km lik yoldan bir çilingir geldi ve kapımı ikinci kere ücretsiz açtı.

Ben çok sevdim tabi bu 5 liralık sigortayı :)

Neyse 5 liralık sigortanın ilk yılı doldu, aradan aylar geçti, aaa bir farkettim ki kredi kartı eksremde her ay 15 lira bilmemne sigorta şirketi para kesiyor.

Hayda aradım bankayı yıllık 5 liraydı benim sigorta, ne oldu ya her ay 15 lira keser oldunuz, beyefendi ilk yıl beş liraydı, ikinci yıl aylık 15 lira ücretimiz var dediler.
Hemen iptal edin o zaman benim sigortamı dedim, iptal edemeyiz beyefendi, ilk yıl sigorta poliçenizi imzalarken 2. Yıl otomatik olarak sigortanızın devam etmesini onayladığınız bir madde vardı ve siz onayladınız bu maddeyi, o yüzden 2. Yıl da bitecek öyle iptal edebilirsiniz sigortanızı ancak dediler.

Neyse ya tamam dedim 2. Yıl bitti ben arayıp sigortamın yenilenme talimatını iptal ettim, olay kapandı ve kafam rahat.

(İşte bu kısımda dolandırıcılar benimle iletişime geçti)
Derken aradan aylar geçti bir telefon bana, beyefendi bilmemne sigorta şirketinden arıyoruz, 500 küsür lira borcunuz birikmiş, her ay ödemeniz gereken sigorta parası kredi kartınızdan tahsil edilememiş, bugün parayı toplu olarak ödemeniz gerekiyor, yoksa bu borç icraya düşecek dediler.

(ben ne olur ne olmaz diye kartımı herşeye kapatmıştım, 3. Yıl sigorta tekrar yenilenmesin diye önlem aldım)

Bende iki saat dil döktüm telefonda, size yenilemeyin benim sigortamı, her yıl katlamalı katlamalı fiyat artırıyorsunuz, nereden çıktı bu 500 küsür lira, lanet olsun ya tamam ödeyeceğim falan dedim.

Neyse adamla biraz daha konuştuk telefonda, adamın konuşmaları biraz şüphe uyandırıcı ve kurumsallıktan uzak geldi bana, içime bir kurt düştü, tamam ben sizi az sonra arayayım dedim ve acele yakınımda dükkanı olan bir sigortacının yanına koştum, durumu anlattım, abicim hep aynı tezgah dedi, beni arayan numaraya baktı ve dolandırıcı bunlar dedi.

Aradım tekrar aynı numarayı ve bastım küfürü o da bana bastı küfürü ve görüşme bitti.

Netice olarak benim sigortam 3. Yıl yenilenmemiş aslında, ama bu dolandırıcılar sigorta şirketlerinden, daha önce sigorta yaptırmış olan ancak sigortasını yeniletmeyen yani ben gibi kişilerin telefon numaralarını alıyor/araklıyor ve sigortanız yenilenmiş, bize borcunuz var, hemen ödemezseniz sizi icraya veriyoruz diyerek para kopartmaya çalışıyormuş...

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Beni de ön ödemeli-kontörlü- faturasız hattım üzerinden ödenmemiş faturanız hukuk şirketimize aktarılmış. Sizi avukatımızla görüstüreceğim. Lütfen hattan ayrılmayın diyen bir Okşan aramıştı. :haha

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Linke tıklamak ve sayfayı açmak tehlikeli değildir arkadaşlar ondan korkmayın hiç. Bir dosya indirirse dosyayı açmayıp silmeniz ve telefon veya kart bilgilerini girmemeniz korunmak için yeterli.

Bir ara ben de insanları uyarmak amaçlı böyle bir viral site kurayım diyorum, destekleyenler hesabıma 1000'er TL göndersinler ?
Ekran-goruntusu-2021-09-07-120528.png

Çökmüş zaten ^^

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
memleket öyle bir hale geldi ki, gelir adaletsizliği bir yandan, eşek gibi çalışıp üç kuruş almak , esnek :krokop mesailer, her gün zam derken, para kazanmak giderek zorlaşmakta. bağımsız :hoba1 hukuk ise göz açtırmıyor. :clap

ne oluyor böylelikle, aç gözlü, hırsız utanmaz dolandırıcılar at koşturuyor. (dolandırıcıya hakaret ettik diye başımız ağrımasın aga :nanik )

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Bence mahallelerin her tarafına “bedava peynir sadece fare kapanında olur” sözünü yazıp insanlara hatırlatmak lazım.
sen , herkes tarafından dolandırıcı olduğu bilinen bir yerin kapısına bu yazıyı as, eğer günde bin kişi içeriye girmeye çalışmazsa, bana istediğin lafı de. kabul mü? havasında mı suyunda mı bir şey var bilmem, bu kadar çok dolandırıcı, yıllardır bu kadar vurgun yapıyorsa ve halen yeni vurgunlar için olanaklar doğuyorsa, kelimeler kifayetsiz kalır.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
sen , herkes tarafından dolandırıcı olduğu bilinen bir yerin kapısına bu yazıyı as, eğer günde bin kişi içeriye girmeye çalışmazsa, bana istediğin lafı de. kabul mü? havasında mı suyunda mı bir şey var bilmem, bu kadar çok dolandırıcı, yıllardır bu kadar vurgun yapıyorsa ve halen yeni vurgunlar için olanaklar doğuyorsa, kelimeler kifayetsiz kalır.
İşin daha da ilginci kananlar sadece Çukurtezek'te yaşayan Kamil dayı ile sınırlı değil. Ülkenin doktoru, profesörü, sanatçısı, emekli öğretmeni...

Geri
Üst Alt