Kaliteli müzik dinlemek için Ses sistemi tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
:gul
Başkan zaten hanım ve cocuklara istedikleri alınıyo bana geldimi “ hayatım ne gerek var şimdi ona “:haha1:haha1

Bende arabaya baya masraf yapıyorum. Her ay bi yerine illa bişeyler yapıyorum

Aga senın durum sıkıntılıymıs. benım gozumu kan burur alacak olduktan sonra :hihi

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Y Çevrimdışı

Yalçın yaşar

Yeni Üye
17 Eki 2018
4
39
Arkadaşlar selam, Marantz sr 6006 marka AV Receiver cihaz buldum sizce nasıl, Bu cihaza iyi marka hoparlörler ile tatminkar ses alabilir miyim? konuyla ilgili tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Arkadaşlar selam, Marantz sr 6006 marka AV Receiver cihaz buldum sizce nasıl, Bu cihaza iyi marka hoparlörler ile tatminkar ses alabilir miyim? konuyla ilgili tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba. Marantz iyidir, model bazlı değerlendirme daha doğru olur elbet ancak bunun için cihazı dinlemiş olmak veya otorite isimlerden yorumlara bakmak gerekir. Ben sizin için bugün araştırmaya başlamıştım fakat işim çıkması nedeniyle size cevap veremedim.

ben de 5005 modelini bulmuştum. Bütçeniz 2000 TL olması nedeniyle aynı satıcıdaki 6006 ya bakamadım. :sirit
Genelde ilanlara sahibinden üzerinden, güncel tarihli olanlara, bakıyorum. Önerimi hoparlör ve subwoofer ı belirleyince atacağım.
Oda metrekarenizi ve odadaki eşyaların konumunu da bilsek güzel olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Y Yalçın yaşar hocam ben mesajınızı tekrar okuyunca fark ettim yüksek kaliteli müzik de dinlemek istediğinizi yazmışsınız.
Film pek seyreden biri değilseniz doğrudan Stereo sisteme yönelelim derim.
Ama yok çevresel etkiyi hissetmek istiyorum diyorsanız, 5.1 sistemden devam edelim.
İmkan olursa ön kolon çiftini ahşap kabinli bir hoparlör seçeriz.

Y Çevrimdışı

Yalçın yaşar

Yeni Üye
17 Eki 2018
4
39
salon 30 m2 kule tipi ahşap iyi olur odanın kaba taslak şeklini de ekledim subwoofer ve hoparlör için marka ve ohm ne olmalı

yy.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
salon 30 m2 kule tipi ahşap iyi olur odanın kaba taslak şeklini de ekledim subwoofer ve hoparlör için marka ve ohm ne olmalı

yy.jpg

TV nin solunda kapı var sanırım. Sağdaki koltuk bas konusunda işi zorlaştırmaz umarım.
Subwoofer TV'nin soluna yerleştirilebilir. Ya da sağ da tv ile koltuk arasındaki köşeyi de deneyebilirsiniz.
Açıkçası şu marka alınır diye bir kural yok. Farklı beklentilere ve bütçelere hitap eden farklı mühendislikler söz konusu.
AVR'ye karar verdim sayılır. Subwoofer ve hoparlör takımını da belirleyince toptan fikrimi yazarım buraya hocam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
5.1 olmasını istiyorum filim izlerim ve ps4 de 4k hdr içerikli oyun oynarım

AVR HDR desteklesin istiyorsanız kesenin ağzını biraz daha açmak zorunda kalabilirsiniz.
TV üzerinden bağlar oynarım, ses de olduğu kadar derseniz o zaman sorun yok.
Şimdi belli bir noktaya kadar ilanlara baktığım için, HDR destekli AVR için birşey diyemem.
O bütçeye HDR destekli bir AVR sığdıramazsak da, PS4'ü doğrudan TV'ye takarsınız böylece HDR konusunu halledersiniz.
Ses işini de HDMI ARC çıkışından tek HDMI kablo ile hallederiz diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri