KABLONET - TURKNET - NETSPEED hangisini tavsiye edersiniz?

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Merhaba arkadaşlar kabloneti tavsiye edermisiniz modemi filan nasıl bazı sitelerde okudum çekmiyor odalarda deniyor birde kablo tv bağlatmadan sadece internet hizmeti alınamıyormu
Bende internet bağlatmak için araştırırken forumlardan Kablonet ile ilgili bir kaç sorun olduğunu öğrendim.
1- Ciddi miktarda ping sorunu var. Eğer internetten oyun oynayacak isen büyük problem yaratır.
2- Modemlerinin çekim gücünün kötü olduğu söyleniyor.
3- Akıllı sınırsız denilen oldukça kötü bir hız anlayışları var bazı paketlerinde. En çok kullanım yapacağın zaman olan 19-24 saatleri arasında hızda belirli bir yavaşlatma yapıyorlar. 100 mbps ise 25 mbps yapmak gibi.
Sanırım tek internetli paketleride var ama parasal pek farkı yok.Ayrica merkezi uydu kablosunu işgal ederek internet sunacakları için internet alırken uydudan da olacaksınız. TV ve internet'in birlikte olduğu paketi seçmenizde yarar var.

Bence yapmanız gereken altyapı sorgulamasınizda 35 mbps ve üstü gösteriyorsa Netspeed'den abone olmanız. Eğer VDSL ise Speedmax Avantaj Smart kampanyası güzel. 100 GB'a kadar 63 TL. Sonraki her 1 GB 50 kuruş. 86 TL'ye gelince fiyat sabitleniyor. Kullanımda artık sınırsız oluyor.

77NS8L koduyla ile de 12 ay boyunca ek 5 TL'lik indirim kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten altyapinizi ve alabileceğiniz hızı sorgulayabilirsiniz

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba arkadaşlar kabloneti tavsiye edermisiniz modemi filan nasıl bazı sitelerde okudum çekmiyor odalarda deniyor birde kablo tv bağlatmadan sadece internet hizmeti alınamıyormu
Evet ,ben şiddetle tavsiye ederim kampanyası varmıdır hala bilmiyorum ,bizdeki yüzü güldüren 100 lük müydü neydi ,daha hiç sıkıntı yaşamadık :ok

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Bulunduğum yerde Türk telekom adsl ve kablonetten başka seçenek yok netspeed olsa yine 16 mb hız ve altı olacak her ay sabit telefon parası ve internet parası vermek canımı sıkmaya başladı tahahüt aralık 12 de bitiyor bir sıkıntı da türk telekomda adsl olduğu için ara ara sokaktaki direklerdeki kabloyu çalıyorlar 2 hafta ya zor geliyor netspeed de aynı hattı kullanacağı için sıkıntı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bulunduğum yerde Türk telekom adsl ve kablonetten başka seçenek yok netspeed olsa yine 16 mb hız ve altı olacak her ay sabit telefon parası ve internet parası vermek canımı sıkmaya başladı tahahüt aralık 12 de bitiyor bir sıkıntı da türk telekomda adsl olduğu için ara ara sokaktaki direklerdeki kabloyu çalıyorlar 2 hafta ya zor geliyor netspeed de aynı hattı kullanacağı için sıkıntı
Kablonet kullanan arkadaşın - komşun varsa bence onlara sorup durumu öğrenebilirsin ,bu arada sinema ve belgesel kanalları da içinde :)

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Evet ,ben şiddetle tavsiye ederim kampanyası varmıdır hala bilmiyorum ,bizdeki yüzü güldüren 100 lük müydü neydi ,daha hiç sıkıntı yaşamadık :ok
Odalarda Modem çekme sıkıntısı yaşıyormusunuz onun için

Screenshot_20211201-010911_Google.jpg
bu ürün kullanılabilir mi birde şikayetlerde sürekli kesintiler olduğu söyleniyor

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131

Elinizdeki en iyi seçenek Kablonet gibi gözüküyor.

bu ürün kullanılabilir mi birde şikayetlerde sürekli kesintiler olduğu söyleniyor
Eğer Kablonet'in vereceği modemle çekim gücü yaşarsanız fotoğraftaki router yerine mevcut adsl internetinizi kullandığınız modemi router haline getirip kullanın. İnternette pek çok video mevcut. Daha verimli olur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Biz hiç kesinti yaşamadık ,gece yapılan bir kesintinin haricinde ki onu da sms ile bilgilendirdiler,ayrıca her gün evde 3 telefon ,3 bilgisayar 1 server ,2 televizyon bağlı.Oğlumun bilgisayarı odasında sıkıntı yaşamadı , ki yaşasa söylene söylene gelirdi yanımıza :kiskis
NOT:
Serveri her gün açmıyorum sayılır ama genelde açıktır ,oğlum web kodlama denemelerini orada yapmaktadır.

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Biz hiç kesinti yaşamadık ,gece yapılan bir kesintinin haricinde ki onu da sms ile bilgilendirdiler,ayrıca her gün evde 3 telefon ,3 bilgisayar 1 server ,2 televizyon bağlı.Oğlumun bilgisayarı odasında sıkıntı yaşamadı , ki yaşasa söylene söylene gelirdi yanımıza :kiskis
NOT:
Serveri her gün açmıyorum sayılır ama genelde açıktır ,oğlum web kodlama denemelerini orada yapmaktadır.
Hız ne alıyorsunuz 100 mb demiştiniz testlerde

Screenshot_20211201-012141_Chrome.jpg
Screenshot_20211130-232754_Chrome.jpg
Screenshot_20211130-232745_Chrome.jpg

Bunlardan birini seçeceğim bakalım güncel fiyatlar bu 24 ay olayına girmem 12 aylık tahahüt yeterli ?

Elinizdeki en iyi seçenek Kablonet gibi gözüküyor.

Eğer Kablonet'in vereceği modemle çekim gücü yaşarsanız fotoğraftaki router yerine mevcut adsl internetinizi kullandığınız modemi router haline getirip kullanın. İnternette pek çok video mevcut. Daha verimli olur.
Teşekkürler hocam

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Gece yarısı itibariyle Netspeed ile bir yılı doldurduk. Sıkıntısız keyifle bir yıl geçirdik. Genel olarak ne nasıl geçti bakmak isterseniz forumun arama kısmına "Netspeed hakkında" yazıp aratın.
1 yıl önce açtığım ve deneyim süreçleri paylaşılan bir konu var, okuyabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Bunlardan birini seçeceğim bakalım güncel fiyatlar bu 24 ay olayına girmem 12 aylık tahahüt yeterli ?
Teşekkürler hocam
Gece değişiyor hız ,açıklamasında var olması lazım ,ama sen yine de benim ""şiddetle tavsiye ederim" dediğime bakma,dediğim gibi kullananlara sor önce ,pişman olacağını sanmıyorum ama sonra ben vicdan azabı duymayayım :) Bizim yer İzmir-Gaziemir :ok

alodan-224.png

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131

Teşekkürler hocam
Bence:
1- " Eğlence Dolu Kampanya" ile başlayın. Eğer hızı az gelirse bir yüksek pakete rahat geçirirler. Ama üst paketten alt pakette sorun çıkartıyorlar.
2- Sadece Adsl altyapı mevcut demiştiniz. Eğer planlamada yok ise Türk Telekom 1 yildan önce daha hızlı bir seçenek getirmez. En iyi seçenek olarak Kablonet kalmaya devam eder. O yüzden 24 aylık tahhut verin. Hem dolar aldı başını gitti. Yeni zamlar kapıda. En azından yeni sözleşme yenilemeye kadar etkilenmezsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bence:
1- " Eğlence Dolu Kampanya" ile başlayın. Eğer hızı az gelirse bir yüksek pakete rahat geçirirler. Ama üst paketten alt pakette sorun çıkartıyorlar.
2- Sadece Adsl altyapı mevcut demiştiniz. Eğer planlamada yok ise Türk Telekom 1 yildan önce daha hızlı bir seçenek getirmez. En iyi seçenek olarak Kablonet kalmaya devam eder. O yüzden 24 aylık tahhut verin. Hem dolar aldı başını gitti. Yeni zamlar kapıda. En azından yeni sözleşme yenilemeye kadar etkilenmezsiniz.
Çok doğru tespit ,tebrik ederim doğrusu ,benim aklıma gelmemişti inan "kurdan doğan artış" :ok

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Bence:
Evet hocam eğlence dolu kampanya düşünüyorum zaten 25 mb yeterli bana duruma göre bakarız ilerde 12 ay dememdeki sebep te memnun kalmazsam 24 ay bitmez diye düşündüm ama haklısınız zamlar vs

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt