JVC 4K ve TOSHİBA FHD Televizyonlarında yazılım güncelleyen arkadaşlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

JVC televizyonlarını alan arkadaşlarımızın, MB130 3.4.7.1.1 sürüm yazılım yüklediğini görüyorum ki bence gereksiz bir yükleme bu.

TOSHİBA ve JVC üretimler, kendilerine özel yazılımlar ile sahaya sürüldüler.

Tamam aralarında performansa değer farklılık yok, görseller vs değişik lakin yine de JVC ve TOSHİBA tv lerdeki yazılımları, Standart VESTEL tv lerdeki MB130 anakartlar için yayınladığım sürüm ile güncellememenizi tavsiye ederim. 

Yayınladığım MB130 son sürüm 3.4.7.1.1 
JVC de mevcut sürüm  3.4.7.6.2

Buna paralel. Yazılım yükleme mantığı ve sürüm uyumu, faz uyumu esaslarına bakmadan ve en önemlisi ise ÇEKİRDEK YAZILIM konumuzdaki adımları, uyarıları okumadan yazılım yükleyen ve tv lerini brick duruma düşüren (Çökerten) arkadaşlarımız oluyor.

Mevcut yazımızda da olduğu gibi tekrar uyarma gereği duyuyorum.

Hali hazırda çalışan, performansından memnun olduğunuz tv lere güncelleme yapmak zorunda değilsiniz.

Bu konularda ehil birisi değilseniz mümkünse yazılım yükleme işlerine girmeyiniz.

Yazılım yüklemek oldukça basit bir iş olmakla birlikte, aynı derecede basit bir hata nedeniyle tv niz çökebilir. Bazen hatayı yapmasanız da tv çökebilir.

Bu durumda servis hizmeti almak ve ÜCRET ÖDEMEK zorunda kalabileceğinizi lütfen unutmayınız.

H Çevrimdışı

Hamit -24

Yeni Üye
12 Şub 2018
12
Cvp: JVC 4K ve TOSHİBA FHD Televizyonlarında yazılım güncelleyen arkadaşlar.

Ado hocam jvc için güncelleme yapan arkadaşlar görüntü ve seste iyileşme olduğunu söylüyorlar özellikle hd yayınlar için birde bu güncelleme yükleme ürünü garanti dışı bırakırmı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Hamit -24' Alıntı:
Ado hocam jvc için güncelleme yapan arkadaşlar görüntü ve seste iyileşme olduğunu söylüyorlar özellikle hd yayınlar için birde bu güncelleme yükleme ürünü garanti dışı bırakırmı

Azizim yazılım güncelleme konusu inanılmaz değişik bir durum.

Hiç bir şekilde ''en üst sürüm en iyi sürümdür'' diyemiyorsunuz zira bir çok üye ''Eskisi daha iyiydi'' diyerek geri de dönebiliyor.

Bu anlamda 3.4.7.1.1 daha başarılı geldi ise insanlara, elbette ki o şekilde izlemeliler.

Ancak benim düşünceme göre görsel performansta fark olmaması lazım (Tecrübe etmedim) 

Çekirdek yazılım yüklemelerinin ürün garantisine negatif etkisi yoktur :ok:

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
@Adem bey benim jvc deki yazılımda 6.47.6.2 idi bende sizin verdiğiniz yazılımı yükledim acaba bende mi sürüm düşürdüm yanlışlıkla.
Seri no 7938753 700561
tekrar geri yüklemem için full yazılım konusunda bana destek olur musunuz.
Ayrıca 6.47.1.1 den sonra 4k iptv yayınlarında kırılmalar yaşıyorum sebebi yanlış yazılım yüklememiş demek ki

IMG_1932.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

rotasmmm' Alıntı:
@Adem bey benim jvc deki yazılımda 6.47.6.2 idi bende sizin verdiğiniz yazılımı yükledim acaba bende mi sürüm düşürdüm yanlışlıkla.
Seri no 7938753 700561
Ayrıca 6.47.1.1 den sonra 4k iptv yayınlarında kırılmalar yaşıyorum sebebi yanlış yazılım yüklememiş demek ki

Yükleme sonrası bilgi lütfen :ok:

D Çevrimdışı

daddy_cool

Yeni Üye
2 Şub 2018
27
@Ado hocam.
Bildiğiniz gibi JVC 4K Tv sahibiyim. MB130 için verdiğiniz çekirdek yazılım güncellemesini yükledim. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemiyorum. Benden önce bu güncellemeyi yapan arkadaşların HD yayınlarda görünütüde iyileşmeler oluyor demesi beni açıkçası cezbetti ve başarılı bir şekilde yüklemeyi gerçekleştirdim. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Üzerinde gelen fabrika çıkışı orjinal yazılım, V 3.47.6.2 sürümü ve derleme tarihi 27 Kasım 2017 idi. Sizin verdiğiniz çekirdek yazılımı yükledim ve servis menüsünden kontrol ettiğimde sürüm numarası V 3.47.11.0 idi. (V 3.47.1.1 değil) Derlenme tarihi ise 28 Aralık 2017 tarihi idi. Bu durumda bu vermiş olduğunuz çekirdek yazılım üzerinde gelen sürümden daha yeni bir sürüm olduğu görülmektedir. Yazılımın Vestel için olan MB130 anakartlı modeller için olduğunu söylemişsiniz. Sizin daha önceki dediklerinizden anladığım kadarıyla çekirdek yazılımlar o anakartı kullanan her modele yüklenip uygulanabilir. Bu durumda benim tv için bir sorun çıkar mı? Ayrıca bundan sonra Vestel firmasının bu JVC modeli için vereceği FTP üzerinden yayınlanan yazılım güncelleştirmesini ben internet aracılığı ile alabilecek miyim? Bunun için TVnin internete Ethernet ile mi bağlı olması gerekiyor. Ya da Wi-Fi ile bağlı olması da yeterli midir?

Bunun haricinde birşey daha sormak istiyorum. Üzerinde gelen orjinal yazılımda servis menüsüne girdiğimde ekrana çıkan bilgiler arasında E-IB verson yazan kısımda bir versiyon numarası yazıyordu. Çekirdek güncellemesini yaptıktan sonra ise bu kısımda NOT FOUND yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Yaptığım bu çekirdek yazılım güncellemesi, TVnin içinde bulunan bir kısmı ya da işlevi silmiş ya da kapatmış ya da görmüyor mu demek oluyor?
Şuan için negatif bir durum henüz gözlemlemedim çekirdek yazılımı yükledikten sonra.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

daddy_cool' Alıntı:
@Ado hocam.
Bildiğiniz gibi JVC 4K Tv sahibiyim. MB130 için verdiğiniz çekirdek yazılım güncellemesini yükledim. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemiyorum. Benden önce bu güncellemeyi yapan arkadaşların HD yayınlarda görünütüde iyileşmeler oluyor demesi beni açıkçası cezbetti ve başarılı bir şekilde yüklemeyi gerçekleştirdim. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Üzerinde gelen fabrika çıkışı orjinal yazılım, V 3.47.6.2 sürümü ve derleme tarihi 27 Kasım 2017 idi. Sizin verdiğiniz çekirdek yazılımı yükledim ve servis menüsünden kontrol ettiğimde sürüm numarası V 3.47.11.0 idi. (V 3.47.1.1 değil) Derlenme tarihi ise 28 Aralık 2017 tarihi idi. Bu durumda bu vermiş olduğunuz çekirdek yazılım üzerinde gelen sürümden daha yeni bir sürüm olduğu görülmektedir. Yazılımın Vestel için olan MB130 anakartlı modeller için olduğunu söylemişsiniz. Sizin daha önceki dediklerinizden anladığım kadarıyla çekirdek yazılımlar o anakartı kullanan her modele yüklenip uygulanabilir. Bu durumda benim tv için bir sorun çıkar mı? Ayrıca bundan sonra Vestel firmasının bu JVC modeli için vereceği FTP üzerinden yayınlanan yazılım güncelleştirmesini ben internet aracılığı ile alabilecek miyim? Bunun için TVnin internete Ethernet ile mi bağlı olması gerekiyor. Ya da Wi-Fi ile bağlı olması da yeterli midir?

Bunun haricinde birşey daha sormak istiyorum. Üzerinde gelen orjinal yazılımda servis menüsüne girdiğimde ekrana çıkan bilgiler arasında E-IB verson yazan kısımda bir versiyon numarası yazıyordu. Çekirdek güncellemesini yaptıktan sonra ise bu kısımda NOT FOUND yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Yaptığım bu çekirdek yazılım güncellemesi, TVnin içinde bulunan bir kısmı ya da işlevi silmiş ya da kapatmış ya da görmüyor mu demek oluyor?
Şuan için negatif bir durum henüz gözlemlemedim çekirdek yazılımı yükledikten sonra.

Ben karışıklık olmasın diye tüm rakamların arasına nokta koyuyorum yoksa doğrusu 3.47.11 ve 3.47.62 şeklinde gidiyor.

Yazılımı yüklediğiniz için tv de bir eksiklik olmuyor, ancak JVC görseli JVC ye özel tasarlanmış bir yazılımdı. Sonuçta MB130 mu? MB130. 
Bundan sonra gelecek sürümler de JVC ye özel mi gelir standart MB130 mu bilemem lakin bence normal MB130 olarak gelir ve yüklemek isteyen yükler yoksa mevcut görselde devam eder düşüncesindeyim.

Bahsettiğiniz E-IB konusunda bilgim yok

Kabloyla bağlı olduğunuz ve FTP ye yazılım çıktığı sürece ürün güncelleme yapar.

D Çevrimdışı

daddy_cool

Yeni Üye
2 Şub 2018
27

Ado' Alıntı:
daddy_cool' Alıntı:
@Ado hocam.

Ben karışıklık olmasın diye tüm rakamların arasına nokta koyuyorum yoksa doğrusu 3.47.11 ve 3.47.62 şeklinde gidiyor.

Yazılımı yüklediğiniz için tv de bir eksiklik olmuyor, ancak JVC görseli JVC ye özel tasarlanmış bir yazılımdı. Sonuçta MB130 mu? MB130. 
Bundan sonra gelecek sürümler de JVC ye özel mi gelir standart MB130 mu bilemem lakin bence normal MB130 olarak gelir ve yüklemek isteyen yükler yoksa mevcut görselde devam eder düşüncesindeyim.

Kabloyla bağlı olduğunuz ve FTP ye yazılım çıktığı sürece ürün güncelleme yapar.
Peki hocam varsayalım ki MB130 için değil de JVC için verdi yazılım güncellemesini. Bu durumda çekirdek yazılım güncellemesini yapsam da bu haktan yararlanabiliyorum değil mi?
Bir de JVC görseli, JVC ye özel olarak tasarlanmış bir yazılımdı demekle neyi kastettiniz. Sanırım Menü tasarımını kastetiniz? Yoksa TV açılırken yine aynı şekilde JVC logosu çıkıyor. Yani Boot Logo aynı şekilde duruyor. Değişen sadece Menü tasarımı.
Son bir soru daha FTP den gelcek olan yazılım güncellemesi aynı sizin burada paylaştığınız çekirdek yazılımlar gibi bir güncelleme mi oluyor?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

daddy_cool' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Peki hocam varsayalım ki MB130 için değil de JVC için verdi yazılım güncellemesini. Bu durumda çekirdek yazılım güncellemesini yapsam da bu haktan yararlanabiliyorum değil mi?
Bir de JVC görseli, JVC ye özel olarak tasarlanmış bir yazılımdı demekle neyi kastettiniz. Sanırım Menü tasarımını kastetiniz? Yoksa TV açılırken yine aynı şekilde JVC logosu çıkıyor. Yani Boot Logo aynı şekilde duruyor. Değişen sadece Menü tasarımı.
Son bir soru daha FTP den gelcek olan yazılım güncellemesi aynı sizin burada paylaştığınız çekirdek yazılımlar gibi bir güncelleme mi oluyor?

Evet aynı yazılım oluyor.
Evet sadece Menü görseli.
Çekirdek yazılımda HAK diye bir şey söz konusu değil, isteyen yükler, istemeyen yüklemez, Yükleyene ödül, Yüklemeyene ceza yok zaten.
Çekirdek yazılım ile Mboot farklı şeyler yani sizin yüklemeniz sonrası logonun aynı kalması normal.

D Çevrimdışı

daddy_cool

Yeni Üye
2 Şub 2018
27

Ado' Alıntı:
daddy_cool' Alıntı:

Evet aynı yazılım oluyor.
Evet sadece Menü görseli.
Çekirdek yazılımda HAK diye bir şey söz konusu değil, isteyen yükler, istemeyen yüklemez, Yükleyene ödül, Yüklemeyene ceza yok zaten.
Çekirdek yazılım ile Mboot farklı şeyler yani sizin yüklemeniz sonrası logonun aynı kalması normal.
Anladm hocam. Yani kısaca benim anladığım işin özeti, çekirdek yazılım yüklemenin eğer doğru yazılım, olması gerektiği şekilde başarılı bir şekilde yüklenmişse kaybedilen hiçbir şey yok. Belki de aksine sürüm yükseltmesi yapıldığı için kazanılan artılar var.

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46

Ado' Alıntı:
rotasmmm' Alıntı:

Seri no 7938753 700561

Ayrıca 6.47.1.1 den sonra 4k iptv yayınlarında kırılmalar yaşıyorum sebebi yanlış yazılım yüklememiş demek ki.

Adem hocam maalesef çıkan dosyaları klasör süz olarak flasha attım fakat tv açılırken kırmızı ışık hızlı hızlı yanmadan tv açılıyor en az 10 deneme yapmışımdır hepsinde aynı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

rotasmmm' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Adem hocam maalesef çıkan dosyaları klasör süz olarak flasha attım fakat tv açılırken kırmızı ışık hızlı hızlı yanmadan tv açılıyor en az 10 deneme yapmışımdır hepsinde aynı.

Bu gün aynı yazılım ile bir deneme yapar size bilgi veririm :ok:

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
Adem bey full yazılımı yüklemek için buğünde baya uğraştım ama ama nafile olmuyor acaba vestel başka bir tuş kombinasyonu yaptı jvc ye özel ok tuşu yerine başka bir tuşamı basmak gerekiyor.
ve ya farklı bir yöntem lemi yüklenecek acaba. Siz deneme yapacaktınız fırsatınız oldumu?
Ayrıca servis menüsünde gezerken factory reset kısmını gördüm 3.47.1.1. yazılım dayken factory reset yaptım tv yi baştan kurdum.
4k yayınlardaki kırılmalar kayboldu sorunum çözüldü ilginiz için teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

kzyege

Yeni Üye
9 Şub 2018
27

@ado hocam Merhaba!  JVC yi BİM’e iade ettim 2600 tl ye  phılıps 50pus6262 modelini aldım. Sizce nasıl? Görüntü kalitesi bariz daha iyi geldi bana. Paneli felan ben markadır phılıpsın. 

Geri
Üst Alt