Jacobs Monarch Gold 200 gr (Termos Bardak Hediyeli) - 19,89 TL

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, şekersiz sütsüz nescafe (granül/işlenmiş kahve) bir şeye benzemez zaten. illa kahve tadı almak istiyorsan ve sade tüketeceksen, bir french press ile filtre kahve işini görür yada en basiti sade Türk Kahvesi içebilirsin :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, şekersiz sütsüz nescafe (granül/işlenmiş kahve) bir şeye benzemez zaten. illa kahve tadı almak istiyorsan ve sade tüketeceksen, bir french press ile filtre kahve işini görür yada en basiti sade Türk Kahvesi içebilirsin :ok

Çözünebilir kahve yazıyor üstünde. Benim kahveler hakkında bilgim yok.
Dışarıda içtiğim filtre kahve performansını alırım belki dedim ama çekirdek bile farklıydı. :kop

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, nescafe diye içilen kahvelerin tamamı işlenmiş kahvedir zaten. dışarıda içtiğin filtre kahve ise kahvenin çeşidine göre farklı yoğunlukta kavrulup çekilmiş saf kahvedir. migrostan 250 gr filtre kahveyi 15-20 lira arasına alabilirsin, bir tanede french press tamamdır, evde hazırla iç istediğin zaman. anlamam diyorsan internette videoları var yapar dener öğrenirsin atla deve değil yani. ben Türk kahvecisiyim, ama kahve ayırmam, öyle filtre kahve abi yeaa diyen türlerden değilim, nescafe filtre espresso Türk americano ne denk gelirse artık :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, nescafe diye içilen kahvelerin tamamı işlenmiş kahvedir zaten. dışarıda içtiğin filtre kahve ise kahvenin çeşidine göre farklı yoğunlukta kavrulup çekilmiş saf kahvedir. migrostan 250 gr filtre kahveyi 15-20 lira arasına alabilirsin, bir tanede french press tamamdır, evde hazırla iç istediğin zaman. anlamam diyorsan internette videoları var yapar dener öğrenirsin atla deve değil yani. ben Türk kahvecisiyim, ama kahve ayırmam, öyle filtre kahve abi yeaa diyen türlerden değilim, nescafe filtre espresso Türk americano ne denk gelirse artık :hihi

Yok ben saf kahveyi uyku açmak için içiyorum arada zaten.
Kahveci bile değilim. :kop

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, spor yaptığım dönem özellikle yağ yakmak adına epey kahve tükettim, özellikle sabahları aç karnına falan bayağı içtik yani , bana göre en güzeli Türk kahvesi bir fincana 1,5 tatlı kaşığı koyup en kısık ateşte 10 dk pişiriyorsun bütün telveler ayrılıyor ohh mis, nescafe içeceksende azıcık süt koy içinede bir şeye benzesin. sade nescafe imamın abdest suyu gibi birşey oluyor :kop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, spor yaptığım dönem özellikle yağ yakmak adına epey kahve tükettim, özellikle sabahları aç karnına falan bayağı içtik yani , bana göre en güzeli Türk kahvesi bir fincana 1,5 tatlı kaşığı koyup en kısık ateşte 10 dk pişiriyorsun bütün telveler ayrılıyor ohh mis, nescafe içeceksende azıcık süt koy içinede bir şeye benzesin. sade nescafe imamın abdest suyu gibi birşey oluyor :kop

Kahveyi doğrudan mı pişiriyordunuz? Su falan olmadan? :alala

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, biz çocukken kahve kıymetliydi, böyle çok ağır misafir gelecekte ikram edecekler. birde şimdiki gibi moda değil, hem pahalıda.

şimdi Almanya'dan akrabalar çikolata nescafe getirince kızıyorum, adamların kafa hala 30 sene öncesinde kalmış halbuki o kahvelerin çikolataların en kralı burada var artık millet yüzüne bakmıyor, bundan sonra viski sigara getirin yoksa hepsini çöpe atarım diyorum yada en kötü ayfon x falan, nescafe çikolata nedir Allah'ın Almancısı ya :hihi

şaka bir yana kahve özellikle Türk kahvesi bizde bir kültür oldu, eş anne abla teyze hala baldız vs... birgün illaki alıştıracak senide, ama sigara kullanmıyorsan bir ihtimal böyle uzak kalmaya devam edebilirsin

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bana hep hatunun yaptığı acı kave denk geliyor nedense :kop

Geri
Üst Alt