Kaliteli müzik dinlemek için Ses sistemi tavsiyesi

Y Çevrimdışı

Yalçın yaşar

Yeni Üye
17 Eki 2018
4
39
Kaliteli müzik dinlemek için ses sistemi önerilerinizi bekliyorum.
Beklentim:
Evde yüksek kalitede müzik dinlemek, bütün enstrümanları duyabilmek istiyorum.
Netfilix üzerinde filim izlemek
Tv modelim 4k destekli jvc 50vu73t
Bütçe olarak 2000 tl ayırdım, 2.el temiz ürünlerden parça parça toplamak istiyorum.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Mediamarkt sattıgı LG marka bi sistem vardı. Kabinleri kalın bi modeldi. Numarasını fln bilemiyorum. Onu bi incele iatersen. Baya iyiydi. Prof bi model ve fiyatıda uygundu

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ses sistemi değilde müzik sistemi bakmanız lazım. Bende önceden Sony mhc 771 vardı anlatılmaz yaşanır. Ama teknoloji değişiyor tabii. Kaset cd işi bitti.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ses sistemi değilde müzik sistemi bakmanız lazım. Bende önceden Sony mhc 771 vardı anlatılmaz yaşanır. Ama teknoloji değişiyor tabii. Kaset cd işi bitti.

Amacı film izlemek olduğu için sinema sistemi bakması lazım.
Teknoloji fazla değişmedi aslında.
Sayısal ses teknolojilerinde ilerlemeler oldu.
Daha fazla veri işlenebilir ve depolanabilir oldu.
Şundan 18-19 yıl öncesi Dolby Pro LOGIC, DTS çok yeni birşeyken şimdi DTS-HD / Master Audio, Dolby ATMOS gibi teknolojilerden bahsediyoruz.
Gerçek Dolby ATMOS zaten çok uçuk noktalara varabilen bir teknoloji. 64 hoparlöre kadar yapılandırma imkanı sunabiliyor. :hihi

Y Yalçın yaşar hocam size tavsiye sunmaya çalışacağım. Öyle pek fazla hoparlör dinlemiş birisi değilim onu baştan belirteyim.
İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerdeyseniz görerek alma imkanınız var.
Özellikle İstanbul'da. Biraz da İzmir'de.
Bu işin doğrusu dinleyerek almak ancak, bu da her zaman mümkün olmuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mediamarkt sattıgı LG marka bi sistem vardı. Kabinleri kalın bi modeldi. Numarasını fln bilemiyorum. Onu bi incele iatersen. Baya iyiydi. Prof bi model ve fiyatıda uygundu

X BOOM modellerini diyorsunuz sanırım. Onlar biraz daha dış mekan, parti gibi işler için. Müzik için daha doğrusu.
Filmde çevresel etkiyi almak istiyorsanız, bunu ancak 6 (5.1) veya 8 (7.1) kanal sistemlerle yapabilirsiniz.
Stereo sistem ile film izlenmez mi? İzlenir ama alacağınız sesin yaratacağı çevre etkisi zayıf olur.
Mesela bizim evde dandik bir Creative 5+1 var, salondaki televizyona bağlı, verebildiği etki zayıf.
Zayıf olmasının nedeni PC için üretilmiş bir sistem olduğu için Creative detaylı bir kontrol paneli koymamış.
PC ses kartı ile beslendiğinde arka kanallardan daha yüksek verim alınabiliyor.
Ama mesela odamdaki bilgisayarda 2 adet LG hoparlör ve Sony stereo amfi kombinasyonu ile filmlerde daha dinamik ses alabiliyordum.
Neden, odamdaki sistem ses konusunda daha iyi olduğu için.

Yalçın beyin birinci önceliği film izlemek olduğu için kendisine çok kanallı bir sistem tavsiyesi verelim diye düşünüyorum.
Müzik Stereo sistemdeki kadar iyi olmasa da 5.1 ile de belli bir oranda keyif alarak müzik dinlenilebilir.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
X BOOM modellerini diyorsunuz sanırım. Onlar biraz daha dış mekan, parti gibi işler için. Müzik için daha doğrusu.
Filmde çevresel etkiyi almak istiyorsanız, bunu ancak 6 (5.1) veya 8 (7.1) kanal sistemlerle yapabilirsiniz.
Stereo sistem ile film izlenmez mi? İzlenir ama alacağınız sesin yaratacağı çevre etkisi zayıf olur.
Mesela bizim evde dandik bir Creative 5+1 var, salondaki televizyona bağlı, verebildiği etki zayıf.
Zayıf olmasının nedeni PC için üretilmiş bir sistem olduğu için Creative detaylı bir kontrol paneli koymamış.
PC ses kartı ile beslendiğinde arka kanallardan daha yüksek verim alınabiliyor.
Ama mesela odamdaki bilgisayarda 2 adet LG hoparlör ve Sony stereo amfi kombinasyonu ile filmlerde daha dinamik ses alabiliyordum.
Neden, odamdaki sistem ses konusunda daha iyi olduğu için.

Yalçın beyin birinci önceliği film izlemek olduğu için kendisine çok kanallı bir sistem tavsiyesi verelim diye düşünüyorum.
Müzik Stereo sistemdeki kadar iyi olmasa da 5.1 ile de belli bir oranda keyif alarak müzik dinlenilebilir.

X BOOM oldugunu sanmıyorum da dedıgınız gıbı muzık icin baya iddialı bi şeydi. ama işte unuttum dedıgım gibi ismini modelini fln. yolum duserse burdan paylasıcam..

ben evimde Trident 5+1 ses sistemi kullanıyorum ve cok memnunum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
X BOOM oldugunu sanmıyorum da dedıgınız gıbı muzık icin baya iddialı bi şeydi. ama işte unuttum dedıgım gibi ismini modelini fln. yolum duserse burdan paylasıcam..

ben evimde Trident 5+1 ses sistemi kullanıyorum ve cok memnunum

Öyle büyük kabinli modelleri X BOOM olarak geçiyor. Tonla çeşidini çıkardı tabi. Miniği bile var. :hihi
Beklenti meselesi hocam. Siz memnunsanız Trident'ten bize laf demek düşmez. :mutlu

X Çevrimdışı

Xplotxx

Yeni Üye
10 Eki 2018
1
40
BİRDE ''DEFINITIVE'' MARKAYI ARAŞTIRIN MÜKEMMEL. EV SİNEMA SİSTEMİ BİR ÇOK GERÇEK SİNEMA SALONUNDAN DAHA KALİTELİ. HATTA FİLMİN ORJİNAL SESİ BİLE YETERSİZ...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Hocam taktik değiştirmen gerekir.
Yengeye Aaa senin şu kullandigin sey eskimedimi yenisi alalim deyip.
aradan kendi alisveriside gecireceksin :hihi
:gul
Başkan zaten hanım ve cocuklara istedikleri alınıyo bana geldimi “ hayatım ne gerek var şimdi ona “:haha1:haha1

Bende arabaya baya masraf yapıyorum. Her ay bi yerine illa bişeyler yapıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt