JVC 50VU73T Kullanıcılarına özel 3.62.13.0 sürüm MB130 yazılım

O Çevrimdışı

onuroktayyy

Yeni Üye
28 May 2018
10
36
Arkadaşlar Merhaba;

Kafa karışıklığı olmaması adına önce bir açıklama yapayım.

Başlık JVC kullanıcılarına özel ancak bunun haricinde MB130 yeni yazılım çıktı başlığı ile, zaten süregelen ÇEKİRDEK YAZILIM geleneğimize devam ediyoruz. Yani MB130 başlığındaki yazılım ile bu yazılım aynıdır.
İşin aslı ise, fabrikaya geribildirimlerimiz sonrasında özellikle ve ağırlıklı olarak JVC 50VU73T kullanıcılarının şikayetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir yazılımdır.

Paylaştığım bu yazılım üzerinde önceden zaten çalışılıyordu, JVC sonrası ve genel MB130 geri bildirimlerimiz ile birlikte son hali verildi. Bundan sonra yine güncellemeler mutlaka gelecektir :ok

MB130 ile üretilmiş diğer marka sahipleri arkadaşlarımız da bu yazılımı yükleyebilirler.

Her ne kadar yazılımı daha önce ele almış olsam da, her zaman olduğu gibi önce kendim incelemek istedim.

Yine her zaman olduğu gibi yazılım ile ilgili ''Şu olmuş bu düzelmiş bu bozulmuş'' gibi yorumlar yapmayacağım.

Sizlerden en öncelikli isteğim ise şu dur;

Arkadaşlar lütfen kimsenin yazdıklarından etkilenmeden kendi tespitlerini yazınız geri dönüş olarak. Bakınız aynı konu JVC 50'' kullanıcıları ana konu sayfasında yaşandı, Bir arkadaşımızın ''Renkler soluk yaaa'' demesiyle birlikte arkasından bir çok arkadaşımız aynı söylemde bulundu ki ben iddia ediyor ve kalıbımı basıyorum ki bu tv de renk falan soluk değildi, halen de değil iddiasındayım.

Yani bir arkadaşımıza soluk gelmiş olabilir, nasıl ayar yaptığını bilmiyoruz, hangi tercihleri kullandığını bilmiyoruz, Doğru tonu bulup bulmadığını bilmiyoruz bu nedenle önemle rica ediyorum lütfen kimsenin yazdığından etkilenerek değil, size verdiği his, size sunduğu renk, size paylaştığı internet verileri, size çıkarttığı ses nasıl geliyor ise o şekilde yazınız.

Bu vesile ile hepinize şimdiden hayırlı olsun diyor ve yazılımı paylaşıyorum.

Önce İLK izlenimlerinizi, sonra da kısa orta uzun vade kullanım sonrası görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz arkadaşlar :ok

[Gizli içerik]
teşekkürler üstad bende en kısa zamanda deneyeceğim. eski sürümde sadece netflix ve youtube kullanılabiliyordu smart uygulamalar web browser kullanamıyordum umarımda düzelmiştir.

T Çevrimdışı

trendy

Yeni Üye
9 Haz 2018
9
53
Güncellemeden sonra wifi sorun olmaya başladı bağlantı kopuyor tekrar bağlanmak için menüye girdiğimizde Kablosuz seçeneği gelmiyor. Ta ki tv nin elektrik bağlantısı kesip tekrar açana kadar... Yazılımı yapan mühendislere duyurulur.

tahir40 Çevrimdışı

tahir40 

Aktif Üye
7 Haz 2018
96
41
Merhaba, benim sorunum şu, TV'yi bi mini bilgisayara HDMI'dan bağladım, böylelikle hem 4K HDR oyun hem film izleyebiliyordum. Lakin yeni güncellemeden sonra TV'den HDR özelliğini açmak için HDMI ayarını gelişmiş'e getirmek gerekiyor. Bunu yapınca TV'de 5-10 dk'da bir ekran kararması ve artifact(ekranda yatay çizgiler) oluyor. Eski yazılıma(3.62.4) geri yükledim ama menüler falan yeni yazılımdaki gibi(sarı siyah bal peteği) şeklinde kaldı. ve 3.62.13 kadar sık olmasa da hala ekran zaman zaman kararıyor HDMI gelişmiş yapınca :(

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Biss key ayarlarının geçerli olması için televizyonu fişten kapatıp açmak gerekiyor. Aklınızda bulunsun arkadaşlar.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
80C10DAF-8838-436A-90FE-29F3E86EF20E.jpg

Adem Helvacı Ado hocam dün böyle bi mesaj aldım tvden. Neyin nesidir acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
80C10DAF-8838-436A-90FE-29F3E86EF20E.jpg

Adem Helvacı Ado hocam dün böyle bi mesaj aldım tvden. Neyin nesidir acaba?

LNB ye giden anten kablosunda veya LNB nin kendisinde veya Fconnectör bağlantı noktalarından birisinde (2 tane var) kısadevre var.

Eğer tüm bunlar değil ise, veya kısadevreyi ortadan kaldırmana rağmen uyarı devam ediyorsa anakart arızalanmış demektir :ok

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
LNB ye giden anten kablosunda veya LNB nin kendisinde veya Fconnectör bağlantı noktalarından birisinde (2 tane var) kısadevre var.

Eğer tüm bunlar değil ise, veya kısadevreyi ortadan kaldırmana rağmen uyarı devam ediyorsa anakart arızalanmış demektir :ok
Uydu kablosundanmış. Gevşemiş :hihi biraz oynayınca halloldu. Tşkrler :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Uydu kablosundanmış. Gevşemiş :hihi biraz oynayınca halloldu. Tşkrler :ok

Sorunu kökünden çözmek adına connectörün sıkı olmasına dikkat etmenizi rica ederim. LNBP chipi bu kısadevrelere karşı koruma sağlar yalnız çok nadir bazı durumlarda uzun süreli maruz kaldığında chip kendisi kısadevreye düştüğü için anakart değişikliği gerekebiliyor.

Geçmiş olsun :ok

M Çevrimdışı

mgk19 

Aktif Üye
31 Mar 2018
51
37
Adem Helvacı Ado hocam Youtube sorunum şu an için hallolmuş görünüyor ve sıkıntı çıkmadı.Video ları sorunsuz açıyor.Teşekkür ediyorum yardımların ve emeklerin için.

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Arkadaşlar Merhaba;

Başlık JVC kullanıcılarına özel ancak bunun haricinde MB130 yeni yazılım çıktı başlığı ile, zaten süregelen ÇEKİRDEK YAZILIM geleneğimize devam ediyoruz. Yani MB130 başlığındaki yazılım ile bu yazılım aynıdır.
İşin aslı ise, fabrikaya geribildirimlerimiz sonrasında özellikle ve ağırlıklı olarak JVC 50VU73T kullanıcılarının şikayetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir yazılımdır.

Paylaştığım bu yazılım üzerinde önceden zaten çalışılıyordu, JVC sonrası ve genel MB130 geri bildirimlerimiz ile birlikte son hali verildi. Bundan sonra yine güncellemeler mutlaka gelecektir :ok

MB130 ile üretilmiş diğer marka sahipleri arkadaşlarımız da bu yazılımı yükleyebilirler.

Her ne kadar yazılımı daha önce ele almış olsam da, her zaman olduğu gibi önce kendim incelemek istedim.

Yine her zaman olduğu gibi yazılım ile ilgili ''Şu olmuş bu düzelmiş bu bozulmuş'' gibi yorumlar yapmayacağım.

Arkadaşlar lütfen kimsenin yazdıklarından etkilenmeden kendi tespitlerini yazınız geri dönüş olarak. Bakınız aynı konu JVC 50'' kullanıcıları ana konu sayfasında yaşandı, Bir arkadaşımızın ''Renkler soluk yaaa'' demesiyle birlikte arkasından bir çok arkadaşımız aynı söylemde bulundu ki ben iddia ediyor ve kalıbımı basıyorum ki bu tv de renk falan soluk değildi, halen de değil iddiasındayım.

Yani bir arkadaşımıza soluk gelmiş olabilir, nasıl ayar yaptığını bilmiyoruz, hangi tercihleri kullandığını bilmiyoruz, Doğru tonu bulup bulmadığını bilmiyoruz bu nedenle önemle rica ediyorum lütfen kimsenin yazdığından etkilenerek değil, size verdiği his, size sunduğu renk, size paylaştığı internet verileri, size çıkarttığı ses nasıl geliyor ise o şekilde yazınız.

Önce İLK izlenimlerinizi, sonra da kısa orta uzun vade kullanım sonrası görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz arkadaşlar :ok

[Gizli içerik]
Teşekkürler

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Arkadaşlar Merhaba;

[Gizli içerik]
Teşekkürler

Geri
Üst Alt